Padomi zobu tīrīšanai, kas jums jādara

Zobu tīrīšana ir tas, ko jūs, iespējams, iemācījāties darīt kā mazs bērns, un tāpēc maz ticams, ka esat apstājies, lai novērtētu, kā jūs tīrāt zobus. Tagad jūsu izmantotie paņēmieni ir ļoti raksturīgi. Diemžēl daudzi cilvēki netīra zobus tik labi, kā vajadzētu.

Tā kā mutes dobuma veselība ir tieši saistīta ar vispārējo veselību, zobu kopšana ir ārkārtīgi svarīga. Lai uzlabotu savu pieredzi un rezultātus, mēģiniet iekļaut šos astoņus padomus mutes higiēnas rutīnā.

Padomi zobu tīrīšanai

Uzturiet zobu suku tīru

Zobu sukas iestatīšana uz vannas istabas letes vai izlietnes malā starp lietošanas reizēm ir lielisks veids, kā uzņemt baktērijas. Tā vietā glabājiet zobu suku vertikāli, izmantojot zobu suku turētāju vai krūzīti.

Papildus tam, ka pēc katras lietošanas rūpīgi izskalojat zobu suku, jūs varat arī iemērc zobu suku ūdeņraža peroksīda un ūdens maisījumā vai antibakteriālu mutes skalojamo līdzekli. Daži cilvēki pat vienu vai divas reizes mēnesī mazgā zobu suku trauku mazgājamā mašīnā.

Izmantojiet pareizo zobu suku

Zobu sukas izvēlei jābūt Goldilocks brīdim. Jūs nevēlaties pārāk garu vai īsu rokturi; jūs nevēlaties pārāk lielu vai mazu galvu; un jūs nevēlaties, lai sari būtu pārāk cieti vai pārāk mīksti. Jūs vēlaties, lai zobu birste būtu tieši piemērota. Ja jums nepieciešama palīdzība, lai noteiktu, kura zobu birste jums ir piemērota, konsultējieties ar savu zobārstu.

Esiet saudzīgs pret savu zobu suku

Spēcīga zobu tīrīšana var būt skarba jūsu zobiem un smaganām, tāpēc esiet maigi.

Regulāri nomainiet zobu suku

Laika gaitā uz jūsu zobu sukas aug baktērijas ne tikai sari, bet arī rokturis. Sari arī sabojājas, kas padara tos mazāk efektīvus. Lai iegūtu labākos rezultātus, nomainiet zobu suku ik pēc trim līdz četriem mēnešiem.

Neaizmirstiet notīrīt iekšējās malas, košļājamās virsmas un molarus

Daudzi cilvēki koncentrējas uz zobu priekšpusi un minimāli pievērš uzmanību iekšējām pusēm, košļājamām virsmām un molāriem. Kaut arī šīs jūsu zobu daļas var nebūt redzamas, ir svarīgi tām veltīt tikpat lielu uzmanību, cik tīriet, ja ne vairāk – priekšējiem zobiem.

Nesāciet suku tajā pašā vietā

Tīrot zobus, mēģiniet katru reizi sākt citā mutes vietā. Vietai, kuru vispirms notīriet, ir tendence pievērst lielāku uzmanību laukumam, ar kuru jūs beidzat, tāpēc, izvēloties sākuma punktu nejauši, var nodrošināt, ka visiem jūsu zobiem tiek pievērsta vienāda uzmanība.

Netīriet zobus tūlīt pēc ēšanas

Lai cik vilinoši varētu būt zobu tīrīšana tūlīt pēc ēšanas, daudzi zobārsti iesaka nogaidīt vismaz trīsdesmit minūtes pirms zobu tīrīšanas pēc ēšanas vai dzeršanas. Atcerieties, ka nekad nav par vēlu uzlabot mutes higiēnas rutīnu.

Diegs pirms vai pēc sukas

Zobu suku sari nevar aizsniegties starp jūsu zobiem, kur bieži atrodama pārtika, baktērijas un zobakmens. Nav svarīgi, vai zobu diegs tiek veikts pirms vai pēc zobu tīrīšanas, ja vien ikdienā izmantojat zobu diegu. Pēc diegošanas izmantojiet ūdeni vai mutes skalošanas līdzekli, lai izskalotu visu, ko diegs izstumj.