Je to nebezpečné rýchlo spať po jedle

Väčšina z nás radi využívať naše popoludňajšia siesta príspevok obed, alebo milujeme vychutnať neskoré nočné snacking pred spaním pre daný deň. Možno sa často pýtajú, či je v poriadku odložiť po tom, čo jete. Niet pochýb o tom, že sme často pocit ospalosti po tom, čo naše jedlo, ale znamená to, že by sme sa mali dohnať spánok alebo by sme mali vlastne čakať na nejakú dobu pred driemajúci off? No, to nemusí byť dobrý nápad, aby zdriemnuť po jedle vaše jedlo. Spiace okamžite po požití potravy, nemusí byť dobré pre vaše telo.

Preto sme zvyčajne ospalosť po jedle

Akonáhle prestanete jesť jedlo, váš mozog signalizuje orgány začať trávením jedla. Krvný obeh stáva koncentrovanejšie okolo tráviaceho systému. Posun v intenzite krvného zásobenia ovplyvňuje mozog taky. Tento krvné deprivácia na mozgu môže vyvolať pocit ospalosti alebo ospalosť.

Ako sa spí Bezprostredne po konzumácii ovplyvniť vaše zdravie?

Vaše telo je v ideálnom prípade musí tráviť jedlo, ktoré konzumujú získať energiu, a môže tak urobiť, ak budete sedieť vo vzpriamenej polohe. Avšak, keď si zdriemnuť po jedle, nie ste umožňuje vaše telo vykonávať túto funkciu, čo vedie k niektorým z nasledujúcich spôsobov:

1. Mohlo by to viesť k Weight Gain

Ihneď spí po jedle môže spôsobiť priberanie na váhe. Je to preto, že vaše telo potrebuje spáliť kalórie, ktoré ste spotrebované z jedla, ale namiesto toho, spíte, čo znamená, že vaše telo bude ukladať tieto kalórie. Nadbytok kalórií v tele vedie k nárastu telesnej hmotnosti. Stručne povedané, spí po jedle vás vedie k tuku.

2. Mohlo by dôjsť k žalúdočných štiav

Acid reflux je stav, kedy obsah žalúdka sa tlačil späť do pažeráka. Acid reflux spôsobuje pálenie vo svojom hrudníka dutiny. To sa stane, keď budete spať skoro po jedle vaše jedlo.

3. To môže spôsobiť zažívacie problémy

Ak máte spať hneď po jedle obed alebo post-večeru, jedlo nedostane rozštiepi správne. Nestrávené potravy môže spôsobiť zažívacie problémy, ako je plyn, pálenie záhy, kyslosť, plynatosť, nadúvanie, atď

4. Mohlo by to viesť k cievnej mozgovej príhode

okamžite spí písať s jedlom môže zvýšiť svoje šance na mŕtvicu. Dôvodom je, že nestrávené potravy môže spôsobiť nerovnováhu v hladiny cukru v krvi a krvný tlak, a v extrémnych prípadoch môže viesť k mŕtvici príliš.

Ako dlho by ste mali počkať ísť spať potom, čo jedlo?

Je odporúčané, že by ste mali nechať svoje telo stráviteľné potraviny, ktoré ste jedli pred zatlačiť. Hoci rôzne potraviny môžu mať rôzne množstvo času, aby si stráviteľné, je dobré počkať aspoň 2 až 4 hodiny zdriemnuť potom, čo ste mali jedlo.

Bedtime Snacks, ktoré sú zdravé pre vás

Aj keď to nie je dobrý nápad, aby žuť na čokoľvek vpravo pred spaním, niekedy náhle bodavá bolesť z hladu môže pripadať, a môžeme chcieť niečo na jedenie. Odporúčame, aby ste si niečo zjesť zdravé a výživné, namiesto pilotmi na neužitočných kalórií. Tu sú niektoré zdravé odporúčania, ktoré môžete použiť na obmedzenie, že neskoro v noci snacking potrebám:

  • Pohár teplého mlieka s medom je zdravá voľba, a budete spať príliš dobre.
  • Šálka ​​nízkotučného jogurtu je ľahké na brucho rovnako.
  • Celá-pšenica cracker s nejakou arašidové maslo je ideálne, aby, že vrčí žalúdka k odpočinku.
  • Šálka ​​celého zrna obilnín s nízkotučným mliekom.

Ak hladovkářů pri nepárnom hodinu, to sú niektoré občerstvenie, ktoré si môžete prehltnúť dole bez premýšľania dvakrát. Vyhnúť mastné, vyprážané alebo kalórií-husté potraviny, pretože nemôžu byť len ťažko v tráviacom trakte, ale môžu spôsobiť problémy s spí príliš.

Má jesť príliš neskoro ovplyvniť váš spánok?

Jedlo a spánok sú veľmi zložité, ale napriek tomu zaujímavý vzťah. Niektoré potraviny môžu spôsobiť intenzívny spánok a budete spať ako bábätko. Potom tam sú potraviny, ako je čokoláda, energetické nápoje, sóda, atď, ktoré nám zaistí v bdelom stave, ak sú konzumované pred driemajúci off. Preto sme sa naozaj musím byť opatrný o tom, čo jeme blízko pred spaním, pretože to môže mať priamy dopad nášho spánku. Tiež, ak budete konzumovať jedlo tesne pred spaním, je tu dobrá možnosť, že môžete trpieť záchvatu kyslosť alebo pálenie záhy, ktoré budú mať vplyv, ako dobre spíte.

Existujú ľudia, ktorí nemôžu cítiť ohrozený vôbec tým, čo konzumujú blízko pred spaním, ale to rozhodne neznamená, že by mali jesť, čo chcú, pretože ich spánok nie je stále narušená. No, nie je otázkou spánku, ale to je o potraviny, ktoré sa nedostanú rozkladu. Z tohto dôvodu, spí po každom jedle alebo poležiačky po jedle nie je vôbec neodporúča.

Je dôležité, aby ste nechali značné rozdiely medzi váš čas jedla a zdriemnuť čas. Jesť zdravé a výživné jedlo pred spaním, aby sa zabránilo nezdravé potraviny a rozhodli pre správnym neskorých nočných občerstvenie sú niektoré z dobrých vecí, ktoré môžete urobiť pre dobrý spánok a dobré zdravie. Avšak, ak budete mať akékoľvek pálenie záhy, žalúdočných štiav alebo akýkoľvek problém súvisiaci so spánkom, doporučujeme navštíviť svojho lekára a nechať skúma hneď vylúčiť akékoľvek zdravotný stav.