Výhody výkonu šlofíka a ako to robiť správne

Po návrate do vašich dní strednej školy, ktoré ste spali po dobu niekoľkých minút v triede, alebo dostal vynadané od svojho učiteľa pre driemal príliš často. Možno ste mali dobré známky aj napriek odloženiu off medzi lekcie a začal premýšľal, či existuje súvislosť. Alebo možno len pocit počas dňa príliš unavený a nedokážem udržať viečka otvorené. Našťastie je tu riešenie pre vaše kognitívne strasti – výkonové zdriemnutie . A prekvapujúce pravdivostná sú pre vás dobré. Prečo sa vám moc? Hračky stranou, poďme preskúmať je nižšie.

Čo je Power Nap?

Napájacie nap je super krátke zdriemnutie, ktorý trvá kdekoľvek medzi 8 až 30 minút. nie je to ako svoje popoludňajší siesty, kde si zdriemnuť na dve až tri hodiny. Môžete si myslieť o moc zdriemnutie ako niečo ako rýchle občerstvenie pre váš mozog. Opýtajte sa každého úspešného osoby alebo podnikateľov a oni vám povedia, že dôvodom ich produktivita a špičkový výkon je sila driemanie – to je jeden z návykov úspechu, ktorý sa zdá zdanlivo jednoducho z prvý pohľad.

Výhody Power Napísať

Tu sú tieto výhody výkonových NAP pre začiatočníkov a pre tých, ktorí majú väčšie skúsenosti v odbore úspešnej počesáváním:

1. Posilňuje nálady a bdelosť

Ak máte zlý deň v práci a chcete zasiahnuť resetovacie tlačidlo, sa napájací zdriemnuť. Budete prebudiť pocit omladená a sú pripravení prijať na čokoľvek, čo príde do cesty. Podľa Harvard Medical School, výkonové zdriemnutie poskytujú regeneračný spánok a pomôcť poraziť nespavosť.

2. zvyšuje produktivitu

Vašu pozornosť span zlepšuje, keď ste napájací zdriemnuť. To sa premieta do zvýšenej produktivity a špičkový výkon pri práci. V skutočnosti, dokonca aj NASA urobil štúdiu o tom o predmetoch a dokázal to. Ak je vaša práca, aby sa viac vecí, vykonáva v kancelárii a viac času pre relaxáciu na konci dňa, dostanete napájací zdriemnuť – žiadne otázky.

3. Zvyšuje hladinu energie

Výkonové zdriemnutie sú výbornou voľbou pred zapojenia do úloh, ktoré zahŕňajú motorické zručnosti, ako je kreslenie nový kus, hrať na klavír, alebo pracovať s rukami. Vzhľadom k tomu, výkonovej zdriemnutie omladiť svoju cestu alebo vypratať toxínov vo vašom mozgu, pomáha s vašou pracovnej pamäti a dlhodobé odvolanie príliš. Ocitnete sa robiť správne rozhodnutia v priebehu celého dňa a udržiavať pokoj, keď sa niečo pritvrdiť.

4. Pomáha Získajte Slow Wave Sleep (SWS)

Slow Wave Sleep trvá asi 30 minút a výkonové zdriemnutie spadajú 2. stupňa spánku, takže máte všetky potrebné SWS. Slow Wave Sleep zlepšuje svoje rozhodovacie schopnosti, v prípade, že ste nevedeli. A ak sa vám vojde do fázy SWS v popoludňajších hodinách, sa dostane oveľa jednoduchšie nechať unášať preč do REM spánku v noci.

5. zvyšuje hladiny testosterónu

Či už hľadáte zlepšiť svoj výkon spálne alebo získať štíhle a drvené pri balení na svalu, výkonové zdriemnutie pomôžu zvýšiť vašu testosterón. Vedci to potvrdil tým, že robí štúdiu o hladinu testosterónu u mužov, ktorí spali štyri hodiny oproti tým, ktorí spali po dobu 8 hodín. Power driemanie spúšťa uvoľňovanie vášho ľudský rastový hormón (HGH), čo je to, čo potrebujete, aby budovať svalovú hmotu, dostať štíhle a byť svoj fyzický najlepší.

6. Znižuje stres fixky a posilňuje imunitu

Driemanie Bolo preukázané, že zníženie stresu značiek a dávajú pick-me-up na váš endokrinný zdravie. Vaša noradrenalín hladiny stúpať s obmedzeným spánku a sú zodpovedné za reakciu boj-and-letu a stresujúce pocity. Podľa časopisu Journal of Clinical Endocrinology and Metabolism, keď budete mať napájací zdriemnuť, hladina norepinefrínu zostať normálne a nezvyšujú – čo znamená, že sa cítite v pokoji a oveľa šťastnejší.

7. Napping zlepšuje reakčná doba

U starších pacientov, moc zdriemnutie je známe, že zlepšenie reakčnej doby a zvýšenie emocionálne zdravie. A to nielen u starších ľudí, výhody sa študovalo na zdravotníckeho personálu, piloti, vojaci a ľudia, ktorí nemajú dostatok spánku. V skutočnosti, môžete obrátiť na noc spánku tým, že viac výkonových zdriemnutie počas dňa.

8. povznáša tvorivosť

Heres Secret Da Vinci použité zdriemnuť každé štyri hodiny. A bol naozaj kreatívny. Ale my nemusíme byť Da Vinci k moci zdriemnuť. Power NAP bolo preukázané, že zvýšenie kreativity, pretože zlepšiť svoje motorické schopnosti a obnoviť duševné funkcie. Podľa štúdie, ktorú vedci na Neuroscience zasadnutí v New Orleans späť v roku 2012, trasa na 15 osôb bolo zistené, že účastníci, ktorí vlasovými ukázali zvýšenie pravú mozgovú činnosť, ktorá je zodpovedná za kreativitu a imaginatívne myslenie.

Ako Power Nap, aby využívali výhody?

Môžete ťažiť z výhod energetických spánok tým, že robí im dobre. Heres Váš sprievodca k napájaciemu počesáváním zažiť výhody:

1. Stick do 30 minút topy

Celý váš spánkový cyklus je rozdelený do 5 fáz – fáza 1 a 2 sú venované spánku s pomalými vlnami a Stage 3-5 prechádzať do REM (Rapid Eye Movement), ktorý je pri spustení snívať. Sa týkali fázy 1 a 2, pretože to je spektrum, kde sila driemanie leží.

Tiež, ak presahujú 30 minút známky riskujete chystá pre REM, a ak ste prerušené v tejto fáze, budete prebudiť pocit omámený a nie dobre odpočinul. Účinný spôsob je, aby sa vaša energia dĺžku nap nie viac ako 30 minút, pre získanie výhod.

2. Turn Off the Lights

Investovať do spánku maskou, niektoré blindfolds alebo závesy za svoju izbu, a uistite sa, že neexistujú žiadne prerušenie, keď sa chystáte zaspať a robiť čo najviac zo svojho trvania výkonu NAP. Ak sa vám nedarí zaspať po dobu 20 až 30 minút rovno, rozdeliť ju do 6 alebo 10-minútových blokoch po celý deň.

3. Nap Medzi trinásť hodín až pätnásť hodín

To je doba, bola omámená alebo hit popoludňajší prepadu, takže je ideálny čas k moci zdriemnuť. Vaša ideálna moc času zdriemnutie by mala byť medzi trinásť hodín až pätnásť hodín. Prečo? Pretože náš denný rytmus hovorí tak na základe nášho biologického dizajnu.

4. nie sú NAP 3 hodín pred spaním

Pretože to bude hodiť váš spánok plánu v neporiadku a nechať pocit spánku zbavený, unavené a výstredné druhý deň. Ak tak urobíte zdriemnuť, uistite sa, aby zapadla do cesty pred 3-hodinový značku pred spaním – aj v prípade, že chýba pm okno trinásť hodín až 3.

5. použitie zvukového signálu alebo časovača

Ak je tu nikto, kto by vás prebudil, nastaviť časovač. Pomáha a bol istý.

6. Pomocou White Noise alebo Sleep Music

Získať pekné slúchadlá s funkciou potlačenia šumu a hrať biely šum alebo spánok hudobných skladieb s ním. To pomôže vytvoriť energie driemanie prostredie a ak je váš domov je príliš hlučný, získať pár špunty do uší a požiadajte niekoho, aby vás prebudil po 30 minút, aby značka (ak je táto osoba je spoľahlivá). K dispozícii sú aj spať aplikácie sú k dispozícii pre Android a iOS v týchto dňoch, ktoré umožňujú zasiahnuť tlačidlá a umožňujú odložiť off – bdenia vás, akonáhle bude nap je u konca.

Power NAP aréna mystické či magické prvky. Theyve vedecky dokázané, k práci a musíme celú komunitu venovanú skúmanie a objavovanie tohto konceptu príliš. V skutočnosti, výkonové zdriemnutie spadajú pod kapotou polyphasic spanie a géniovia z obdobia renesancie boli majstri tohto spôsobu spánku. No, dobrá správa je – teraz viete, čo to je a ako, aby to fungovalo pre vás. Majte na pamäti, že každý človek je jedinečný čo znamená, že vaša sila NAP časovanie alebo životné prostredie sa bude líšiť. Kľúč stánok s jedlom je, aby sa prispôsobila v jeden deň, že to funguje u vás.