Ako prirodzene Doprajte včelie bodnutie s domáce opravné prostriedky

Máte vždy majú tendenciu sa zahnať preč včela, keď sa zdá, že vznášajúce sa okolo vás? Ak odpoveď znie áno, môžete jednoducho zvýšiť svoje šance na získanie bodal ju. Včely majú väčšiu pravdepodobnosť, že žihadlo, ak sa cíti ohrozený. Mávanie ruky na včely môžu zaslať agresívne signály k tomu, vyzve ho k bodnutie.

Vo väčšine prípadov, držal stále môže povzbudiť včiel na meander a odletieť. Občas včelie bodnutie môže spôsobiť vážne komplikácie, najmä ak je niekto alergický na bodnutie jedu. Ale väčšinou včelí žihadlá len za následok určité nepohodlie. Domáce opravné prostriedky môžu byť reálna životné sporiteľov v dobách ako je táto.

Ako odstrániť Stinger Bee Embedded vo svojej koži?

V inštanciu včelie bodnutie, v prvom rade skontrolujte miesto žihadlo. V prípade, že včelie žihadlo uviazol v koži, a pokúsiť sa ho zbaviť vyčistením plochy kože gázou. Môžete tiež skúsiť škrabanie šetrne pomocou nechtom alebo sadu pinzetou. Zdržať stláčanie žihadlo po ruke alebo zvierania to, ako to môže vstreknúť jed hlbšie do kože.

Často trvá len obyčajné sekundy za škodlivú jed do tela. Vybratí žihadlo spolu s jedom vaku zabudovaného v koži môže zabrániť ďalšiemu podráždeniu. Ďalej vyčistiť škvrnu vodou a antiseptickým mydlom. Pat suché a použiť nejaký Calamine pleťová voda alebo ľad oblasť k zníženiu opuchov a svrbenie.

Ako zaobchádzať s včelie bodnutie prirodzene?

Domáce opravné prostriedky môžu pomôcť zmierniť príznaky včelie bodnutie. Môžete vyskúšať nasledujúce terapie:

1. Honey

Antiseptické vlastnosti medu môžu pomôcť pri hojení rany a zmiernenie zápalu a svrbenie.

Smer Využitie:

Rub malé množstvo medu na mieste včelie bodnutie na to, aby účinne vykonávaného jeho cestu do infekcie. Zakryť s bandážou voľne prepojené a nechať ju za hodinu.

2. jablčný ocot

Jablčný ocot môže byť jedným z účinných prírodných prostriedkov na včelie bodnutie svrbenie, pretože má anti-svrbenie vlastnosti.

Smer Využitie:

Naneste zriedeného jablčného octu na si bol bodal odvrátiť nepriaznivé účinky na včelie bodnutie. Môžete tiež namočiť čistou handričkou alebo obväzom do octu a umiestniť ho na mieste vpichu.

3. Soda

Jedlá sóda môže byť ďalšie dobrou voľbou pre liečenie včiel vredy prirodzene, pretože má dezinfekčné schopnosti.

Smer Využitie:

Make pasta zmiešaním trochu vody jedlej sódy. Ster hustú vrstvu pasty na umiestnenie včiel uhryznutie neutralizovať nepriateľské príznaky včelie bodnutie. Nechaj to na dobu asi 15 minút. Znova podľa potreby.

4. Esenciálne oleje

Že poskytujú terapeutické a liečivé vlastnosti a môže byť vynikajúci prírodný prostriedok pre včelí brnenie. Esenciálne oleje, ktoré môžu byť použité na liečbu včelie žihadlá môžu zahŕňať:

Smer Využitie:

Levanduľa esenciálny olej môže byť použitý neriedený. Jeho uplatnenie čistý môže pomôcť pri odnášať pálenie a bodavý pocit takmer ihneď. Zriedi tea tree olej zmiešaním s akýmikoľvek nosných olejov, ako je olivový alebo kokosového oleja pred poklepávaním niekoľko kvapiek na miesto bodnutia. Si môžete dať na hamamelu priamo na problémové oblasti, získať úľavu od svrbenia a zápalu.

5. Zubná pasta

Alkalická biela pasta sa predpokladá, že pomáhajú zrušiť kyslé včelí chvenie a tým znížilo opuch a bolesť. Nepoužívať farebný gél alebo bielenie zubnú pastu.

Smer Využitie:

Blob trochu zubnej pasty na príslušnej oblasti na zmiernenie bolesti.

6. Papaya

Obsahuje enzým nazývaný papaín, ktorý má podporovať lámanie proteínu, ktorý vyvoláva svrbenie a bolesti.

Smer Využitie:

Len ster kus ovocia na miesto bodnutia a nechať to na dobu asi 30 minút alebo tak.

7. Aloe Vera

Má protizápalové a analgetické schopnosti, ktoré môžu urýchliť proces hojenia a upokojenie dráždivých prejavov bodnutie.

Smer Využitie:

Rozdeliť otvoriť list z rastliny Aloe vera a extrakciu gélu. Šíri gél na oblasť bodnutie a nechajte zaschnúť.

8. jan

Ľad môže znecitlivenie bolesť a znižujú opuch a tým prináša okamžitú úľavu. Ľad obklad môže byť veľmi výhodné aplikovať vo výskyte včelie bodnutie na oči, pery a ruky.

Smer Využitie:

Drop niektoré kocky ľadu v tenkom, čistou handričkou a kravatu, aby sa obklad. Uchopte studený obklad na neobťažoval mieste po dobu asi 10 až 15 minút. Pravidelne znovu, kým opuch a bolesť znížiť. Môžete tiež použiť sáčok mrazenej zeleniny alebo fľašu studenej vody.

často kladené otázky

Niektoré z často kladené otázky sú:

1. Čo Symptómy Budem Skúsenosti keď A Bee žihadlá Me?

Rôzni ľudia môžu zažiť rôzne symptómy siahať od krátkeho bolesťou a strachom, aby závažné alergické reakcie. Bežné vedľajšie príznaky zahŕňajú ostrú pálčivú bolesť, červená hrče s malou bielou škvrnou uprostred, svrbenie a zápal v mieste bodnutia. Drobné príznaky zvyčajne vymiznú v priebehu niekoľkých dní. Umiernené príznaky môžu trvať asi týždeň vyriešiť.

2. Kedy navštíviť lekára?

Väčšina včelie bodnutie vyliečiť bez liečby. Avšak, v prípade, že ste dostať žihadlo niekoľkokrát, môže to viesť ku komplikáciám alebo dokonca dokázať, život ohrozujúce. Okrem toho môže včelie bodnutie vyvolať prudkú reakciu u ľudí, ktorí sú alergickí. Ak opuch rozšíri do ďalších častí tela, ako je jazyk, v krku, môže to znamenať vážnu včelie bodnutie alergickú reakciu.

Ostatné znaky sa môžu skladať z zvýšenej tepovej frekvencie, žihľavka, nevoľnosť, vracanie, bledá pleť, závraty, hnačka, ťažkosti s dýchaním alebo anafylaktického šoku. V takýchto prípadoch sa vzťahujú k lekárovi hneď. Tiež, ak sa dostanete včelí žihadlo opuchy očných viečok, ihneď navštívte lekára z dôvodu citlivosti danej lokalite.

3. Čo sa stane, ak nechcete dostať včela Stinger von?

Keď včelie bodnutie, jej žihadlo často strieľa do kože. Stinger má vrece toxický jed, ktorý môže negatívne ovplyvniť telo. Čím dlhšia je žihadlo zostáva, môže viac jed vstúpi do tela spôsobuje bolesť a opuch. Ak nechcete dostať včelí žihadlo von, smrteľný jed môže dôjsť k uvoľneniu do tela, čo môže viesť k alergickým reakciám či dokonca spôsobiť smrť.

4. Je normálne, Bee Sting svrbieť o týždeň neskôr?

To je najlepšie, aby vyhľadali lekársku pomoc v prípade, že včelie bodnutie stále svrbí týždeň neskôr na odvrátenie prípadnej pravdepodobné starosti.

Pointa je, včelí žihadlá nie sú žiadna sranda a sú bolestivé. prostriedky na báze Home môže uľahčiť mierne nepohodlie. Avšak závažné reakcie môžu vyžadovať okamžitú lekársku pomoc. Z tohto dôvodu je dôležité, že môžete rozpoznať príznaky ťažkej alergickej reakcie.