Existujú nejaké potraviny je potrebné sa vyhnúť v priebehu dojčenia

Niektoré dojčiace mamičky si môžu jesť, čo chcú. Aj keď je pravda, že niektoré silne ochutené potraviny môžu zmeniť chuť materského mlieka, väčšina detí sa zdá, aby si celý rad materského mlieka chuťou! Všeobecne platí, že dominantné chute svojho jedálnička, či už sójovej omáčky alebo chilli papričky boli v plodovej vode v priebehu tehotenstva.

Plody prehĺtať slušné množstvo plodovej vody pred pôrodom, takže keď chutia tie chute znova v ich matky materského mlieka, ktoré sú už na ne zvyknutý. Občas dieťa bude nervózny pri prsníku alebo plynový po tom, čo jesť určité jedlo. Ak si všimnete vzor, ​​zabrániť tomu, aby potraviny po dobu niekoľkých dní. Ak chcete otestovať, že jedlo naozaj bolo príčinou, zaviesť ho znova a zistite, či existuje vplyv.

Potraviny, aby nedošlo počas dojčenia

Matky uvádzajú, že deti najčastejšie námietky proti týchto potravín:

čokoláda

Korenie (škorica, cesnak, karí, paprika)

Citrusové plody a ich šťavy, ako sú pomaranče, citróny, limetky a grapefruitu

jahody

Kiwi

ananás

V plynujúcich vegetariáni (cibuľa, kapusta, cesnak, karfiol, brokolica, uhorky, papriky a)

Ovocie s laxatívny účinok, ako sú čerešne a slivky

Denná šálku alebo dva z kávy je v poriadku, ale príliš veľa kofeínu môže rušiť spánok vášho dieťaťa alebo aby ho úzkostlivý. Nezabudnite, že kofeín je tiež nájdený v niektorých sódovky, čajov, a over-the-counter lieky. To je tiež v poriadku, že má občas alkoholický nápoj, ale majú viac ako jeden nápoj zvyšuje hladinu alkoholu v krvi do tej miery, že sa alkohol dostáva do materského mlieka. Ak máte v pláne na ktoré majú viac ako jeden nápoj v čase, čakať dve hodiny na pohárik pred pokračovaním dojčenia (alebo zdravotné sestry, potom mať svoju pohárik vína). Nie je potreba k čerpadlu a skládku, ak vaše prsia sú plné, a to je ešte nie je čas na kŕmenie dieťaťa. Mierne alebo silné pitie sa rozhodne neodporúča počas dojčenia. Príbeh starého wive naznačuje, že tmavé pivo zvyšuje produkciu mlieka, ale nedávne štúdie naznačujú, že to nie je pravda a že alkohol v skutočnosti znižuje produkciu mlieka.

Ak vaše dieťa má príznaky alergie (ako je ekzém, úzkostlivosť, dopravné zápchy, alebo hnačka), môžu byť spôsobené niečím, čo je v pravidelnom kontakte s, ako je mydlo, plesni alebo potraviny on je jesť sám. Alebo môže byť reakcia na potraviny, ktoré jete, ktoré sa dostanú do jeho systému prostredníctvom materského mlieka. To zvyčajne vyžaduje trochu detektívna práca, aby zistili, čo presne je príčinou citlivosti. Ak si myslíte, že niečo jete spôsobuje problémy pre vaše dieťa, to je zvyčajne niečo, čo som jedol dva až šesť hodín pred kŕmením. Najčastejšími príčinami patrí kravské mlieko výrobky, nasleduje sója, pšenica, vajcia, orechy a kukurice alebo kukuričného sirupu.

Porozprávajte sa s detským lekárom skôr, než vynechať nejaké potraviny zo svojho jedálnička. -Li sa vyhnúť jedlo môže spôsobiť nutričné ​​nerovnováhu (napríklad ak ste odstrániť všetky mliečne výrobky), budete možno musieť vidieť na výživu o radu na strieda ďalšie potraviny alebo užívanie doplnkov stravy. Pokračujte v užívaní svojho prenatálnej vitamín, ak vaše dieťa je plne dojčené pokryť všetky medzery vo svojej vlastnej strave.