11 Diéta Tipy, ako uľaviť od zápchy a zlepšenie stolice

Podľa prieskumu vykonaného v roku 2015, asi 14 percent obyvateľov miest sa potýka s dôsledkami nezdravého a sedavým spôsobom života v podobe zápchy. Niektorí sa uchyľujú k praskaniu pilulky pre hladšie ranný rituál a potom tam sú iní, ktorí idú za ošetrenie, ako klystír pre úľavu. Tu je niekoľko dobrých správ. S jednoduchými yogasanas, diétne zmeny a Ayurveda, môžete opraviť črevný systém, bez toho aby museli prežiť vedľajších účinkov praskanie pilulky alebo zbytočné liečby.

S rôznymi systémami v úzkej koordinácii medzi sebou navzájom, správne fungovanie tráviaceho systému a vylučovací systém napomáha prísun živín a zvyšuje naše energetickej hladiny tým, že odstraňuje toxíny, alebo mala ako knownin Ayurveda, odchádzajúci jeden pocit, svieža, ľahká, vedomý a viac sústredený. Môžete zlepšiť stolice na dvoch frontoch: Fyzikálne a diétne.

Na fyzickej a štrukturálnej úrovni, môžete cvičiť niekoľko jednoduchých ásany , ktoré uľahčujú pohyb čriev. Gaurav Verma, Regional Director Sri Sri Yoga a senior Art of Living učiteľa, nám dáva niektoré ásan a pránájáma, ktoré môžu byť realizovaná uľahčiť zápchu a plyn a pracovať až do čreva. Patrí medzi ne Katichakrasana alebo Stály Spinal Twist, ardha matsyendrasana alebo Sitting Half Spinal Twist, Shishuasana alebo dieťa Pose, Malasaña alebo Garland Pose a Pawan Muktasana alebo Wind Uvoľnenie Pose.

Môžete tiež cvičiť nasledujúce pránájáma alebo dýchacie cvičenie pre hladký vylučovanie: Agnisar pranayamy (to by malo byť poučil sa z jogy expert), bráničné dýchanie, brušné dýchanie a Apaan Mudra.

Prečo pravej jedlo je dôležité?

“Potom, čo váš žalúdok sa pokazí, čo budete konzumovať, váš tenké črevo absorbuje väčšinu živín do krvného obehu,” vysvetľuje Verma. “Zvyšok prechádza nestrávené do svojho hrubého čreva a nakoniec z vášho tela ako odpad. Ľahkosť, s akou vaše hrubého čreva, alebo hrubého čreva, uvoľňuje tento odpad do značnej miery závisí na tom, čo jete a pijete. Najlepšie potraviny jesť zdravé stolice sú tie, ktoré majú vysoký obsah vlákniny. prítomnosť vlákniny môže zrýchliť tranzitný čas a čerpať vodu do hrubého čreva, čo má za následok mäkké, nadýchané stoličky, ktoré možno ľahko zložiť, “vysvetľuje.

Diéta tipy pre hladšie funkcie čriev

 1. Ovocie a zelenina, ako sú papája, pomaranče, fazuľa a špargľa sú dobré a uľahčiť pohyb v črevách.
 2. Pitie citrónovej šťavy zmiešanej s teplou vodou v dopoludňajších hodinách je užitočná pri očiste čriev.
 3. Rozvíjali pravidelný stravovací návyk a žuť jedlo správne pred prehĺtaním. Stará dobrá rada o jedle veľa listovej zeleniny a šalátov stále platí.
 4. Použitím korenia ako karambol semená, rasca, čierne korenie a kardamon nielen zvyšuje chuť pokrmu, ale tiež uľahčuje riadnej asimiláciu a vylučovanie odpadu.
 5. Je potrebné sa vyhnúť konzumácii vyprážaných jedál a zeleniny, ako je kapusta, karfiol, zemiaky a orechy, ako sú kešu.
 6. Vyvarovať sa fajčeniu, káva a alkohol.

Tu sú niektoré domáce opravné prostriedky na zmiernenie pohybu čriev, ako navrhol Dr. Nibin, Sri Sri Ayurveda konzultant:

 1. Majú mix 10 g ajamoda prášok, suchý zázvor, a každý deň cmar.
 2. Jesť zrelé mango v noci po jedle.
 3. Vypiť pohár mlieka potom, čo zrejúceho manga v noci.
 4. Majú namočené senovka semená alebo namočené zelené gramov každé ráno.
 5. Mať stehno list kari môže naozaj pomôcť. Môžete dokonca vyrobiť kari pomocou súťažných listy Aragwadha stromu alebo vyplachovanie fistula stromu a majú to ako súčasť svojho jedla vyhnúť zápche.

Tieto jednoduché diétne vychytávky určite urobiť život oveľa jednoduchšie pre vás. Okrem toho, tu je ďalší tip – vykonať jemné pohyby smerom dole na brucho a brucha tesne pred odovzdaním čreva, to môže robiť zázraky.