Jest to zdrowie do jedzenia owoców w nocy?

Większość z nas mają tendencję do głodu w kierunku nocy. Może to być szkodliwe dla utrzymania wagi zwłaszcza jeśli masz słodycze. Jest to z pewnością nie da się zasnąć z tego gryzienia uczucie w brzuchu. Ale jeśli sięgnąć do tego resztki lasagne lub chow down paczkę chipsów, jesteś w tarapatach.

Najbezpieczniejszym rozwiązaniem byłby mały owoc, aby stłumić głód. Ale to nie przychodzi bez minusem nim również. Jedzenie owoców przed snem nie jest tak niewinny, jak myślisz, że będzie. Wyjaśnimy, dlaczego może to mieć negatywny wpływ na zdrowie i co trzeba uważać, kiedy wybrać owoce do jedzenia w nocy.

Jest jedzenie owoców przed snem to dobry pomysł?

Owoce są integralną częścią zdrowej diety. Są one bogate w błonnik i mało kalorii. Owoce są bogate w fitochemiczne, które pomagają neutralizować wolne rodniki uszkodzenia ciała. Ale wybór owoców przed snem jest bardzo ważne. To może być doskonale dobrze zjeść kawałek melona, ​​gruszki lub kiwi.

Istotne jest jednak, aby pamiętać, że musi istnieć odpowiednia różnica między pełnego posiłku i konsumpcji owoców. Owoce będące bogate w błonnik dostać trawione i przeniósł się do jelita szybciej niż białka i pokarmów bogatych w tłuszcz. Oznacza to, że owoce powinny być spożywane dużo przed obfitym posiłku, lub nieco później. Kolejnym punktem, aby pamiętać o jedzeniu owoców w nocy na kolację jest to, że skok cukru może uwolnić energię, która wpływa na sen, jak twoje ciało powinno być przygotowane do odpoczynku.

Korzyści z przekąski na owoce na noc

Istnieje wiele korzyści z jedzenia owoców jako przekąskę w nocy, jak wymienione poniżej:

  • Regularne porcje świeżych owoców może zredukować ryzyko dla udarów mózgu, niewydolności nerek, chorób serca, cukrzycy i utraty masy kostnej.
  • Jedzenie owoców bogatych w błonnik zamiast kalorii ciężkie przekąski pomogą w kontroli wagi.
  • Owoce są pakowane z mikroelementów i witamin, które poprawiają zasadnicze swoje zdrowie i witalność.
  • Jeśli chodzi o jedzenie owoców w nocy, Ajurweda mówi, można mieć duże owoce melona lub włókien jak jabłko, które są dobre dla układu pokarmowego i nie będzie powodować bezsenność.

Możliwe Wady uwzględniając owoce w nocy

Należy zdawać sobie sprawę z drobnych szczegółów podczas jedzenia owoców w nocy:

  • Wiele owoców są pełne cukrów i spowoduje, że poziom cukru we krwi natychmiast kolec.
  • Za dużo owoców może spowodować utratę składników odżywczych, ponieważ może być pomijanie warzyw i innych grup żywności, aby pomieścić swoje owoce.
  • Owoce na wzrost poziomu energii i przed snem może powodować zaburzenia snu.

Środki ostrożności, które należy rozważyć podczas jedzenia owoce przed snem

Pewne rzeczy należy pamiętać podczas jedzenia owoców w nocy:

  • Utrzymywać odstęp kilku godzin między posiłkiem a nocnym owoców.
  • Pick owoce, które są o niskiej zawartości cukru, ale bogate w błonnik, jak gruszka.
  • Unikaj jedzenia natychmiast owoce przed snem.

Często Zadawane Pytania

Niektóre często zadawane pytania zostały wysłuchane poniżej:

1. Czy jedzenie owoców w nocy Bo Przyrost masy ciała?

To mit, że jedzenie owoców w nocy sprawia, że ​​tłuszcz. Owoce mają minimalne ilości kalorii i nie mogą powodować przyrost masy ciała na własną rękę. Ale jeśli przekąski każdej nocy na kalorii bogatych owoców jak banan, po spożyciu całą wymóg kalorii na dzień, będzie dodać kilka funtów do końca miesiąca. Ale to prawda jakiejkolwiek żywności, która jest spożywane po osiągnięciu wymaganych swoich maksymalnych kalorii na dzień.

2. Czy Jedząc owoce przed snem Bo problemy trawienne?

Jeśli masz owoców bezpośrednio po posiłku i przed snem, gdyż może to spowodować dyskomfort trawienny, ponieważ posiłki i owoce mają różne ceny trawienne i owoców może skończyć się fermentację w przewodzie pokarmowym. Jeżeli owoce są zjadane z odpowiednim odstępie od posiłku, to nie powinno stwarzać żadnych problemów.

3. Jakie owoce są dobre do jedzenia w nocy?

Bogatych w błonnik owoce, takie jak jabłka, banany, gruszki, winogrona czy można jeść w nocy.

4. Czy jedzenie owoców w nocy powodować bezsenność?

Jedzenie bardzo słodkie owoce bezpośrednio przed snem może przeszkadzać. Jedzenie owoców w nocy jest szkodliwe, ponieważ cukry w owocach będzie skok poziomu energii. Ponieważ jest to czas organizm likwidacji, wzrost energii może powodować bezsenność i apatia.