Jak naturalnie leczyć Bee użądlenia z Home Remedies

Czy zawsze mają tendencję do shoo dala pszczoła, kiedy wydaje się unosić wokół ciebie? Jeśli odpowiedź brzmi tak, to może być po prostu zwiększając swoje szanse na ukąszony przez nią. Pszczoły są bardziej narażone na ukąszenie, kiedy czują się zagrożone. Trzepotanie ramionami na pszczoły może wysyłać sygnały do ​​niego agresywnych, co skłoniło go do użądlenia.

W większości sytuacji, trzymając nadal mogą zachęcić pszczoły miodnej do meander i odlecieć. Czasami żądło pszczoły mogą powodować poważne powikłania, zwłaszcza jeśli ktoś jest uczulony na jad użądlenia. Ale przede wszystkim użądlenia pszczół jedynie powodować pewien dyskomfort. Start środków może być prawdziwe życiowe oszczędzających w takich czasach.

Jak usunąć Bee Stinger wbudowanego w skórze?

W wystąpieniu użądlenia pszczół, a przede wszystkim sprawdzić na stronie Sting. W przypadku żądła pszczoły tkwi w skórze, spróbuj pozbyć się go poprzez czyszczenie powierzchni skóry z gazą. Można również spróbować delikatnie skrobanie paznokciem lub przy użyciu zestaw pincety. Powstrzymać się od wyciskania żądła ręcznie lub ściskając go, ponieważ może wstrzyknąć jad w głąb skóry.

Często trwa zaledwie kilka sekund tylko dla szkodliwego trucizny, aby wprowadzić organizm. Wyjęciu żądła wraz z jadu woreczka osadzonego w skórze może zapobiec dalszym podrażnieniem. Następnie oczyścić miejsce wodą z mydłem antyseptycznym. Osuszyć i zastosować niektóre opalania galmanowych lub lodem powierzchnię, aby zmniejszyć obrzęk i swędzenie.

Jak leczyć Bee użądlenia Naturalnie?

Start środków może pomóc złagodzić objawy użądlenia pszczół. Można wypróbować następujące terapie:

1. Miód

W antyseptyczne właściwości miodu może pomóc w leczeniu ran i zmniejszając stan zapalny i świąd.

Kierunek użycia:

Wcierać niewielką ilość miodu na miejscu pszczoła żądło na to, aby skutecznie władać swoją drogę do zakażenia. Ukryć z bandażem luźno powiązane i pozostawić na godzinę lub więcej.

2. Ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy może być jednym z silnych środków naturalnych dla pszczoła żądło swędzenie, ponieważ ma właściwości anty-swędzenie.

Kierunek użycia:

Zastosować rozcieńczony ocet jabłkowy cydr na to zostałeś ukąszony aby zażegnać negatywne skutki użądlenia pszczół. Można też moczyć czystą szmatką lub bandażem w occie i umieścić ją w miejscu wkłucia.

3. pieczenia

Sody może być kolejnym dobrym rozwiązaniem do leczenia owrzodzenia pszczół naturalnie, jak to ma zdolności dezynfekujące.

Kierunek użycia:

Dodać pastę przez zmieszanie trochę wody sody oczyszczonej. Rozmaz gęstą warstwę pasty na miejscu pszczoła zgryzu zneutralizować wrogie objawy użądlenia pszczół. Pozostawić na około 15 minut. Zastosuj ponownie w razie potrzeby.

4. Olejki eteryczne

tworzą one właściwości terapeutyczne i leczniczych i może być doskonały naturalny środek do drży pszczół. Olejki eteryczne, które mogą być stosowane w leczeniu użądlenia pszczół mogą obejmować:

Kierunek użycia:

Lawenda olejek można stosować nierozcieńczony. Stosując go schludny może pomóc w zabierając pieczenie i kłucie uczucie niemal od razu. Rozcieńczyć olejek z drzewa herbacianego przez zmieszanie go z wszelkich olejów nośnych, takich jak oliwa z oliwek lub kokosowego przed pocierając kilka kropel na miejscu użądlenia. Można umieścić na oczaru bezpośrednio na trudnej dziedzinie, aby uzyskać zwolnienie z świąd i stany zapalne.

5. Pasta do zębów

Alkaliczny biały pasty uważa się, aby pomóc wyeliminować możliwość kwaśnego pszczeli mrowienie łagodząc obrzęku i bólu. Nie stosować kolorowy żel lub wybielająca pasta do zębów.

Kierunek użycia:

Blob trochę pasty do zębów na danym obszarze w celu złagodzenia bólu.

6. Papaya

To zawiera enzym zwany papainą, który ma wspierać przełamanie białka, które wywołuje świąd i ból.

Kierunek użycia:

Wystarczy posmarować kawałek owocu w miejscu użądlenia i pozostawić na około 30 minut.

7. Aloe Vera

Ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe zdolności, które mogą przyspieszyć proces gojenia i ukoić drażniących przejawy użądlenia.

Kierunek użycia:

Rozciąć z liścia rośliny Aloe Vera wyodrębnić żelu. Rozprowadzić żel na obszarze Sting i pozostawić do wyschnięcia.

8. Ice

Lód może uśmierzyć ból i zmniejszyć obrzęk przynosząc natychmiastową wytchnienia. Lód kompres może być bardzo wygodny do stosowania w występowaniu użądlenia pszczół na oczy, usta i ręce.

Kierunek użycia:

Upuścić kilka kostek lodu w cienką, czystą szmatką i związać go zrobić kompres. Trzymając zimne pakiet na przeszkadzało miejscu przez około 10 do 15 minut. Ponowne regularnie aż zmniejszyć obrzęk i ból. Można także użyć worek mrożonych warzyw lub butelkę zimnej wody.

Często Zadawane Pytania

Niektóre z najczęściej zadawanych pytań jest:

1. Jakie objawy doświadczam, gdy A Bee użądlenia Me?

Różni ludzie mogą doświadczyć różne objawy, od krótkiej bólu i cierpienia do poważnych reakcji alergicznych. Wspólne drobne objawy obejmują ostry ból pieczenie, czerwony guz z niewielką białą plamą w środku, swędzenie i stan zapalny w miejscu użądlenia. Niewielkie objawy zwykle ustępują w ciągu kilku dni. Objawy umiarkowane może potrwać około tygodnia, aby rozwiązać.

2. Kiedy do lekarza?

Większość użądlenia pszczół się wyleczyć bez leczenia. Jednak w przypadku dostaniesz ukąszony kilka razy, może to prowadzić do powikłań lub nawet udowodnić, zagrażające życiu. Ponadto, użądlenia pszczół może wywołać ciężkie reakcje u osób uczulonych. Jeśli obrzęk rozprzestrzenia się na inne części ciała, takich jak języka, gardła, może to oznaczać poważne pszczoła żądło reakcji alergicznej.

Inne objawy mogą składać się z podwyższonym tętnem, pokrzywka, nudności, wymioty, bladość, zawroty głowy, biegunka, trudności w oddychaniu lub wstrząsu anafilaktycznego. W takich przypadkach, odnoszą się do lekarza od razu. Ponadto, jeśli masz żądła pszczół opuchlizna na powiece, natychmiast udać się do lekarza z powodu wrażliwości na miejscu.

3. Co się stanie, jeśli nie dostać Bee Stinger zewnątrz?

Gdy użądlenia pszczół, jego stinger często trafia w głąb skóry. Stinger posiada worek toksycznego jadu, które mogą negatywnie wpływać na organizm. Dłuższy szpikulec pozostaje bardziej trujący może dostać się do ciała, powodując ból i obrzęk. Jeśli nie dostać żądła pszczół na zewnątrz, śmiertelny jad może uwolnić do organizmu, co może prowadzić do reakcji alergicznych lub nawet spowodować śmierć.

4. Czy to jest normalne dla Bee Sting swędzieć tydzień później?

Najlepiej jest szukać pomocy medycznej, gdy żądło pszczoły nadal swędzenie tydzień później, aby uniknąć wszelkich prawdopodobnych zmartwień.

Najważniejsze jest to, użądlenia pszczoły nie są zabawne i są bolesne. Start środków opartych może złagodzić łagodny dyskomfort. Jednak ciężkie reakcje mogą wymagać natychmiastowej pomocy medycznej. Stąd ważne jest, że można rozpoznać objawy ciężkiej reakcji alergicznej.