Korzyści z codziennego jazda rowerem i dlaczego warto to zrobić

Jazda na rowerze jest jedną działalność, która łączy w niekończącą się zabawę z dużą ilością ćwiczeń dla ciała. To staje się z punktu A do punktu B przy jednoczesnym spalaniu kalorii i daje dobry trening cardio. Jeśli zastanawiasz się nad podjęciem rowerze, oto kilka ciekawych rzeczy, które warto wiedzieć o tym.

10 Niesamowite Korzyści rowerowych że każdy powinien Reap

Oto niektóre korzyści zdrowotne wynikające z wykonywania rowerowych, które powinny zmusić do korzystania rower więcej.

1. sprzyja zdrowiu i buduje mięśnie

Jedną z zalet rowerowej jest codziennie, że jest to pełny trening ciała, ponieważ wiąże się wykorzystanie wszystkich mięśni począwszy od ramion do stóp. To pomaga spalić tłuszcz, sprzyja pocenie się i daje dobrą pracę kardio się dla każdego, kto cykli o więcej niż 20 minut. Ponieważ nie jest zaangażowany w różnej odporności na rowerze, ale również promuje budowanie mięśni, które wzmacniają nogi, plecy i ramiona. Wzrost masy mięśniowej pomaga spalić więcej tłuszczu, nawet w stanie spoczynku.

2. Promuje psychiczne dobre samopoczucie

Powszechnie uznaje się, że ludzie, którzy regularnie korzystają na ogół mają dobre psychiczne samopoczucie. Jedno z badań wykazało, że ludzie, którzy mieli aktywny tryb życia obejmujący ćwiczenia różnych rodzajów, w tym rowerowych zdobył 32 procent wyższy niż osób prowadzących siedzący tryb życia. Ćwiczenie ma wpływ na zwiększenie nastrój poprzez uwalnianie endorfin, które są naturalne leki przeciwbólowe organizm musi leczyć. Te substancje chemiczne zwiększyć nasze samopoczucie i pomaga nam czuć się dobrze przez cały dzień. Jazda na rowerze na otwartej przestrzeni jest również pomocne dla osób, które cierpią z powodu depresji.

3. Pomaga w Weight Loss

Jeśli chodzi o utratę wagi, matematyka jest bardzo prosta. Jeśli spalić więcej kalorii niż zużywa, można schudnąć. Podczas jazdy na rowerze do utraty wagi należy wiedzieć, że im bardziej męczący kolarstwo, tym więcej będzie palić. Jazda na rowerze na wsi pomogą spalić wszędzie od 400 do 1000 kalorii w zależności od tego, jak długo jesteś na niego i trudności terenu. Spróbuj jazdy na rowerze w różnych miejscach codziennie na nowe wyzwanie dla ciała i spalić więcej kalorii.

4. Zmniejszenie stresu

Stres jest przyczyną wielu chorób u ludzi. To prowadzi do nadwagi, cukrzycy, astmy, niepokój, problemy z trawieniem, wysokie ciśnienie krwi, choroby układu krążenia, depresja i wiele innych. Jazda na rowerze jest dobra praca, że ​​pomaga pokonać stres, poprawiając jednocześnie swoje fizyczne samopoczucie. Idąc do przejażdżek rowerowych na wsi ze zmianą scenerii i pięknych nowych widoków ma pozytywny wpływ na nastrój i zmniejsza stres.

5. Poprawia funkcjonowanie mózgu

Jazda na rowerze w plenerze wymaga koordynacji umysłu i ciała z ułamku sekundy umiejętności decyzyjnych. Jazda również wymaga, aby skoncentrować się i zwracać uwagę na wszystko, co jest na swój sposób, a tym samym uruchamiają funkcję mózgu. Aktywność ta wydaje wymagający na zewnątrz, ale w rzeczywistości jest bardzo skuteczny w usuwaniu umysł, aby pomóc Ci się zrelaksować. Promuje ona również wzrost nowych komórek w hipokampie części mózgu, która dodatkowo chroni przed chorobami neuro-degeneracyjne.

6. Poprawia Fitness

Regularna jazda na rowerze pomaga w utrzymaniu ogólnej kondycji fizycznej. Jazda na terenach górskich lub równiny pracują wszystkie mięśnie spalić tłuszcz otaczający. Najlepszym ćwiczeniem rowerowa dla zmniejszenia brzuch jest iść off-road na szlak brud, tak to działa na mięśnie brzucha i spala tłuszcz. Rowerowa poprawia wytrzymałość, elastyczność, zdolność płuc, kości, siły i masy mięśni. W przeciwieństwie do innych form treningu, na rowerze nie czujesz się jak oddanie wysiłku w ćwiczenia jak wszystkie grupy mięśni w organizmie, mają tendencję do pracy w koordynacji.

7. Pomaga poprawy snu

To nie powinno dziwić, że po dobrej sesji treningu, można lepiej spać. Sprawność fizyczna jest bezpośrednio związane z jakością snu, a codziennie na rowerze sprzyja dobry sen. Jest to szczególnie skuteczne wśród tych, którzy mają bezsenność i prowadzą siedzący tryb życia. Chociaż najlepszy czas, aby wybrać się na przejażdżkę w godzinach wieczornych, na rowerze w dowolnym czasie w ciągu dnia jest świetny dla pomaga zasnąć.

8. Jest to doskonały sposób dojeżdżać

Istnieje szereg korzyści płynących z jazdy na rowerze do pracy. Na początek, na rowerze do pracy jest zdrowe. Masz mnóstwo ćwiczeń na drodze do pracy, która ma także dodatkową zaletę utrzymując umysł ostry i alarmowania przez cały dzień. Codzienne dojazdy na pojeździe silnikowym może zużywać kawałek pieniądze w postaci wydatków na paliwo, nie wspominając; zanieczyszcza środowisko. Wreszcie, jeśli jesteś w zatłoczonym mieście, dojazdy poprzez rowerze może być szybciej niż komunikacją miejską lub samochodem, jak przyzwyczajenie być powstrzymywane przez ruch.

9. buduje swoją Social Circle

Jeśli często dojeżdżają na rowerach, tam dobra szansa trafisz na ludzi o podobnych poglądach. kluby rowerowe są doskonałym miejscem, aby poznać nowych ludzi i rozwijać swój krąg społeczny. Rowerem ze starymi przyjaciółmi jest również dobrym sposobem, aby się dobrze bawić z ludźmi blisko Ciebie.

10. Poprawia ogólną produktywność

Rower odświeża umysł codziennie i utrzymuje ciało zdrowe. Obie te przyczyniają się do lepszego samopoczucia i zwiększoną produktywność, czy jest w pracy lub szkole.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa, które należy rozważyć podczas jazdy na rowerze

Podobnie jak wszystkie inne ćwiczenia, istnieje kilka wskazówek bezpieczeństwa, które trzeba pamiętać.

  • Zainwestuj w dobrej odzieży ochronnej, takich jak kask, łokci i kolan strażników. Będziesz tego potrzebował.
  • Nosić ubrania z włókien high-tech przeznaczone do jazdy na rowerze. To zwalnia pot lepiej, a materiał jest zwykle odblaskowe, dzięki czemu można bardziej widoczny dla innych na drodze.
  • Sprzedam rower z dobrym zawieszeniem i szerokich opon chwyt droga dobrze.
  • Użyj podkowy siodeł dla lepszego komfortu i ponownie rozprowadzać ciśnienie od bioder. Ustawienie uchwytu i wysokość siedziska dla prawidłowej postawy.
  • Unikaj słuchania głośnej muzyki na czas drogi.
  • Przestrzegać zasad ruchu drogowego.
  • Należy zachować ostrożność przy każdym skręcić lub zmiany pasa ruchu. Zawsze należy używać sygnałów ręcznych.
  • Zawsze miej przy sobie wystarczającą ilość wody z wami.
  • Użyj odblaskowe naklejki lub zainstalować światła błyskowe w plecy.
  • Uważaj na samochody, które ciągną się przed tobą; mogą otworzyć drzwi bez ostrzeżenia.

Często Zadawane Pytania

1. Ile należy Cykl Dzienny najlepsze rezultaty?

Czas, który trzeba poświęcić na rowerze zależy od tego ile masz zamiar spalić poprzez ćwiczenia codziennie i co spożycie kalorii. Przeciętnie, 1 godzina jazdy na rowerze jest wystarczająco dobre dla większości ludzi, aby uzyskać korzyści zdrowotne z ćwiczeń. Stałe i regularne cycling spala około 300 kalorii na godzinę, a szacuje się, że spalanie co najmniej 2000 kalorii tygodniowo poprzez ćwiczenia jest korzystne dla zdrowia. Dla tych, którzy nie mogą zrobić godzinę, korzyści zdrowotne wynikające z jazdy na rowerze 15 minut dziennie rygorystycznie wystarczy, aby zachować je zdrowe.

2. rowerze Versus działa, Który jest lepszy?

Zarówno jazda na rowerze i bieganie daje dobre ćwiczenie ciała i pracy różnych zestawów mięśni. Jednak działa to wysokiej wpływ ćwiczeń i bardziej męczący na ciele i nie nadaje się dla każdego. Jazda na rowerze jest delikatniejszy sposób, aby spalić więcej kalorii codziennie w porównaniu z systemem.

Jazda na rowerze jest bardzo skuteczne ćwiczenie, które jest zarówno zabawy i pomaga spalić dużo kalorii. Regularna jazda na rowerze ma wiele korzyści zdrowotnych, które sprawia, że ​​jest to doskonałe ćwiczenie dla osób w każdym wieku.