Zdravšie substitúcia krmivo pre bielu ryžou, že sa musíme snažiť

Biela ryža je jedným z hlavných zdrojov sacharidov v našej strave. To je celkom bežné v mnohých našich obľúbených jedál a prispieva k plneniu jedlo. Chutí lahodné s Dal alebo omáčku, ale všetci vieme, že to nie je zdravé. To nám výrobky s viac kalórií, než potrebujeme, a chýba nevyhnutných minerálov v jeho leštené forme. Z tohto dôvodu je dôležité, aby sa znížila jeho príjem, ak ste na nízkej carb stravy. Môžete tiež nahradiť ju s niektorými naozaj dobré alternatívy.

Chutné a zdravé alternatívy k Plain White Rice

Jedná sa o zdravé a chutné náhradky do prostého ryže, ktoré môžete zahrnúť do svojho jedálnička:

1. BER vlašský (Thinai ryža)

Foxtail proso je druhým najčastejšie pestujú proso na svete a je hojne k dispozícii ryžu. Táto proso je bohaté na minerály, ako je železo, bielkovín a vlákniny. Lúčne pšeno sa odporúča ľuďom s diabetom, pretože pomáha pri regulácii krvného cukru a hladiny zlého cholesterolu a zároveň zvýšiť dobrého cholesterolu (HDL) v tele.

Ako si vyrobiť Ber vlašský

Foxtail proso je rovnako jednoduché variť ako ryža a nasleduje presne rovnaký postup. Na 1 šálku prosa, pridajte 2 šálky vody a pripraviť v tlakovom hrnci po dobu 2 píšťalky.

2. Black Rice

Čierna ryža tiež volal zakázané ryže v čínštine, je veľmi starý a nie je divu, vzácna odroda ryže, ktorá sa pestuje v Indii po celé stáročia. Je to predovšetkým pestuje v regióne Severovýchod, kde to ide podľa mena Chak Hao a južných častiach krajiny, ako Tamil Nadu, kde je tzv Kavuni. Čierna ryža je plná vlákniny a antioxidanty. Má protizápalové vlastnosti a pôsobí ako detoxifier. Odporúča sa tiež pre diabetikov.

Ako si vyrobiť Čierna ryža

Namočiť ryža vo vode po dobu asi 3 hodín. Pridajte jednu šálku ryže 2 šálky vody a tlaku varte 3 píšťalky. Dusíme 10 minút na miernom plameni.

3. Navara Rice

Navara ryža je veľmi neslúži medzi červených odrôd ryže pre jeho bohaté arómu a jedinečné liečivé vlastnosti. Pestuje sa hlavne v južných častiach Indie a vyhovuje ľuďom všetkých vekových kategórií, pretože je užitočné pre tých, ktorí trpia chorobami. Je živiny hodnota pomáha budovať imunitu proti mnohých bežných ochorení. Je to fantastické odstavenie pre dojčatá a vysoko odporúčané pre tehotné ženy.

Ako si vyrobiť Navara Rice

Podobne ako v príprave čiernej ryže, namočiť ryžu Navara vo vode po dobu 3 hodín. Ďalej tlaku varte 3 píšťalky a necháme povariť na miernom plameni po dobu 10 minút.

4. Quinoa

Pôvodom z Južnej Ameriky, quinoa je zrno, ktoré je bohaté na bielkoviny a bez lepku. Teraz široko pestuje po celej Indii, quinoa je prekvapujúce, potrava pre ľudí, ktorí sú na vysokej diéty. Je tiež ľahké variť a môžu byť začlenené do každodennej pokrmy pripravené v celej krajine. Zrno je bohatá na bielkoviny, horčíka, vitamínu B2, vlákniny a má nízky glykemický index. Takže použiť namiesto bielej ryže a ťažiť maximum výhod z nej.

Ako si vyrobiť Quinoa

Namočiť quinoa obilia vo vode po dobu 5 minút a opláchnite opakovane, kým voda začne vyzerať jasné. Umiestnite propláchnutého quinoa do ryže, varič a tlak variť podobné ryža s rovnakými podielmi vody, až quinoa. Ak chcete variť to otvorene, vložte ju do kastróla s uzavretým vekom a varíme podobne ako ryžu. Pridajte trochu soli na chuť.

5. Hnedá ryža

Prečerpanie hnedá ryža s bielou je ľahšie krok pre tých, ktorí hľadajú zdravší alternatívu k bielej ryže. Byť celé zrno, hnedá ryža zachováva všetky živiny, ktoré sú stratené, ak je leštená na bielu. Hnedá ryža má bohatšiu chuti a asi štyrikrát vyšší obsah vlákniny v bielej ryže spolu s ďalšími minerálmi, ako je fosfor, mangán, selén, niacín, tiamín a vitamín B6.

Ako si vyrobiť hnedá ryža

Hnedá ryža je najlepšie varené v malej panve s vekom udržať všetky svoje dobroty. Zmiešajte 1 šálka hnedej ryže s dvoma šálkami vody a varíme v hrnci za 35-45 minút v závislosti na konzistencii, ktorá sa vám páči. Nechaj to povariť po dobu 10 minút a nie opláchnite.

6. Bamboo Rice

Bamboo ryža je druh lahodného divokej ryže, ktorá je spoločná pre južnej časti Indie. Je to vlastne semeno, ktoré vychádza z kvitnúce bambusu, ktorý je na konci svojej životnosti. Vzhľadom k tomu, kvitnúce vzor je nepredvídateľná dostupnosť zŕn nie je stabilný. To je však veľmi vyhľadávaná pre svoju plodnosť zvyšujúce vlastnosti. Bamboo ryža je tiež bohatá na vitamín B6 a bielkovín.

Ako si vyrobiť Bamboo ryža

Opláchnite 1 šálka bambusu ryža s čistou vodou a namočte ju do vody po dobu 30 minút. Tlak variť nasiaknuté ryža s 2,5 šálky vody po dobu asi 6 píšťal a povariť na miernom plameni po dobu 10 minút. Ak je nejaká voda vľavo, použiť pre polievok alebo omáčok, pretože je vysoko výživné.

7. Barley

Jačmeň sa pestuje už viac ako 10.000 rokov ako potrava pre ľudí a zvieratá. Je bežné, že sa polievky a dusené a tvoria základ niektorých alkoholických nápojov. Jačmeň sa tiež odporúča pre diabetikov, pretože reguluje hladinu glukózy v krvi a znižuje hladinu cholesterolu.

Ako si vyrobiť Jačmeň

Jačmeň trvá dlhšie variť. Pridajte jednu šálku jačmeňa na tri šálky vody v hrnci a priveďte do varu. Znížte plameň, zatvorte veko a nechajte ju dusíme 45-60 minút domäkka.

8. Farro

Staroveký Talianska zrná pšenice je známa ako Farr. to je staroveký kmeň tvrdej pšenice zo západnej Ázie, ktorý je populárny v Taliansku. Farro je teraz široko používaný v iných kontinentoch ako je Európa a Severnej Amerike. Je známy pre svoju vysokú vlákniny a obsah bielkovín a je bohatý na vitamíny skupiny B a horčíka príliš. Zrno má orechovú chuť a žuvacie textúru a sme si istí, že budete užívať jesť Farr. Avšak, to je najlepšie sa vyhnúť ľudia, ktorí sú lepku netolerantný.

Ako si vyrobiť Farr

K varu Farro, pridať jednu šálku zrná 2 šálky vody a priviesť ju k varu v hrnci. Prikryte veko, znížiť tepelné a dusíme ju po dobu 40 minút, kým zrnká vstrebáva všetku tekutinu a zmäknú.

9. Amaranth

Podobne ako quinoa, amarant je staroveké zrno, ktorá je balená s proteínmi, vlákniny, železa, vápnika a má nízke sacharidov. To bolo jadro Mayov a Aztékov a rád pre jeho sladovú a mierne orechovú príchuť. To môže byť v kombinácii s ďalším obilím a pridá sa do polievok a dusených pokrmov.

Ako si vyrobiť Amaranth

Pridajte 3 šálky vody na jednu šálku amarantu a priviesť ju k varu v hrnci. Znížte teplotu a dusíme 20 minút, kým sa vstrebáva všetka voda.

10. bulgur

Ďalšie zdravá alternatíva k bielej ryže je bulgur, ktorý je ľahko dostupný. To zrno je naložený s antioxidantmi a všetky základné vitamíny a minerály. Zrno sa dobre hodí rade bežných jedál. Takže nahradiť biela ryža s Bulgar teraz.

Ako si vyrobiť bulgur

V kastróle, pridáme 2 šálky vody na 1 šálku bulgur a priviesť ju do varu. Kryt s vekom a varíme 15 minút a odtok prebytočnej vody.