Zdravější substituce krmivo pro bílou rýží, že se musíme snažit

Bílá rýže je jedním z hlavních zdrojů sacharidů v naší stravě. To je docela běžné v mnoha našich oblíbených jídel a přispívá k plnění jídlo. Chutná lahodné s Dal nebo omáčku, ale všichni víme, že to není zdravé. To nám výrobky s více kalorií, než potřebujeme, a postrádá nezbytných minerálů v jeho leštěné formě. Z tohoto důvodu je důležité, aby se snížila jeho příjem, pokud jste na nízké carb stravy. Můžete také nahradit ji s některými opravdu dobré alternativy.

Chutné a zdravé alternativy k Plain White Rice

Jedná se o zdravé a chutné náhražky do prostého rýže, které můžete zahrnout do svého jídelníčku:

1. bér vlašský (Thinai rýže)

Foxtail proso je druhým nejčastěji pěstují proso na světě a je hojně k dispozici rýži. Tato proso je bohaté na minerály, jako je železo, bílkovin a vlákniny. Luční jáhly se doporučuje lidem s diabetem, protože pomáhá při regulaci krevního cukru a hladiny špatného cholesterolu a zároveň zvýšit dobrého cholesterolu (HDL) v těle.

Jak si vyrobit bér vlašský

Foxtail proso je stejně jednoduché vařit jako rýže a následuje přesně stejný postup. Na 1 šálek prosa, přidejte 2 šálky vody a připravit v tlakovém hrnci po dobu 2 píšťalky.

2. Black Rice

Černá rýže také volal zakázáno rýže v čínštině, je velmi starý a není divu, vzácná odrůda rýže, která se pěstuje v Indii po celá staletí. Je to především pěstuje v regionu Severovýchod, kde to jde podle jména Chak Hao a jižních částech země, jako Tamil Nadu, kde je tzv Kavuni. Černá rýže je plná vlákniny a antioxidanty. Má protizánětlivé vlastnosti a působí jako detoxifier. Doporučuje se také pro diabetiky.

Jak si vyrobit Černá rýže

Namočit rýže ve vodě po dobu asi 3 hodin. Přidejte jeden šálek rýže 2 šálky vody a tlaku vařte 3 píšťalky. Dusíme 10 minut na mírném plameni.

3. Navara Rice

Navara rýže je velmi ctěn mezi červených odrůd rýže pro jeho bohaté aroma a jedinečné léčivé vlastnosti. Pěstuje se hlavně v jižních částech Indie a vyhovuje lidem všech věkových kategorií, protože je užitečné pro ty, kteří trpí nemocemi. Je živiny hodnota pomáhá budovat imunitu proti mnoha běžných onemocnění. Je to fantastické odstavení pro kojence a vysoce doporučeno pro těhotné ženy.

Jak si vyrobit Navara Rice

Podobně jako v přípravě černé rýže, namočit rýži Navara ve vodě po dobu 3 hodin. Dále tlaku vařte 3 píšťalky a necháme povařit na mírném plameni po dobu 10 minut.

4. Quinoa

Původem z Jižní Ameriky, quinoa je zrno, které je bohaté na bílkoviny a bez lepku. Nyní široce pěstuje po celé Indii, quinoa je s podivem, potrava pro lidi, kteří jsou na vysoké diety. Je také snadné vařit a mohou být začleněny do každodenní pokrmy připravené v celé zemi. Zrno je bohatá na bílkoviny, hořčíku, vitaminu B2, vlákniny a má nízký glykemický index. Takže použít namísto bílé rýže a těžit maximum výhod z ní.

Jak si vyrobit Quinoa

Namočit quinoa obilí ve vodě po dobu 5 minut a opláchněte opakovaně, dokud voda začne vypadat jasné. Umístěte propláchnutého quinoa do rýže, vařič a tlak vařit podobné rýže se stejnými podíly vody, až quinoa. Chcete-li vařit to otevřeně, vložte ji do kastrolu s uzavřeným víkem a vaříme podobně jako rýži. Přidejte trochu soli na chuť.

5. Hnědá rýže

Přečerpání hnědá rýže s bílou je snazší krok pro ty, kteří hledají zdravější alternativu k bílé rýže. Být celé zrno, hnědá rýže zachovává všechny živiny, které jsou ztraceny, pokud je leštěná na bílou. Hnědá rýže má bohatší chuti a asi čtyřikrát vyšší obsah vlákniny v bílé rýže spolu s dalšími minerály, jako je fosfor, mangan, selen, niacin, thiamin a vitamin B6.

Jak si vyrobit hnědá rýže

Hnědá rýže je nejlépe vařené v malé pánvi s víkem udržet všechny své dobroty. Smíchejte 1 šálek hnědé rýže s dvěma šálky vody a vaříme v hrnci za 35-45 minut v závislosti na konzistenci, která se vám líbí. Nech to povařit po dobu 10 minut a ne opláchněte.

6. Bamboo Rice

Bamboo rýže je druh lahodného divoké rýže, která je společná pro jižní části Indie. Je to vlastně semeno, které vychází z kvetoucí bambusu, který je na konci své životnosti. Vzhledem k tomu, kvetoucí vzor je nepředvídatelná dostupnost zrn není stabilní. To je však velmi vyhledávaná pro svou plodnost zvyšující vlastnosti. Bamboo rýže je také bohatá na vitamin B6 a bílkovin.

Jak si vyrobit Bamboo rýže

Opláchněte 1 šálek bambusu rýže s čistou vodou a namočte ji do vody po dobu 30 minut. Tlak vařit nasáklé rýže s 2,5 šálky vody po dobu asi 6 píšťal a povařit na mírném plameni po dobu 10 minut. Pokud je nějaká voda vlevo, použít pro polévek nebo omáček, protože je vysoce výživné.

7. Barley

Ječmen se pěstuje již více než 10.000 let jako potrava pro lidi a zvířata. Je běžné, že se polévky a dušené a tvoří základ některých alkoholických nápojů. Ječmen se také doporučuje pro diabetiky, protože reguluje hladinu glukózy v krvi a snižuje hladinu cholesterolu.

Jak si vyrobit Ječmen

Ječmen trvá déle vařit. Přidejte jeden šálek ječmene na tři šálky vody v hrnci a přiveďte k varu. Snižte plamen, zavřete víko a nechte ji dusíme 45-60 minut doměkka.

8. Farro

Starověký Italská zrna pšenice je známá jako FARRO. to je starověký kmen tvrdé pšenice ze západní Asie, který je populární v Itálii. Farro je nyní široce používán v jiných kontinentech jako je Evropa a Severní Americe. Je známý pro svou vysokou vlákniny a obsah bílkovin a je bohatý na vitamíny skupiny B a hořčíku příliš. Zrno má ořechovou chuť a žvýkací texturu a jsme si jisti, že budete užívat jíst FARRO. Nicméně, to je nejlepší se vyhnout lidé, kteří jsou lepku netolerantní.

Jak si vyrobit FARRO

K varu Farro, přidat jeden šálek zrna 2 šálky vody a přivést ji k varu v hrnci. Přikryjte víko, snížit tepelné a dusíme ji po dobu 40 minut, dokud zrnka vstřebává veškerou tekutinu a změknou.

9. Amaranth

Podobně jako quinoa, amarant je starověké zrno, která je balena s proteiny, vlákniny, železa, vápníku a má nízké sacharidů. To bylo jádro Mayů a Aztéků a rád pro jeho sladovou a mírně ořechovou příchuť. To může být v kombinaci s dalším obilím a přidá se do polévek a dušených pokrmů.

Jak si vyrobit Amaranth

Přidejte 3 šálky vody na jeden šálek amarantu a přivést ji k varu v hrnci. Snižte teplotu a dusíme 20 minut, dokud se vstřebává všechna voda.

10. bulgur

Další zdravá alternativa k bílé rýže je bulgur, který je snadno dostupný. To zrno je naloženo s antioxidanty a všechny základní vitamíny a minerály. Zrno se dobře hodí řadě běžných jídel. Takže nahradit bílá rýže s Bulgar teď.

Jak si vyrobit bulgur

V kastrolu, přidáme 2 šálky vody na 1 šálek bulgur a přivést ji do varu. Kryt s víkem a vaříme 15 minut a odtok přebytečné vody.