Zdravé ořechy a semena byste měli jíst každý den

Ořechy a semena jsou super zdravá a většina z nás nejí dost z nich. Jsou to skvělý přirozeným zdrojem vitamínů, minerálních látek, bílkovin, tuků a vlákniny. Snědl jsem spoustu ořechů a semen, jako součást mé protirakovinné dietě od ledna 2004, a myslím, že byste měli taky.

V závislosti na jejichž seznam čtete, číslo jedna nejzdravější matice je buď mandlový nebo ořech, ale není tam žádný způsob, jak skutečně zařadit je. Nejzdravější matice je ten s živiny vaše tělo potřebuje nejvíc v daný den. Samozřejmě nikdo neví, který z nich to je. Takže nejlepší strategií je jíst různé.

Zde jsou top nejzdravější ořechy:

Mandle mají tolik vápníku jako mléko, a obsahují hořčík, vitamin E, selen a spoustu vlákniny. Mohou snížit hladinu cholesterolu a pomáhají předcházet rakovině.

Vlašské ořechy jsou velmi dobré pro vaše srdce a mozek, a obsahují kyselinu Ellagic je antioxidant potlačující rakovinné bujení.

Pekanové ořechy mají spoustu vitaminů a minerálních látek, jako jsou vitaminy E a A, kyselinou listovou, vápníku, hořčíku, mědi, fosforu, draslíku, manganu, vitamínů skupiny B a zinku. A pomáhají snížit hladinu cholesterolu.

Para ořechy jsou dobrým zdrojem bílkovin, mědi, niacin, hořčíku, vlákniny, vitamín E, a velkým zdrojem selenu.

Cedrové ořechy / piniovými oříšky mají vitamíny A, B, D, E, P a obsahují 70% požadovaných aminokyselin svého těla.

Kešu oříšky jsou bohaté na minerály, jako jsou měď, hořčík, zinek, železo a biotin. Jsou to vlastně nízkotučné matice a, a, jako olivový olej, mají vysokou koncentraci kyseliny olejové, což je dobré pro srdce. Podle Dr. Andrew Saulem, jedna velká hrst kešu poskytuje jeden až dva tisíce miligramů tryptofanu, který soupeří předpis antidepresivum Prozac.

Poznámka: Cashews se nedoporučuje u pacientů s nádorovým onemocněním z důvodu možných úrovních houby

Zde jsou top nejzdravější semena:

Lněná semínka jsou určitě na vrcholu mého seznamu. Dvě polévkové lžíce mleté lněné semínko denně je ideální a snadno přidat do ovesných vloček nebo krémů. Barleans lisovaný za studena BIO Len olej je nejlepším zdrojem rodičovských omega-3 mastné kyseliny (lepší než rybí olej) a lignany, supermarkety antioxidantů, které pomáhají v boji s rakovinou. To také obsahuje velké množství vlákniny a může snížit riziko srdečních onemocnění, mrtvice a cukrovky.

Chia Semena jsou neuvěřitelně zdravá semena bohatá na omega-3 oleje, proteiny, antioxidanty, vápník, a vlákniny.

Konopná semena jsou certifikovány superfood se rakoviny a srdečních onemocnění vlastnosti prevence. Mají vysoký obsah bílkovin a vlákniny, s vyváženou omega 3 a 6 mastných kyselin.

Slunečnicová semínka také pomáhají předcházet onemocnění srdce a rakoviny s fytochemikálie, kyseliny listové, vitaminu E, selen a měď.

Dýňová Semena jsou skvělé pro svůj imunitní systém s množstvím antioxidantů (karotenoidů), omega-3 mastné kyseliny a zinku.

Sezamová semínka jsou dobrým zdrojem vápníku, hořčíku, zinku, železa, vlákniny, B1 a fosforu. Mohou snižovat krevní tlak, a chrání před poškozením jater. Sezamová semínka byly rovněž spojeny s prevencí mnoha onemocnění, jako je artritida, astma, migréna, menopauza, osteoporóza, a může dokonce snížit příznaky PMS.

Tahini je pasta důvod sezam, který je populární přísada v blízkovýchodních pokrmů, které jíme, jako hummus.

Nakonec z meruňkových pecek (aka meruňkových jader) , Apple semena a další hořké ovoce semena obsahují amygdalin aka vitamin B17, který má neuvěřitelně silné protirakovinné účinky. Existuje mnoho případů, kdy lidé, kteří vyléčených rakovinu samotnými jader meruňky! Farmaceutický laetrile, což je koncentrovaná forma amygdalin, byl použit v rakovinných klinikách mimo USA více než 50 let. Jsem věnoval celý příspěvek do meruňkových jader zde.

Ještě Nut Jezte Tato

Arašídy nepočítají, protože jsou technicky luštěniny (fazole). Arašídy může obsahovat karcinogenní formy názvem aflatoxinu a jsou notoricky známé za to, že jeden z nejvíce plodin pesticidů kontaminované. Pokud budete jíst arašídy, organické pražené arašídy nebo arašídové máslo je vaše sázka nejbezpečnější. Raději jíst organické matice másla mandlové máslo, olej ze slunečnicových semen másla a ořechové máslo.

Obejmout vaše vnitřní Hippie

Líbí se mi jít do objemové části Whole Foods (kde jsou velké plastové koše ořechů) a koupit pár liber ekologických semena a ořechy . I odnést domů a míchat dohromady v mém Super Trail Mix. Jíst rovnou z pytle, hodit někteří v misce pro rodinu, nebo hodit do smoothie, do ovesné vločky nebo na salát. Ať tak či onak, pár hrstí mého Super Trail Mix každý den bude houpat své tělo u silných živiny. Takže jděte do toho a přijmout svou vnitřní hippie, hodit na páru Birkenstocks s ponožkami, proutkařit se v pačuli a naložit na nějakém stezka mix. Líbí se mi, aby misku pozor na každého, aby občerstvení na doma, a nádobu Tupperware v autě na svačinu, když jsem mimo domov.

Nechci kupovat smažené, solené, medovou glazurou, kandované nebo jiné zvláštní chuť ořechů. Smažení matice převede tuky na nezdravé formy, a většina koření jsou vyrobeny z umělé příchutě, chemikálií a konzervačních látek, obsahují MSG, a mají vysoký obsah sodíku. Organické syrové nebo pražené ořechy jsou v pořádku.

Chcete-li maximalizovat živiny dostanete z ořechů, můžete je máčet ve vodě destilované nebo čištěné přes noc. To pomáhá neutralizovat inhibitory enzymů, které mohou mít vliv na trávení a vstřebávání živin v semena a ořechy. To může také pomoci snížit množství pesticidů na ně, pokud nejsou ekologicky pěstují.

Jednoduché namáčení Trasy:

Umístěte 4 šálky ořechů v misce s tolik destilované vody, aby pokrytí matice úplně. Přidejte lžíci keltské mořské soli. To pomáhá inhibitory neutralizovat enzymů. Různá semena a ořechy mají různé časy namáčení, ale nejjednodušší pravidlo pamatovat, je nechat je máčet 7 hodin (přes noc). Jste mnoho nebo nemusí líbit chuť mokrý ořechů, takže budete muset vysychat v sušička nebo troubě 12-24 hodin. Pokud si to v troubě, aby se teplota udržovala pod 150 ° a posunout je kolem na pánvi občas. Každý trouba je jiná, takže to může trvat trochu experimentovat, aby si ideální doba sušení vymyslel. A protože to je v podstatě proces 24 hodin má smysl dělat několik velkých dávek najednou. Potom porovnat chuť máčené a sušených ořechů versus non nasáklé maticemi. Ty by mohly být překvapen, když zjistí, že lepší chuť, v závislosti na matice a vaší chuti.

Jedna výjimka: Cashews měly namočte 6 hodin nebo méně a je třeba rychle vyschnout na 200-250 stupňů, nebo se mohou dostat funky.

Excalibur sušička je dehydrator, že většina zdravotních guru používám a doporučuji.

Zde je nákupní seznam můžete kopírovat, vložit a vytisknout:

Mandle
ořechy
pekanové ořechy
para ořechy
Cedrové ořechy
kešu
Semena
tykve Semena
mandle, kešu nebo slunečnicová semena Máslo
tahini

Zbytek semen, které jsem zmínil nepracují velmi dobře v stezka mix, protože jsou příliš malé a vše skončí na dně. Jeden z mých nejoblíbenějších bufetů je Nutiva Konopný Bar . Je vyrobena s ekologickou konopí, len, slunečnice, dýňovými semínky a oslazený medem. Je to super chutný způsob, jak získat nějaké extra zdravé semena ve vaší stravě. Mají také Len & RAISIN Bar, a len, konopí & čokoládovou tyčinku .