Zdravé orechy a semená by ste mali jesť každý deň

Orechy a semená sú super zdravá a väčšina z nás neje dosť z nich. Sú to skvelý prirodzeným zdrojom vitamínov, minerálnych látok, bielkovín, tukov a vlákniny. Zjedol som veľa orechov a semien, ako súčasť mojej protirakovinové diéte od januára 2004, a myslím, že by ste mali taky.

V závislosti na ktorých zoznam čítate, číslo jedna najzdravšie matica je buď mandľový alebo orech, ale nie je tam žiadny spôsob, ako skutočne zaradiť ich. Najzdravšie matica je ten s živiny vaše telo potrebuje najviac v daný deň. Samozrejme nikto nevie, ktorý z nich to je. Takže najlepšie stratégiou je jesť rôzne.

Tu sú top najzdravšie orechy:

Mandle majú toľko vápnika ako mlieko, a obsahujú horčík, vitamín E, selén a veľa vlákniny. Môžu znížiť hladinu cholesterolu a pomáhajú predchádzať rakovine.

Vlašské orechy sú veľmi dobré pre vaše srdce a mozog, a obsahujú kyselinu Ellagic je antioxidant potláčajúce rakovinové bujnenie.

Pekanové orechy majú veľa vitamínov a minerálnych látok, ako sú vitamíny E a A, kyselinou listovou, vápnika, horčíka, medi, fosforu, draslíka, mangánu, vitamínov skupiny B a zinku. A pomáhajú znížiť hladinu cholesterolu.

Para orechy sú dobrým zdrojom bielkovín, medi, niacín, horčíka, vlákniny, vitamín E, a veľkým zdrojom selénu.

Cédrové orechy / píniovými orieškami majú vitamíny A, B, D, E, P a obsahujú 70% požadovaných aminokyselín svojho tela.

Kešu oriešky sú bohaté na minerály, ako sú meď, horčík, zinok, železo a biotín. Sú to vlastne nízkotučné matice a, a, ako olivový olej, majú vysokú koncentráciu kyseliny olejovej, čo je dobré pre srdce. Podľa Dr Andrew Saulom, jedna veľká hrsť kešu poskytuje jeden až dvetisíc miligramov tryptofánu, ktorý súperí predpis antidepresívum Prozac.

Poznámka: Cashews sa neodporúča u pacientov s nádorovým ochorením z dôvodu možných úrovniach huby

Tu sú top najzdravšie semená:

Ľanové semienka sú určite na vrchole môjho zoznamu. Dve polievkové lyžice mletej ľanové semienko denne je ideálny a ľahko pridať do ovsených vločiek alebo krémov. Barleans lisovaný za studena BIO Ľan olej je najlepším zdrojom rodičovských omega-3 mastné kyseliny (lepšie ako rybí olej) a lignany, supermarkety antioxidantov, ktoré pomáhajú v boji s rakovinou. To tiež obsahuje veľké množstvo vlákniny a môže znížiť riziko srdcových ochorení, mŕtvice a cukrovky.

Chia Semená sú neuveriteľne zdravé semená bohatá na omega-3 oleja, proteíny, antioxidanty, vápnik, a vlákniny.

Konopné semená sú certifikované superfood sa rakoviny a srdcových ochorení vlastnosti prevencie. Majú vysoký obsah bielkovín a vlákniny, s vyváženou omega 3 a 6 mastných kyselín.

Slnečnicové semienka tiež pomáhajú predchádzať ochorenia srdca a rakoviny s fytochemikálie, kyseliny listovej, vitamínu E, selén a meď.

Tekvicové Semená sú skvelé pre svoj imunitný systém s množstvom antioxidantov (karotenoidov), omega-3 mastné kyseliny a zinku.

Sezamové semienka sú dobrým zdrojom vápnika, horčíka, zinku, železa, vlákniny, B1 a fosforu. Môžu znižovať krvný tlak, a chráni pred poškodením pečene. Sezamové semienka boli tiež spojené s prevenciou mnohých ochorení, ako je artritída, astma, migréna, menopauza, osteoporóza, a môže dokonca znížiť príznaky PMS.

Tahini je pasta dôvod sezam, ktorý je populárny prísada v blízkovýchodných pokrmov, ktoré jeme, ako hummus.

Nakoniec z marhuľových kôstok (aka marhuľových jadier) , Apple semená a ďalšie horké ovocie semená obsahujú amygdalín aka vitamín B17, ktorý má neuveriteľne silné protirakovinové účinky. Existuje mnoho prípadov, kedy ľudia, ktorí vyliečených rakovinu samotnými jadier marhule! Farmaceutický laetrile, čo je koncentrovaná forma amygdalín, bol použitý v rakovinových klinikách mimo USA viac ako 50 rokov. Som venoval celý príspevok do marhuľových jadier tu.

Ešte Nut Jedzte Táto

Arašidy nepočítajú, pretože sú technicky strukoviny (fazuľa). Arašidy môže obsahovať karcinogénne formy názvom aflatoxínu a sú notoricky známe za to, že jeden z najviac plodín pesticídov kontaminované. Ak budete jesť arašidy, organické pražené arašidy alebo arašidové maslo je vaša stávka najbezpečnejšie. Radšej jesť organické matice masla mandľové maslo, olej zo slnečnicových semien masla a orechové maslo.

Objať vaše vnútorné Hippie

Páči sa mi ísť do objemovej časti Whole Foods (kde sú veľké plastové koše orechov) a kúpiť pár libier ekologických semená a orechy . Aj odniesť domov a miešať dohromady v mojom Super Trail Mix. Jesť rovno z vreca, hodiť niektorí v miske pre rodinu, alebo hodiť do smoothie, do ovsené vločky alebo na šalát. Či tak alebo onak, pár hrstí môjho Super Trail Mix každý deň bude hojdať svoje telo u silných živiny. Takže choďte do toho a prijať svoju vnútornú hippie, hodiť na paru Birkenstocks s ponožkami, proutkařit sa v pačuli a naložiť na nejakom chodník mix. Páči sa mi, aby misku pozor na každého, aby občerstvenie na doma, a nádobu Tupperware v aute na desiatu, keď som mimo domova.

Nechcem kupovať vyprážané, solené, medovú glazúrou, kandizované alebo iné zvláštne chuť orechov. Vyprážanie matice prevedie tuky na nezdravé formy, a väčšina korenie sú vyrobené z umelej príchute, chemikálií a konzervačných látok, obsahujú MSG, a majú vysoký obsah sodíka. Organické surové alebo pražené orechy sú v poriadku.

Ak chcete maximalizovať živiny dostanete z orechov, môžete ich máčať vo vode destilovanej alebo čistenej cez noc. To pomáha neutralizovať inhibítory enzýmov, ktoré môžu mať vplyv na trávenie a vstrebávanie živín v semená a orechy. To môže tiež pomôcť znížiť množstvo pesticídov na ne, pokiaľ nie sú ekologicky pestujú.

Jednoduché namáčanie Trasy:

Umiestnite 4 šálky orechov v miske s toľko destilovanej vody, aby pokrytie matice úplne. Pridajte lyžicu keltské morskej soli. To pomáha inhibítory neutralizovať enzýmov. Rôzne semená a orechy majú rôzne časy namáčanie, ale najjednoduchšie pravidlo pamätať, je nechať ich máčať 7 hodín (cez noc). Ste veľa alebo nemusí páčiť chuť mokrý orechov, takže budete musieť vysychať v sušička alebo rúre 12-24 hodín. Pokiaľ si to v rúre, aby sa teplota udržiavala pod 150 ° a posunúť ich okolo na panvici občas. Každý rúra je iná, takže to môže trvať trochu experimentovať, aby si ideálna doba sušenia vymyslel. A pretože to je v podstate proces 24 hodín má zmysel robiť niekoľko veľkých dávok naraz. Potom porovnať chuť máčané a sušených orechov versus non nasiaknuté maticami. Tie by mohli byť prekvapený, keď zistí, že lepšiu chuť, v závislosti na matice a vašej chuti.

Jedna výnimka: Cashews mali namočte 6 hodín alebo menej a je potrebné rýchlo vyschnúť na 200-250 stupňov, alebo sa môžu dostať funky.

Excalibur sušička je dehydrátoroch, že väčšina zdravotných guru používam a odporúčam.

Tu je nákupné zoznam môžete kopírovať, vložiť a vytlačiť:

Mandle
orechy
pekanové orechy
para orechy
Cédrové orechy
kešu
Semená
tekvice Semená
mandle, kešu alebo slnečnicové semená Maslo
tahini

Zvyšok semien, ktoré som spomenul nepracujú veľmi dobre v chodník mix, pretože sú príliš malé a všetko skončí na dne. Jeden z mojich najobľúbenejších bufetov je Nutiva Konopný Bar . Je vyrobená s ekologickou konope, ľan, slnečnica, tekvicovými semienkami a osladený medom. Je to super chutný spôsob, ako získať nejaké extra zdravé semená vo vašej strave. Majú tiež Ľan & RAISIN Bar, a ľan, konope & čokoládovú tyčinku .