Zaskakujące korzyści zdrowotne słodkie ziemniaki, które powinieneś wiedzieć

Słodkie ziemniaki są bardzo smaczne i pożywne warzywa korzeniowe. Są kremowy i delikatny, co czyni je idealnym składnikiem wielu receptur. Są najlepszym źródłem wielu witamin i minerałów, a są pakowane z ryboflawiny, niacyny, tiaminy i karotenoidów. Zawierają one również wiele korzyści leczniczych i pomóc w kulturystyce.

Dlaczego Sweet Potato jest dobre dla zdrowia

Oto niektóre korzyści z słodkich ziemniaków.

1. Zapobiega Niedobór witaminy A

Słodkie ziemniaki są niesamowite źródło witaminy A, ponieważ zawierają duże ilości beta-karotenu. Beta-karoten jest przekształcany w witaminę A w naszych wątrób, a każda cząsteczka beta karoten powoduje powstanie dwóch cząsteczek witaminy A. Witamina A jest potrzebna dla pomagając organizmowi zwalczać infekcje i różne pozostają odporne na zakażenia w przyszłości.

2. Zarządza Cukrzyca

Na indeksie glikemicznym skali, słodkie ziemniaki są klasyfikowane jako niskiej do wysokiej, jak można je zminimalizować wystąpienie insulinooporności. Słodkie ziemniaki mają niski indeks glikemiczny, co oznacza, że ​​uwolnienie cukru do krwi bardzo powoli, w porównaniu do innych produktów skrobiowych.

Ten stały uwolnienie pomaga w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi osób. Zatem, słodkie ziemniaki mogą być wykorzystywane do regulowania poziomu cukru we krwi u osób z cukrzycą. Słodkie ziemniaki mają magnez i błonnik, które są ważne w leczeniu i profilaktyce cukrzycy.

3. Obniża poziom stresu

Słodkie ziemniaki duże ilości magnezu, która jest ważnym mineralnych dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Jednym z najcenniejszych zalet tego minerału jest to, że pomaga zmniejszyć lęk i stres. Niedobór magnezu jest związane z większym ryzykiem wystąpienia stresu, depresji i lęku. Zatem, słodkie ziemniaki mogą pomóc uzupełnić poziom magnezu i pomóc w leczeniu depresji i zachowania związane z lękiem.

4. promuje aktywność przeciwzapalną

Słodkie ziemniaki mają sporą ilość witamin, które mają świetne właściwości przeciwzapalne. Co więcej, wysokie stężenie choliny. Cholina jest uniwersalnym odżywczym, a jeden z najlepszych korzyści jest to, że zmniejsza się ciałami reakcję zapalną, co skutkuje mniejszym zapalenia.

Słodkie ziemniaki zawierają również antocyjany, które są ważne w zapobieganiu i zmniejszaniu zapalenia w komórkach raka jelita grubego i zmniejszenie proliferacji komórek w niektórych komórkach nowotworowych. Dlatego obecność choliny i antocyjanów w słodkie ziemniaki sprawiają, że istotnym źródłem diety w celu zmniejszenia i zapobiegania zapaleniu.

5. Zapobiega, chroni i zarządza Rak

Purpurowy miąższu słodki ziemniak jest szczególnie skuteczny w walce z rakiem. Te elementy może hamować wzrost określonych nowotworów, takich jak rak żołądka, rak piersi i rak jelita grubego. Wysoki poziom antocyjanów są powodem, dla aktywności przeciwnowotworowej w piersi i raka żołądka. Wyciągi z ziemniaków może zabić komórki rakowe prostaty, upewniając się, że rak nie rozprzestrzenia lub rosną do innych części prostaty.

6. Pomaga Strzeż wrzody

Wrzód występuje wtedy, gdy tkanka jest uwalniany z stanem zapalnym skóry lub błony śluzowej, które mogą być bardzo bolesne. Ekstrakt z batat dobre do ochrony tkanek z przewodu pokarmowego, owrzodzenia aspirynowej. Zatem, słodkie ziemniaki mogą być wykorzystywane w zarządzaniu i leczenia wrzodów trawiennych.

7. minimalizuje ryzyko wystąpienia chorób układu sercowo-naczyniowego

Powikłania, takie jak miażdżyca, gdy nie występuje utlenianie w organizmie, co może prowadzić do rozwoju wielu chorób sercowo-naczyniowych. Ekstrakty ze słodkich ziemniaków zawierają wysoki poziom polifenoli, które hamują utlenianie, a tym samym zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób sercowo-naczyniowych.

Zawiera on również rozpuszczalny błonnik pokarmowy, które są silnie związane z zmniejszeniem szans chorób sercowo-naczyniowych. W związku z tym, antocyjanów, włókna, polifenole, a duża aktywność zmiatania rodników obecnych w tych ziemniaków są potrzebne do zwalczania chorób układu krążenia.

8. Zawiera właściwości przeciwbakteryjne

Słodkie ziemniaki mają pewną ilość aktywności przeciwbakteryjnej. Ekstrakty z tych ziemniaków zawierają właściwościach przeciwbakteryjnych, które zwalczania bakterii odpowiedzialnych za duru brzusznego i zapalenia płuc. Zawartość błonnika może również ograniczyć rozwój bakterii pokarmowych. To dlatego słodkie ziemniaki są stosowane w profilaktyce i leczeniu różnych rodzajów zakażeń bakteryjnych i patogenów.

9. Poprawia włosy i skóra

Słodkie ziemniaki są bogate w witaminy A, C i E, które są idealne dla włosów i skóry. Witamina E ma potencjał do zwiększenia wzrostu włosów i gęstości u osób, które mają wysoki spadek włosów. To dlatego, że witamina ta ma właściwości przeciwutleniające, które mogą przyczynić się do zmniejszenia główną przyczyną stresu oksydacyjnego łysienie.

Witamina C jest popularny do zabiegów dermatologicznych i jest stosowany w leczeniu przebarwień i fotostarzeniem. Witamina C jest potrzebna do syntezy kolagenu, który jest ważnym białko strukturalne skóry. Posiada również właściwości przeciwzapalne, a tym samym pomaga zarządzać problemów skórnych, takich jak trądzik i wspomaga gojenie ran.

10. Aids Trawienie

Zawiera on dużą ilość włókien, które są znane dla poprawy trawienia i zdrowia jelita. Spożywanie słodkich ziemniaków można zwiększyć ilość błonnika w organizmie musiał mieć normalne trawienie. Może ona również pomóc zapobiegać zaparciom, które jest jednym z zakładów słodkich ziemniaków korzyści dla niemowląt.

11. reguluje ciśnienie krwi

Ponieważ są one bogate w potas i magnez, słodkie ziemniaki są wykorzystywane do kontroli ciśnienia krwi. Wyższy pobór potasu wyniki obniżenia ciśnienia krwi, a tym samym zmniejsza się ryzyko wystąpienia problemów wieńcowych lub udar. Magnez jest inny składnik pokarmowy, który zapobiega nadciśnieniu przez obniżenie ciśnienia krwi.

12. Zwiększa płodność

Wysokie ilości witaminy A zrobić słodki ziemniak jeden z najlepszych warzyw dla kobiet w wieku rozrodczym, ponieważ przyczynia się do zwiększenia płodności. Witamina A odgrywa ważną rolę w poprawie występy reprodukcyjnych, a jego niedobór może prowadzić do wtórnej niepłodności u kobiet. Te ziemniaki zawierają również żelazo, które jest dobre na promowanie płodności. Dlatego wzrost spożycia żelaza z żywności, takich jak słodkie ziemniaki mogą pomóc uniknąć wtórnego płodności i zmniejszyć szanse owulacyjny niepłodności u kobiet.

13. Wspomaga lepsze widzenie

Witamina A występuje w słodkich ziemniaków pomaga w poprawie wzroku. Witamina ta ma istotne znaczenie dla powstawania różnych pigmentów, które są odpowiedzialne za absorpcję światła w oczach. Utrzymuje również prawidłową strukturę siatkówki. Niedobór witaminy A prowadzi do słabego wzroku, a także może spowodować ślepotę. Niedobór jest również związany z chorobami oczu, takich jak owrzodzenie rogówki, suchości rogówki i spojówki. Witaminy A, C i E są dobre na promowanie lepszego wzroku i zapobiegania problemom w oczy.

14. Pomaga w kontroli wagi

Słodkie ziemniaki zawierają fermentacji i rozpuszczalny błonnik, które oferują ciału samowystarczalny i naturalny mechanizm do regulacji masy ciała. Błonnik jak pektyny są skuteczne w zmniejszeniu spożycia żywności i zwiększenie aktywności hormonów Bodys. Tak więc, zwiększenie zużycia słodkich ziemniaków spowoduje wzrost spożycia włókna, która będzie prowadzić do zmniejszenia wagi ciała. Dlatego, słodkie ziemniaki do odchudzania są doskonałym wyborem.

15. Poprawia pamięć

Słodkie ziemniaki zawierają antocyjanów, która posiada właściwości, aby poprawić pamięć. to właściwości przeciwutleniające znacznie poprawić pamięć.

Jak wybrać i zapisać słodkie ziemniaki?

Kiedy wybrać słodki ziemniak, najpierw przyjrzeć się skórze i zobaczyć, czy wszystko ma ten sam kolor, bez żadnych oznak pękania lub rozpadu. Daj ziemniaka trochę wycisnąć, a jeśli jest squishy to jest to oznaką gnicia. Po zrobieniu domu ziemniaki, utrzymać je w ładnym miejscu jak koszu na spiżarni lub blacie. Należy przechowywać je w chłodnym i suchym i korzystać z nich w ciągu kilku tygodni.

Czy są jakieś skutki uboczne jedzenia słodkie ziemniaki?

Większość ludzi może tolerować słodkie ziemniaki. Jednak duże ilości szczawianów spowoduje problemy u osób, które mają skłonność do powstawania kamieni w nerkach.