yağmur mevsiminde iyi yemek nedir

muson için bir diyet planı sağlıklı kalmak için esastır. Uzakta hazımsızlık veya yiyecek zehirlenmesi kalmak istiyorsanız, size ve çocuklarınız mevsimsel hastalık savuşturmak için doğru diyet takip emin olmalıdır. Kim muson sırasında crispies çay ya da kahve ve otlayan yudumlarken zevk vermez? Ancak uygun sağlık için, size koyunda hastalıkları tutmak yapmak gerekir belli diyet değişiklikler vardır. Yağmur mevsiminde yemek faktörleri bilmek, çok daha güzel yağmurlar keyfini yardımcı olacaktır.

Daha iyi Muson Sağlığı Diyet Planı

1. Baharatlı gıdalar sorun yazım

yağışlı sezonunda deri alerjileri muzdarip, baharatlı yiyecek hayır diyoruz. Evet, bu acımasız geliyor ama böyle gıdalar, kaynar döküntüleri ve diğer cilt problemleri davet ediyoruz. Bu sezonun en iyi seçenek mısır, nohut, gram un, esmer pirinç, yulaf ve arpa gibi gıdalar soğutma olurdu.

2. Mevsim meyveleri ve acı sebzeler

yağmur mevsiminde elma, nar, erik, armut, mango ve litchis gibi mevsim meyveleri üzerinde yükleyin. Niye ya? Eh, mevsimsel olmayan meyveleri solucanlar tarafından istila olsun olasılığı daha yüksektir. Ayrıca büyük muson gıdalar arasında acı kabak ve zerdeçal, neem ve fesleğen yaprakları gibi otlar gibi acı sebzeler vardır.

3. Hafif yağlar ile ağır yağlar yerine

Hazımsızlık muson sırasında en yaygın sorunlardan biri. ağır oldukları için hardal, susam ve yerfıstığı yağları kaçının. sindirim sistemi üzerinde daha kolay mısır veya zeytinyağı gibi hafif yağlar yerine Opt.

4. Soğuk salata kaçınılmalıdır

yağmur mevsimi, bakteri ve virüslerin her türlü ile yaygın olduğunu dolayısıyla kesinlikle yağışlı sezonda yemek yemek soğuk salata değil render. Bunlar iştah açıcı olabilir ama aynı zamanda pestisit ve solucanlara davet ediyoruz. salatalar yerine buğulama ve kendinize sağlık sorun bir sürü tasarruf ettiniz.

5. Çorba çılgınlık

O çorba, yağmur mevsiminde yemeye ne zımba cevabını bilmek memnun olacak, gerçekten de çok sağlıklıdır. Çorbalar ruh halinizi ve kendi sıcaklık ile stimüle – günlerinde mutlaka nemli ve kasvetli olduğunda. Onlar da yaygın soğuk algınlığı, ateş ve vücut ağrıları karşı iyi koruma sağlar. enfeksiyonlara Karnın bağışıklığı artırmak için çorbalar için sarımsak bir çizgi eklemeyi deneyin.

6. sezonluk vejetaryen paleti Edinme

yağmur mevsiminde Gıda ışık ve et ve balık uzak durmalısınız neden mide, üzerinde kolay olmalıdır. Et vücutta istenmeyen yöntem ısıya yılın bu zamanında oluşturabilir. balık gelince, yağmur Sen şiddetli alerji yakalanma riski daha fazladır böylece onların çiftleşme mevsimidir. Evet, yağmur inatçı olmayan vejetaryenler için zor olabilir, ama neden birkaç vejetaryen lezzetleri keşfetmek için bu kez kullanamıyorum?

Eğer (ne biz can, iyi.) bir samosa veya pakora üzerinde binging olmadan Musonu alamıyorsanız, evde hazırlamak emin olun. Yol dükkanlar şu anda büyüleyici olabilir ama onların yiyecek enfeksiyona daha yatkın olabilir. Bu yağmur mevsimi sağlık ipuçları uyun ve iyi eski muson zafer keyfini çıkarın.