Wszystko o mleku matki: jak pompa – kiedy zacząć – jak długo używać

Z matki coraz bardziej świadome o opiekę nad ich dziećmi w każdy możliwy sposób, ale bez narażania się na ich kariery, jeden niezbędny w torbie każdego nowego matki jest laktator. Jest to również bardzo korzystne dla matek, które cierpią z powodu żadnych problemów laktacyjnych, lub po prostu chcą także swojego partnera i członków rodziny w procesie karmienia dziecka. Łatwo dostępne w wielu różnych typów pomp piersi nie tylko pomaga karmić dziecko, gdy matka nie jest ok, ale jest wiele innych korzyści też. Czytaj dalej na przegląd tego sprytnego urządzenia.

Co jest Laktator?

Pompa piersi jest maszyną, która naśladuje działanie ssania dziecka, aby pomóc wyrazić mleka. Składa się ona z paliczek piersi lub tarczy, która jest osadzona na brodawki, za pomocą pompy, która może być obsługiwany ręcznie lub za pomocą energii elektrycznej, i w których butelki Zbiera odciągnięte mleko.

Kiedy możesz zacząć używać laktatora?

Można wybrać, aby uruchomić za pomocą pompy ssącej mleko, jak tylko dziecko rodzi się w przypadku wystąpienia problemów medycznych, które przychodzą na drodze pielęgniarstwa. Wcześniaki, którym trudno się na zatrzask, wielokrotności, lub dzieci ze specjalnymi potrzebami mogą również obejmować wczesne pompowanie. Jednakże, jeśli pielęgniarskiej postępuje dobrze, lekarzy zaleca oczekiwanie od jednego do trzech tygodni przed wprowadzeniem butelkę, aby uniknąć nieporozumień sutek.

Czym jest Laktator służy?

Używany do wyrażania pokarmu, pompy piersi jest nie tylko istotne dla matek, które chcą wrócić do pracy lub oderwanie się od karmienia piersią, ale również pomaga utrzymać lub nawet zwiększyć podaż mleka. Dlaczego Laktator jest używany: Pompowanie stymuluje produkcję mleka i jest skutecznym rozwiązaniem dla matek doświadczających problemów laktacji. Pompa piersi łagodzi dyskomfort spowodowany engorged piersi też.

Jak używać laktatora?

Pierwsze kroki z pompy piersi jest tak proste, jak jeden-dwa-trzy! Wystarczy umieścić tarczę piersi nad swoim sutek i zacząć pompować do wyrażania. Jeśli używasz elektryczny lub pompę bateryjnie, to po prostu polega na włączeniu go, ale jeśli są za pomocą pompy ręcznej, trzeba będzie ją pompować ręcznie.

Wskazówki do pompy mleka kobiecego

Oto kilka wskazówek, które pomogą w przygotowaniu do pompowania pokarmu:

 • Relax: Znalezienie spokojne miejsce do wypoczynku pomaga zachęcić zawodem
 • Masaż: Szybkie masaż piersi, pochylając się do niech ciężkości, co część lub ciepły kompres pomóc rozpocząć
 • Zainwestuj w głośnomówiącego pompowania biustonosz: Ten biustonosz posiada pompę w miejscu, dzięki czemu można swobodnie czytać książki, tekstu lub nawet pracować na komputerze. Niektóre matki nawet tworzyć własne głośnomówiącego biustonosze przez wycinania otworów w starej sportowy biustonosz lub gumki do mocowania biustonosz pielęgniarskiej
 • Zacznij na najniższym poziomie: Przy użyciu pompy elektrycznej, należy upewnić się zacząć na najniższym poziomie i stopniowo ją zwiększać, jak dostać się komfortowo

Kiedy ekspresowe mleka kobiecego ręcznie iw jaki sposób to zrobić?

Jeśli wolisz, aby karmić swoje dziecko, i tylko od czasu do czasu czuje potrzebę wyrażenia mleko, pompowanie pokarmu ręcznie może być dobrym rozwiązaniem dla Ciebie. Oto jak to zrobić:

 • Myj ręce: Dzieci są wrażliwe, i ważne jest, aby utrzymać higienę w każdej chwili
 • Masaż: Delikatny masaż piersi lub ciepły ręcznik pomaga stymulować zawodem, dzięki czemu łatwiej wyrazić mleka. Można nawet pochylić się do przodu, aby pozwolić pomocy grawitacji
 • Uzyskanie właściwej pozycji: Korzystanie z kciukiem i palcem wskazującym, tworzą C o cal za swojej otoczki
 • Wyrażenia: Naciśnij palcami w kierunku swojej klatki piersiowej i używać łagodnych ruch wyrazić mleka
 • Przechowywanie: Zebrać odciągnięte mleko w czystej butelki do przechowywania

Ile Pompa mleko z piersi?

Ile pompy zależy głównie od tego, ile Twoje dziecko zużywa. Nie zawsze jest to konieczne do pompowania w nadmiarze, więc nie martwi się zbytnio, jeśli nie jesteś w stanie pompować w dużych ilościach.

 • Nie ma ustalonej reguły o tym, jak często należy pompować mleka. Pompowanie mleko matki zależy przede wszystkim od tego, jak stare dziecko jest. Przez pewien okres czasu, ilość mleka można pompować stopniowo wzrasta
 • Ile chcesz pompować także zależy od tego jak twoje piersi czują się po tym, jak pompowana.
 • Ile trzeba pompować będzie również zależeć od tego, jak duże gruczoły mleczne podejmowania są. Pamiętaj, że rozmiar Twoich gruczołów różni się od rozmiaru swoich piersi
 • Dobry Pompa może pompować obu piersi u około 20 do 30 minut, jeśli szybko zawieść
 • Dzięki ciągłej praktyce będzie można pompować więcej mleka, a Twoje piersi się dostosować do pompy i udzielić jakości mleka
 • Zachować znaczną różnicę czasu pomiędzy dwoma sesjami pompowych w celu zapewnienia, że ​​masz podobne ilości mleka.
 • Jest ważne, aby wiedzieć, ile mleka dziecko dostaje w 24-godzinnym okresie czasu, a nie za karmienia

Nie ma jednej reguły o ile mleko matki do pompowania. Tak, pompa mleka matki na własne wygody i zgodnie z potrzebami dziecka. Nikt nie wie, twoje ciało lepiej niż ty.

Jak przechowywać mleko z piersi?

Przechowywania pokarmu może być dość trudne, ponieważ zawartość tłuszczu w mleku jest stale ulega zmianom. Pierwszą rzeczą jaką należy być ostrożnym spotyka swoje mleko. To pozwala wiedzieć, kiedy pompowana mleko i używać najstarszy pierwszy.

 • Można przechowywać pokarmu w plastikowym lub szklanym pojemniku, który jest szczelne, aby zachować jego świeżość przez dłuższy okres czasu
 • Zwykle, pompa wyposażona jest w pojemniku ze skali pomiarowej, co pozwala na przechowywanie mleka według zużycia dziecka
 • Mleko można przechowywać w zamrażarce przez pewien czas w zależności od temperatury, chociaż lepiej jest, aby upewnić się, że dziecko spożywa mleko we wcześniejszych okresach, gdyż wraz z upływem czasu, jego wartości odżywcze zmniejsza

Gdzie przechowywać mleko z piersi po Pumping?

Przepompowywania mleka z piersi staje się ulga, gdy wiesz, że mleko jest przechowywane w zamrażarce. Nie trzeba zachować trwa proces za każdym razem. To mleko można przechowywać formularz świeży dwa tygodnie do dwunastu miesięcy. Jednakże, należy pamiętać o następujących wskazówek na uwadze podczas przechowywania.

Jak zamrażać i rozmrażać mleko z piersi?

Czas jest głównym ograniczeniem w mleku zamrażania i rozmrażania. Jeżeli rozmraża mleko nie jest spożywane w ciągu 24 godzin chłodzących i po 1 godzinie w temperaturze pokojowej zepsuje. Wadą o rozmrożonego mleka jest to, że nie może być ponownie zamrożone. Poniższa powinien pomóc utrzymać mleko świeże i dobrej jakości.

1. Mleko matki zamrażania

 • Podczas zamrażania, należy pamiętać, aby utrzymać go w pojemnikach według części odpowiedniej dla Twojego dziecka. Jeśli 50 ml spożywany jest w czasie spożycia przechowywać go odpowiednio. Pomaga to, aby upewnić się, że nie tracić mleko.
 • Nie zamrażać je w pojemnikach, z których nie można składować go łatwo. To nie tylko zwiększa kłopotów ale także pozwala zanieczyszczeń przedostaje się.

2. Rozmrażanie mleka piersi

 • Zawsze należy pamiętać, że mleko musi być rozmrożone i nie gotuje. Przytrzymać pojemnik, który ma w nim mleka pod ciepłą wodą, aż do osiągnięcia odpowiedniej temperatury.
 • Można też pozwolić jej rozmrażać w komorze głównej noc i używać go w temperaturze pokojowej na następny dzień.
 • Nie używać kuchenki mikrofalowej do rozmrażania lub podgrzewania, gdyż zabija składników odżywczych w mleku. Hot spoty mogą również rozwijać, zmniejszając jakość mleka.

3. Jak długo mogą być przechowywane mleko z piersi?

 • Jeśli przechowywania mleka w sekcji zamrażarki lodówki, to zachowują świeżość przez maksymalnie dwa tygodnie. Im szybciej można użyć tego mleka, tym lepiej.
 • Niektóre lodówki mają oddzielną komorę jako zamrażarce. Jak to otwarte rzadziej, a na 0⁰ F, utrzymuje świeże mleko dla trzech do sześciu miesięcy.
 • Zamrażarki, stosunkowo przechowywać mleko świeże najdłużej. Można je przechowywać przez maksymalnie dwunastu miesięcy.
 • Jednakże, jeśli lubisz mleko świeże i spożywane w ciągu dnia, Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom sugeruje, że najlepszym sposobem na przechowywanie pokarmu jest w temperaturze pokojowej przez sześć do ośmiu godzin