Wskazówki dotyczące szczotkowania zębów, które należy zrobić

Mycie zębów jest czymś, czego prawdopodobnie nauczyłeś się jako małe dziecko, iz tego powodu jest mało prawdopodobne, że przestałeś oceniać, jak myjesz zęby. Obecnie techniki, których używasz, są w dużej mierze drugą naturą. Niestety, wiele osób nie myje zębów tak dobrze, jak powinno.

Ponieważ zdrowie jamy ustnej jest bezpośrednio związane z ogólnym stanem zdrowia, dbanie o zęby jest niezwykle ważne. Aby poprawić swoje wrażenia i wyniki, spróbuj włączyć te osiem wskazówek do rutyny higieny jamy ustnej.

Wskazówki dotyczące szczotkowania zębów

Utrzymuj szczoteczkę w czystości

Umieszczenie szczoteczki na blacie w łazience lub na krawędzi zlewu między użyciami to świetny sposób na zbieranie bakterii. Zamiast tego przechowuj szczoteczkę w pozycji pionowej, używając uchwytu na szczoteczkę lub kubka.

Oprócz dokładnego wypłukania szczoteczki po każdym użyciu, możesz również namoczyć szczoteczkę do zębów w mieszaninie wody utlenionej z wodą lub antybakteryjnym płynie do płukania jamy ustnej. Niektórzy nawet myją szczoteczkę do zębów raz lub dwa razy w miesiącu w zmywarce.

Użyj odpowiedniej szczoteczki do zębów

Wybranie szczoteczki do zębów powinno być chwilą Złotowłosej. Nie chcesz, aby uchwyt był za długi lub za krótki; nie chcesz głowy, która jest za duża lub za mała; i nie chcesz włosia, które jest zbyt twarde lub zbyt miękkie. Chcesz szczoteczki do zębów, która jest w sam raz. Jeśli potrzebujesz pomocy w określeniu, która szczoteczka jest dla Ciebie odpowiednia, porozmawiaj ze swoim dentystą.

Delikatnie obchodź się ze szczoteczką do zębów

Energiczne szczotkowanie może być trudne dla zębów i dziąseł, dlatego należy zachować ostrożność.

Regularnie wymieniaj szczoteczkę do zębów

Z biegiem czasu bakterie rosną na Twojej szczoteczce, nie tylko w jej włosiu, ale także na rączce. Włosie również ulega zniszczeniu, przez co jest mniej skuteczne. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, wymieniaj szczoteczkę co trzy do czterech miesięcy.

Nie zapomnij szczotkować wewnętrznych stron, powierzchni żujących i zębów trzonowych

Wiele osób skupia się na przednich zębach i zwraca minimalną uwagę na wewnętrzne strony, powierzchnie żujące i zęby trzonowe. Nawet jeśli te części zębów mogą być niewidoczne, podczas szczotkowania należy poświęcić im tyle samo uwagi, co zębom przednim, jeśli nie większym.

Nie zaczynaj szczotkowania w tym samym miejscu

Kiedy myjesz zęby, za każdym razem staraj się zaczynać od innego obszaru jamy ustnej. Obszar, który szczotkujesz jako pierwszy, ma tendencję do zwracania większej uwagi niż obszar, na którym kończysz, więc losowy wybór punktu początkowego może pomóc zapewnić równą uwagę wszystkim zębom.

Nie myj zębów bezpośrednio po jedzeniu

Chociaż mycie zębów bezpośrednio po jedzeniu może być kuszące, wielu dentystów zaleca odczekanie co najmniej trzydziestu minut przed myciem zębów po jedzeniu lub piciu. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno, aby poprawić rutynę higieny jamy ustnej.

Nić dentystyczną przed lub po szczotkowaniu

Włosie szczoteczki nie może dostać się między zęby, gdzie często znajduje się pokarm, bakterie i kamień nazębny. Nie ma znaczenia, czy używasz nici dentystycznej przed czy po szczotkowaniu zębów, o ile używasz nici dentystycznej codziennie. Po nitkowaniu użyj wody lub płynu do płukania ust, aby wypłukać wszystko, co została usunięta.