Wczesne objawy cukrzycy, które powinieneś wiedzieć

Cukrzyca może być trudne do czynienia. Właśnie dlatego ważne jest, aby znać wczesne objawy cukrzycy u kobiet i uzyskać ją pod kontrolą. Uważaj na objawy, aby można było podjąć odpowiednie kroki i zapobiec jej kontrolowania swojego życia. to lepiej zdusić problem w zarodku, zanim wymkną się spod kontroli. Jednym z takich potencjalnym problemem jest cukrzyca, który jest również znany jako cichy choroby ze względu na jego bardzo łagodnych objawów początkowych. Ale z właściwego świadomości i czujności, można radzić sobie z cukrzycą i zatroszczyć się o swoim życiu.

Rozpoznawanie objawów cukrzycy u kobiet

1. Masz niewyjaśniona utrata masy ciała i przyrostu

Można pomyśleć, że tracą na wadze z powodu udanej katastrofy diety. Ale co, jeśli to z powodu zanurzenie poziom glukozy? Jeśli masz cukrzycę typu 2, twoje komórki nie otrzymują wystarczającej ilości glukozy. Twój organizm nie jest w stanie efektywnie wykorzystać kalorii nawet jeśli zdrowo się odżywiać. Podobnie, nagły przyrost masy ciała może być również dzwonek ostrzegawczy.

2. Otrzymasz poranne mdłości i wymioty

Choć jest to wspólny objaw ciąży, jest to również wczesny objaw cukrzycy typu 1 u kobiet. Jeśli planujesz ciążę, trzeba podjąć specjalne środki w celu zapobieżenia problemów, takich jak wady wrodzone. Umówić się ze swoim ginekologiem i przejdź do dokładnego check-up.

3. Ty odlać trochę za dużo

Gdy organizm nie jest w stanie wytwarzać wystarczającej ilości insuliny, istnieje nadmiar glukozy. Nerki reagują wypłukać glukozy przez częste oddawanie moczu. Jeśli trzeba odwiedzić w toalecie tad zbyt często, trzeba dostać się sprawdzone, aby wykluczyć cukrzycę typu 2.

4. Czujesz się spragniony

Jest to objaw cukrzycy typu 2 u kobiet. Ponieważ organizm jest wyeliminowanie dużo płynu, pozostaje uczucie spragniony. Jesteś również obarczony suchość w ustach i suchość skóry z powodu odwodnienia.

5. Czujesz się głodny przez cały czas

To nie jest tylko spragniony, że walczyć z. Kiedy masz cukrzycę typu 2, organizm nie może produkować wystarczającej ilości insuliny, aby przynieść glukozy do komórek. A kiedy organizm nie może konwertować żywności w glukozę, twoje komórki odporne na insulinę, co prowadzi czujesz głodny i zmęczony.

6. Masz niewyraźne widzenie

Kiedy masz wysoki poziom cukru, mięśnie soczewek oka ciężko pracować, aby ustawić ostrość. Soczewki sami mogą również mieć negatywny wpływ, gdy cukrzyca nie jest zarządzany. Jest to kolejny wczesnym objawem cukrzycy i można je znaleźć zarówno w cukrzycy typu 1 i typu 2.

7. Twoje rany goją się wolniej niż zwykle

Połączenie między kobietami i cukrzyca rozciąga się na obszarze pochwy zbyt. Nagromadzenie glukozy może prowadzić do namnażania drożdży i bakterii. może znaleźć się rozwija infekcje pochwy, nawet jeśli nie najlepiej, aby pozostać czyste. Można również zauważyć, wolniejsze gojenie i zwiększone problemy ze stopami, takich jak infekcje grzybicze, modzele i hammertoes.

Cukrzyca może być przerażające, ale to nie musi oznaczać koniec życia, jak wiesz. Utrzymując zegarek na zdrowie i jest alert w kierunku ciała, można identyfikować i kontrolować go na początku.