Wartość odżywczą i zdrowotne korzyści z mlekiem

Mleko jest powszechnie spożywane w Indiach. Upewnić się, że dziecko ma szklankę mleka codziennie; Czasami można pić zbyt gładkie lub dodać go do herbaty. mleko do picia ma różne korzyści. Picie mleka jest kluczem do budowania silnych i zdrowych kości. Tak, dowiedzieć się, dlaczego picie mleka jest tak ważne. Przeczytaj, aby dowiedzieć się jego zalety.

Odżywcza zawartość występującą w mleku

Poniżej zwracamy porównanie pomiędzy trzema różnymi rodzajami mleka oraz niektóre rodzaje informacji mleko wartość odżywczą mleka krowiego, mleka bawołów i mleka koziego.

Jak można Mleko korzyści dla zdrowia

Jeśli uważasz, że zrobił spożywania mleka jest dobre dla dobrego samopoczucia fizycznego i psychicznego / zdrowia, następnie oto kilka faktów odżywiania mleko jego kopię zapasową.

1. Pomaga Meet Your Zapotrzebowanie

Tylko 8-uncji porcja mleka w posiłków wystarczy, aby uzyskać dzienną dawkę witaminy D, wapnia i witaminy B12 – trzech podstawowych składników odżywczych, które są niezbędne. Mleko dostarcza także z innych składników odżywczych, takich jak minerały, białka, przeciwutleniaczy i zdrowych kwasów tłuszczowych.

2. trzyma Zdrowa

Mleko nie jest zwykłym napoju. Tam powód dlaczego sportowcy i inni ludzie przysięgają na niego. Ma wszystkie dziewięć niezbędnych kwasów aminowa, dzięki czemu napój kompletne białko. W przypadku nie zrobił wiesz, mleko krów karmionych trawą nawet zawiera sprzężony kwas linolowy oraz kwasy tłuszczowe omega-3, z których oba zostały zgłoszone do zapewnienia szereg poznawczych i fizycznych świadczeń zdrowotnych.

3. Wzmocnienie Your Bones

Wapń jest podstawowym składnikiem odżywczym, który jest potrzebny do silnych i zdrowych kości. Jeden 8-uncji szklanką mleka, spełniając tym samym swoje RDA dla tego składnika łatwo bez farszu żołądek. Mleko i produkty mleczne także zapobiegania chorobom kości, jak osteoporoza. Spożywanie mleka może zapobiec tej chorobie. Mleko i produkty mleczne zawierają wapń w dużych ilościach i może wzmocnić swój mózg. Jeśli porównać mleka bawolego wartość odżywczą z mleka krowiego, znajdziesz byłego ma większą zawartość wapnia obecnego w nim.

4. pomaga utrzymać RBC przyjazdu

Niedobór witaminy B-12 jest jednym z częstą przyczyną anemii, słaba pamięć, a czasami nawet problemy z sercem (w ciężkich przypadkach). Oprócz produkcji czerwonych krwinek i transportu tlenu do tkanek nerwowych, ten składnik odżywczy ma zasadnicze znaczenie dla ogólnego dobrego samopoczucia. Po prostu, nie można żyć bez B12. A mleko i inne produkty mleczne może spełnić swoje wymagania wapnia.

5. Daje Ci witaminy D

Witamina D jest znana jako witamina słońca. Jest to witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, które pomaga w absorpcji wapnia i wspiera system odpornościowy. Brak witaminy D w organizmie może mieć wpływ na zdrowie kości. Ale nie martw się, ponieważ może pomóc spełnić swoje wymagania Witamina D. Mleko jest doskonałym źródłem witaminy D; to także reguluje wchłanianie wapnia i fosforu w organizmie, z których oba są wymagane dla silnych i zdrowych kości. Poza tym witamina D jest znany także do odwrócenia depresji, zapobiegają chorobom serca i zwiększenie masy ciała.

6. utrzymuje Heart Health przyjazdu

Mleko zapobiega i zmniejsza ryzyko chorób serca. Mleko jest doskonałym źródłem kwasu linolowego i kwasów tłuszczowych omega-3 kwasów sprzężonych które pomagają zmniejszyć ryzyko chorób serca i cukrzycę też.

7. dostarcza Ci Protein

Białko jest ważnym elementem, który pomaga budować beztłuszczową masę mięśniową i pomóc osobie odzyskać szybciej po zakończeniu pracy. Istotne jest również do produkcji hormonów w organizmie. I herezje niespodzianka – mleko daje 8 gramów wysokiej jakości białka z tylko porcja 8 uncji. Jeśli czujesz się głodny przez cały czas, dodać pokarmy bogate w białko do diety, zwłaszcza mleka.

8. To może pomóc w utrzymaniu Depresja wyjeździe

Picie mleka może pomóc w produkcji hormonu serotoniny w organizmie; hormonu serotoniny jest związane z nastroju i snu. Niedobór witaminy D jest związany z depresją i zmęczeniem, ale mleko do picia może pomóc, ponieważ spełnia wymagania Witamina D. Pijąc mleko można przechowywać niedobór witaminy D w zatoce, a więc depresji.

9. utrzymuje wysoki poziom energii

Mleko jest niesamowitym źródłem ryboflawiny. Ryboflawina pomaga organizmowi produkować więcej energii poprzez rozbicie węglowodanów, białek i tłuszczów. Ponieważ jest to witamina rozpuszczalna w wodzie, trzeba go codziennie. Pomaga także przenoszenia tlenu do różnych narządów wewnętrznych, a tym samym utrzymanie ich funkcjonowania.

10. spełnia określone wymagania kalorii

To idzie jest dla ludzi, którzy mają kłopoty z jedzeniem dużo. Jeśli trzeba spełnić swoje dzienne zapotrzebowanie kalorii, ale nie udaje się to zrobić ze względu na swoje nawyki żywieniowe, a następnie pić mleko. Mleko może dostarczyć kalorii i utrzymać dobrą równowagę innych składników odżywczych.

Środki ostrożności, które należy rozważyć, zużywając Milk

Upewnić się podjąć następujące środki ostrożności przed spożywania mleka.

1. Przejdź na bazie roślin

Jeśli jesteś wegańskie lub nietolerancją laktozy, jest tu dobra wiadomość – nie ma opcji na bazie roślin tam. Możesz zdecydować się na mleku migdałowym, mleko sojowe, mleko kokosowe i mleko nerkowca.

2. ograniczyć spożycie

Tylko dlatego, że mleko jest zdrowe i pakuje dużo składników odżywczych, nie znaczy, należy pić zbyt dużo mleka. Umiar jest kluczem, ponieważ nie pakować zawartość tłuszczu i jeśli starają się schudnąć i budować mięśnie, śledzić, ile można konsumować na podstawie informacji o wartości odżywczej.

3. Keep Your Digestive Health przyjazdu

W dawnych czasach, mleko krów ci z wielu dobrych bakterii jelitowych zdrowe. Jednak wraz z pojawieniem się praktyki pasteryzacji, że wszystkie dobre rzeczy jest usuwany, co oznacza, że ​​nie dostać zgłoszone korzyści trawienne. Również zawartość wyższej zawartości tłuszczu w mleku wybrać utrudnia organizm, aby je przetwarzać.

Mleko oferuje różne korzyści i pomaga zachować sprawność i aktywne. To daje codzienną dawkę energii i dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych potrzebnych. Dodawanie szklankę mleka do posiłków nie tylko sprawi, że silne i zdrowe, ale również poprawić swój nastrój i utrzymać się w dobrym zdrowiu. Tak więc, wypić szklankę mleka dziennie i pobyt pasuje.