Výhody pitnej teplej vody pre zdravie

Musíte mať často počuť o zdravotných prínosoch pitnej vody. Tiež viete, že pitná voda hneď horúce ráno alebo tesne pred spaním je prospešná, alebo nie? Ale ako často pijete teplej vody v dopoludňajších hodinách, alebo pred spaním? Pravidelne pitná teplá voda vám môže dať veľa výhod, vrátane výživy pre vašu pokožku a vlasy, a to sa tiež stará o svojho celkového systému.

Ako sa pitie horúcej vody zlepšiť svoje zdravie?

Pitnej teplej vody na lačný žalúdok je normou mnoho z nás nasledovať. Tí, ktorí začínajú svoj deň tým, že robí to prisahajú na jeho výhody. Poďme sa ponoriť trochu a dozvedieť sa viac o jeho výhodách.

1. Detoxes Združenie

Pitie horúcej alebo teplej vody detoxikuje telo a čistí systém odplavovanie cudzie prvky a toxíny. Pitnú teplú vodu, naša telesná teplota sa zvyšuje a spôsobuje naše telo sa potiť. Toxíny v našom tele sú potom prepláchnuť prostredníctvom potu, ktorý očisťuje prietok krvi tiež.

2. zlepšenie trávenia

Pitnej teplej vody v dopoludňajších hodinách pomáha pri trávení. Lieči nadúvanie, kyslosť a plyn. Horúca alebo teplá voda pomáha rozobrať jedlo rýchlejšie ako studená voda. Z tohto dôvodu, piť teplé alebo horúcej vody pred jedlom alebo po jedle robí trávenie jednoduchá a rýchla.

3. Lepšie črevnej Movement

Sklo alebo dve horúcej vody na lačno pomôcky v účinnom pohybe čriev a zabraňuje zápche. Pitná voda Prvá vec horúce ráno pomáha pri rozpúšťaní tuku a častice potravy. To pomáha jedlo ľahko prechádzať črevom a odstrániť všetky typy zažívacími problémami. Môžete tiež piť pred každým jedlom a po celý deň rovnako.

4. Zlepšené Krvný obeh

Príjem teplej vody pomáha zlepšiť a stimulovať ľahkú cirkuláciu krvi v tele. Správne krvný obeh pomáha pri vykonávaní základných živín a kyslíka do všetkých telesných orgánov hladko. Pravidelný príjem horúcej alebo teplej vody pomáha pri rozpúšťaní tuku, ktorý sa hromadí v nervovom systéme a tiež čistí krv od toxínov, čím sa zlepšuje krvný obeh. Okrem toho, teplo z vody, rozširuje tepny a žily, ktoré vyžaduje priestor pre prietok krvi.

Starostlivosť o pleť 5.

To spomaľuje proces starnutia pleti a odstráni akné a škvŕn. Keď horúca voda dostane do systému (tj nášho tela), je automaticky čistí zvnútra. Toto čistenie na vnútornej pomáha zbaviť telo toxínov. Pitná teplá voda tiež prináša pot, ktorý vymaže póry pokožky a zabraňuje akné alebo akékoľvek problémy súvisiace s kožou.

6. Podporuje Fitness

Spotreba teplej vody robí telo cítiť ľahký a aktívny. Posilňuje obranyschopnosť, čo zase umožňuje fyzicky fit. Toxíny sú na vine za zlú pleť a vlasy; oni tiež spôsobiť únavu vďaka ktorému ľudia letargický. Preto, keď budete pravidelne piť horúcu vodu, je vyplavuje všetky toxíny z vášho systému a pomáha telu fungovať dobre.

7. Pomáha pri chudnutí

Pravidelne pitná teplá voda vám pomôže schudnúť. Keď ide horúcu vodu do nášho tela, to spaľuje kalórie tým, že zvyšuje rýchlosť metabolizmu. Piť teplej vody pred jedlom tiež potláča hlad a robí vám jesť menej. Pitná teplú vodu zmiešanú so šťavou z citróna nalačno pomáha rozpúšťať tuky, čo vedie k strate hmotnosti.

8. Poskytuje úľavu od bolesti

Rovnako ako stlačenie teplý obklad proti úrazu alebo ponorením nôh v teplej vode dáva úľavu od bolesti a bolesti, a to rovnakým spôsobom, pitná teplá voda môže uľahčiť reumatických a artritickej bolesti. Vzhľadom k tomu, bolesti sa zvyčajne vyskytujú v dôsledku zlého krvného obehu v tele, pitná horúca voda môže pomôcť prekonať tento problém tým, že odstráni toxíny z krvi, čo zlepšuje prietok krvi.

9. Poskytuje nosové úľava

Pitná teplá voda pomáha pri čistení nosové a krčné zápchy. Pri pití teplej vody, budete mať v pare, ktorý odstraňuje preťaženie v nosovej priechod. Okrem toho je teplá voda, ktorá pijete poskytuje teplo do slizníc a lieči bolesť v krku.

10. Zlepšuje Vlasy Zdravie

Pitie horúcej vody zamedzuje suchú pokožku hlavy, ktorá zase zlepšuje zdravie vlasov. Skalp dostane hydratovaná a hydratovaná, keď budete pravidelne piť horúcu vodu, a v dôsledku toho nedochádza k žiadnej alebo menej tvorby odumretej kože na skalp. To tiež robí vaše vlasy lesklé a žiarivé, pretože horúca voda stimuluje nervy na vlasové korienky.

11. zmierňuje menštruačné bolesti

Použitie teplý obklad v oblasti brucha a tiež piť teplej vody v pravidelných intervaloch poskytuje úľavu pri bolestivej menštruačné kŕče. Kombinácia horúcej vody stlačiť proti brucho a teplo spotrebovanej vody v tele pomáha zmierniť bolesť uvoľnením brušné svaly.

12. zmierňuje bolesť achalasie

Pomáha zmierniť príznaky achalázia, čo je stav, v ktorom sa potraviny nešiel hladko do žalúdka. Vzhľadom k tomu, horúca voda pomáha pri rozpúšťaní potravinárskych častíc a tuk, pomáha ľuďom s achalázia s prehĺtaním a trávenie potravy lepšie, najmä olejové potraviny alebo mäsa.

Existujú nejaké kožné súvisiace Výhody Pitná teplá voda?

Ľudia by mali vypiť aspoň 2 litre vody denne, aby ich pleť hydratovaná a zdravá. Ale vedeli ste, že môžete získať lepšie výsledky, ak budete piť horúcu vodu namiesto normálnej izbovej teploty vody? Náročné teplej vody poskytuje tieto výhody na kožu.

1. lieči akné

Lieči akné a všetky typy kožných infekcií. Pitná teplá voda robí sa potíte, ktorá otvára kožiach póry. Poor tráviace funkcie je tiež jedným z hlavných dôvodov pre kožné problémy; Preto, keď budete piť horúcu vodu, to pomáha dobrý pohyb čriev a trávenie, zbaviť svoje telo toxínov.

2. zabraňuje starnutiu

Pravidelne pitná teplá voda môže zabrániť starnutiu kože a vaša pleť vyzerať žiarivý a mladý. Horúca voda znižuje alebo zabraňuje vzniku mŕtvych buniek. Odumreté bunky, aby vzhľad pokožky veľmi drsné a matné. Tiež telesné toxíny, ktoré sa ukážu ako škodlivé pre kožu sú prepláchnuť horúcou vodou prostredníctvom potu, moču alebo stolice.

3. Zabraňuje Skin Sucho

Pokožka sa stáva zdravý a svieti. To tiež zastaví kožu pred otočením suché a nudné. Horúca voda udržuje pokožku hydratovanú. Váš krvný obeh sa zlepší, pretože v dôsledku čoho koža sa stáva hladká a žiarivá.

4. Ďalšie výhody

Piť med v teplej vode na koži robí zázraky. To oživuje imunitu a chráni kožné alergie. Med, ktorý má antibakteriálne vlastnosti, keď sa zmieša s teplou vodou, zabraňuje kožné problémy tým, že bojuje proti voľným radikálom. Ľudia so sklonom k ​​alergii na peľ môže zvýšiť ich bodys odpor tým, že miestne med s teplou vodou pravidelne.

Ako je pitná teplá voda prospešné pre vlasy?

Pitná teplá voda nie je doplní len kožu, ale vaše vlasy taky. Poďme sa dozvedieť o jeho výhodách.

1. robí vlasy hodvábne

To omladzuje vlasy a robí vlasy hladké a mäkké. Nervy na hrote koreňa vlasov musí byť pevný, aby ochrane vlasov pred poškodením. To možno dosiahnuť tým, že pije teplej vody, ktorá vyživuje korene a robí vlasy zdravé, lesklé a lesklé.

2. podporuje rast vlasov

Pravidelne pitná teplá voda pomôcky rast vlasov a tiež zabraňuje padaniu vlasov. Každý vlasový folikul sa hovorí, že majú určité množstvo vody. Ak je to stratené, vlasy sa stáva dehydratovaná a prestane rásť. Pitná teplá voda zabráni túto podmienku zvýšením bunky v pokožke hlavy a tiež podporuje rast vlasov.

3. zabraňuje lupinám

To tiež zabraňuje tvorbe lupín a zabraňuje vlasovú pokožku od stávať sa suchá a šupinatá kvôli dehydratácii. Keď teplá voda dostane do systému, hydratuje vlasy a vlasovú pokožku a napomáha lepšiemu prekrveniu. To zase pomáha zvlhčujúci pokožku hlavy a zabraňuje pokožku hlavy od získania suché a šupinatá. Jediné, čo musíte urobiť, je piť najmenej 3 až 4 poháre teplej vody každý deň a uvidíme, lupiny miznú z pokožky hlavy.

Existujú nejaké vedľajšie účinky Pitná teplá voda?

Ako už bolo uvedené vo vyššie uvedených segmentov, pitie horúcej alebo teplej vody má mnoho výhod, pokiaľ ide o vaše zdravie, koža a vlasy výhody. Však viete, že zaberá príliš veľa z nich môže ukázať ako škodlivé rovnako? Nižšie sú uvedené niektoré z vedľajších účinkov pitie teplej / horúcej vody.

  • V prípade, že teplota vody je príliš vysoká, môže sa spáliť alebo opariť pier, jazyka a úst vnútornú výstelku. To môže spôsobiť bolesť kvôli pľuzgiere a vredy v ústach, čo môže zabrániť jesť alebo piť nič dní.
  • Keď pijete teplé alebo teplú vodu v prebytku, práca obličky odplaviť toxíny z vášho rastu tela. Táto práca preťaženie obličiek sa ukázalo byť škodlivé.
  • Nadmerné pitie horúca voda môže oslabiť elektrolytov v krvi. To môže spôsobiť mozgové bunky napučiavať, a osoba môže dôjsť k silnej bolesti hlavy.
  • Nadmerná spotreba teplej vody môže robiť zubnú sklovinu erodovať. To spôsobí, že citlivosť na zuby, zatiaľ čo jesť alebo piť niečo teplé alebo studené.
  • Horúca voda môže byť kontaminovaná ako studená voda, pretože toxíny rozpúšťať ľahšie v horúcej vode. Z tohto dôvodu, piť teplej vody, ktorá bola dobre varí a potom sa ochladí na teplotu vlažnej.
  • Príjem prebytočnej teplej vody môže spôsobiť, že objem krvi pre zvýšenie a od žily, ktoré nesú krv sú v uzavretom okruhu; to môže spôsobiť tlak, čo môže zase viesť k problémom hypertenzie a srdcové.
  • Horúca voda sa chová ako diuretikum. To vám môže nutkanie na močenie často, alebo môže byť pre vás ťažké ovládať svoje pohyby čriev, čo vám veľa nepríjemné.
  • Pitie príliš horúcej alebo teplej vody môže spôsobiť potu príliš, pretože v dôsledku čoho môžu nastať nepokoj, závraty a nevoľnosť.

často kladené otázky

Niektoré často kladené otázky týkajúce sa pitia horúcej alebo teplej vody sú nasledovné:

1. Je pitie horúcej vody bezpečné pre tehotné ženy?

Je bezpečný pre tehotné ženy piť teplú alebo horúcu vodu. Zabraňuje zápche, ktorá je častým problémom počas tehotenstva a udržuje vaša pleť hydratovaná a žiarivá. Počas tehotenstva, je dôležité, aby sa vaše telo dobre hydratované, ktorý spotreba teplej vody robí. Avšak, aby sa predišlo komplikáciám, ako sú pľuzgiere a obareniny vo Vašom jazyku a úst, tehotné ženy by sa mali vyhnúť veľmi horúcu vodu. Nadmernej spotrebe teplej vody je potrebné sa vyvarovať, aby od bolesti hlavy, nadúvanie, závraty, nevoľnosť a časté močenie.

2. Kedy je najlepší čas dňa vypiť horúcou vodou?

Neexistuje žiadny pevný čas piť teplú alebo horúcu vodu. Avšak, to je povedal, že pitie 2 poháre teplej vody hneď ráno na lačný žalúdok, najlepšie s trochou citróna a lyžice medu môže robiť zázraky. Piť teplej vody pred jedlom a tesne pred spaním do postele v noci. Okrem toho, pitnou vlažnou vodou (nie horúcou) po jedle pomáha štiepiť častice potravy a tiež pomáha rozpúšťať tuk v prípade olejového potravín. Ľudia, ktorí trpia achalázia by tiež mala piť horúcu vodu po jedle, aby sa zasadila potravu potravinového potrubia.

3. Koľko teplej vody mám piť v deň?

Piť 2 poháre teplej vody ráno na lačný žalúdok je povedal, aby sa zabránilo rad zdravotných problémov, ako sú bolesti hlavy, zápcha, tráviace ťažkosti, obličkové kamene, vysoký krvný tlak, hladina cukru v krvi etc. Avšak, konzumovať 6 – 8 pohárov teplej vody denne sú dostačujúce, aby telo, vlasy a pleť hydratovaná a získať celkový prínos pre zdravie.

Ak pijete teplej vody, ako schudnúť, potom niektoré citrón a med spolu s ním môže urýchliť váš metabolizmus, čo má za následok rýchle chudnutie. Pitnú teplú vodu s citrónom môže tiež pomôcť dobré trávenie. Avšak, to nie je vhodné piť horúcu vodu po cvičení, pretože telesná teplota je už vysoká potom.

Rovnako ako všetko, pitná teplá voda má svoje klady a zápory. Ak však vezmeme ju s mierou, je vhodné, aby získali výhody a vyhnúť sa svoje nevýhody.