Výhody pitné teplé vody pro zdraví

Musíte mít často slyšet o zdravotních přínosech pitné vody. Také víte, že pitná voda hned horké ráno nebo těsně před spaním je prospěšná, nebo ne? Ale jak často pijete teplé vody v dopoledních hodinách, nebo před spaním? Pravidelně pitná teplá voda vám může dát spoustu výhod, včetně výživy pro vaši pokožku a vlasy, a to se také stará o svého celkového systému.

Jak se pití horké vody zlepšit své zdraví?

Pitné teplé vody na lačný žaludek je normou mnoho z nás následovat. Ti, kteří začínají svůj den tím, že dělá to přísahají na jeho výhody. Pojďme se ponořit trochu a dozvědět se více o jeho výhodách.

1. Detoxes Sdružení

Pití horké nebo teplé vody detoxikuje tělo a čistí systém odplavování cizí prvky a toxiny. Pitnou teplou vodu, naše tělesná teplota se zvyšuje a způsobuje naše tělo se potit. Toxiny v našem těle jsou pak propláchnout prostřednictvím potu, který očišťuje průtok krve také.

2. zlepšení trávení

Pitné teplé vody v dopoledních hodinách pomáhá při trávení. Léčí nadýmání, kyselost a plyn. Horká nebo teplá voda pomáhá rozebrat jídlo rychleji než studená voda. Z tohoto důvodu, pít teplé nebo horké vody před jídlem nebo po jídle dělá trávení snadná a rychlá.

3. Lepší střevní Movement

Sklo nebo dvě horké vody na lačno pomůcky v účinném pohybu střev a zabraňuje zácpě. Pitná voda První věc horké ráno pomáhá při rozpouštění tuku a částice potravy. To pomáhá jídlo snadno procházet střevem a odstranit všechny typy zažívacími problémy. Můžete také pít před každým jídlem a po celý den stejně.

4. Zlepšené Krevní oběh

Příjem teplé vody pomáhá zlepšit a stimulovat snadnou cirkulaci krve v těle. Správné krevní oběh pomáhá při provádění základních živin a kyslíku do všech tělesných orgánů hladce. Pravidelný příjem horké nebo teplé vody pomáhá při rozpouštění tuku, který se hromadí v nervovém systému a také čistí krev od toxinů, čímž se zlepšuje krevní oběh. Kromě toho, teplo z vody, rozšiřuje tepny a žíly, jež vyžaduje prostor pro průtok krve.

Péče o pleť 5.

To zpomaluje proces stárnutí pleti a odstraní akné a skvrn. Když horká voda dostane do systému (tj našeho těla), je automaticky čistí zevnitř. Toto čištění na vnitřní pomáhá zbavit tělo toxinů. Pitná teplá voda také přináší pot, který vymaže póry pokožky a zabraňuje akné nebo jakékoliv problémy související s kůží.

6. Podporuje Fitness

Spotřeba teplé vody dělá tělo cítit lehký a aktivní. Posiluje obranyschopnost, což zase umožňuje fyzicky fit. Toxiny jsou na vině za špatnou pleť a vlasy; oni také způsobit únavu díky němuž lidé letargický. Proto, když budete pravidelně pít horkou vodu, je vyplavuje všechny toxiny z vašeho systému a pomáhá tělu fungovat dobře.

7. Pomáhá při hubnutí

Pravidelně pitná teplá voda vám pomůže zhubnout. Když jde horkou vodu do našeho těla, to spaluje kalorie tím, že zvyšuje rychlost metabolismu. Pít teplé vody před jídlem také potlačuje hlad a dělá vám jíst méně. Pitná teplou vodu smíchanou se šťávou z citronu nalačno pomáhá rozpouštět tuky, což vede ke ztrátě hmotnosti.

8. Poskytuje úlevu od bolesti

Stejně jako stisknutí teplý obklad proti úrazu nebo ponořením nohou v teplé vodě dává úlevu od bolesti a bolesti, a to stejným způsobem, pitná teplá voda může usnadnit revmatických a artritické bolesti. Vzhledem k tomu, bolesti se obvykle vyskytují v důsledku špatného krevního oběhu v těle, pitná horká voda může pomoci překonat tento problém tím, že odstraní toxiny z krve, což zlepšuje průtok krve.

9. Poskytuje nosní úleva

Pitná teplá voda pomáhá při čištění nosní a krční zácpy. Při pití teplé vody, budete mít v páře, který odstraňuje přetížení v nosní průchod. Kromě toho je teplá voda, která pijete poskytuje teplo do sliznic a léčí bolest v krku.

10. Zlepšuje Vlasy Zdraví

Pití horké vody zamezuje suchou pokožku hlavy, která zase zlepšuje zdraví vlasů. Skalp dostane hydratovaná a hydratovaná, když budete pravidelně pít horkou vodu, a v důsledku toho nedochází k žádné nebo méně tvorby odumřelé kůže na skalp. To také dělá vaše vlasy lesklé a zářivé, protože horká voda stimuluje nervy na vlasové kořínky.

11. zmírňuje menstruační bolesti

Použití teplý obklad v oblasti břicha a také pít teplé vody v pravidelných intervalech poskytuje úlevu při bolestivé menstruační křeče. Kombinace horké vody stlačit proti břicho a teplo spotřebované vody v těle pomáhá zmírnit bolest uvolněním břišní svaly.

12. zmírňuje bolest achalasie

Pomáhá zmírnit příznaky achalázii, což je stav, ve kterém se potraviny nešel hladce do žaludku. Vzhledem k tomu, horká voda pomáhá při rozpouštění potravinářských částic a tuk, pomáhá lidem s achalázii s polykáním a trávení potravy lepší, zejména olejové potraviny nebo masa.

Existují nějaké kožní související Výhody Pitná teplá voda?

Lidé by měli vypít alespoň 2 litry vody denně, aby jejich pleť hydratovaná a zdravá. Ale věděli jste, že můžete získat lepší výsledky, pokud budete pít horkou vodu namísto normální prostorové teploty vody? Náročné teplé vody poskytuje tyto výhody na kůži.

1. léčí akné

Léčí akné a všechny typy kožních infekcí. Pitná teplá voda dělá se potíte, která otevírá kůžích póry. Poor trávicí funkce je také jedním z hlavních důvodů pro kožní problémy; Proto, když budete pít horkou vodu, to pomáhá dobrý pohyb střev a trávení, zbavit své tělo toxinů.

2. zabraňuje stárnutí

Pravidelně pitná teplá voda může zabránit stárnutí kůže a vaše pleť vypadat zářivý a mladý. Horká voda snižuje nebo zabraňuje vzniku mrtvých buněk. Odumřelé buňky, aby vzhled pokožky velmi drsné a matné. Také tělesné toxiny, které se ukáží jako škodlivé pro kůži jsou propláchnout horkou vodou prostřednictvím potu, moči nebo stolici.

3. Zabraňuje Skin Sucho

Pokožka se stává zdravý a svítí. To také zastaví kůži před otočením suché a nudné. Horká voda udržuje pokožku hydratovanou. Váš krevní oběh se zlepší, protože v důsledku čehož kůže se stává hladká a zářivá.

4. Další výhody

Pít med v teplé vodě na kůži dělá zázraky. To oživuje imunitu a chrání kožní alergie. Med, který má antibakteriální vlastnosti, když se smíchá s teplou vodou, zabraňuje kožní problémy tím, že bojuje proti volným radikálům. Lidé se sklonem k alergii na pyl může zvýšit jejich bodys odpor tím, že místní med s teplou vodou pravidelně.

Jak je pitná teplá voda prospěšné pro vlasy?

Pitná teplá voda není doplní jen kůži, ale vaše vlasy taky. Pojďme se dozvědět o jeho výhodách.

1. dělá vlasy hedvábně

To omlazuje vlasy a činí vlasy hladké a měkké. Nervy na hrotu kořene vlasů musí být pevný, aby ochraně vlasů před poškozením. Toho lze dosáhnout tím, že pije teplé vody, která vyživuje kořeny a dělá vlasy zdravé, lesklé a lesklé.

2. podporuje růst vlasů

Pravidelně pitná teplá voda pomůcky růst vlasů a také zabraňuje padání vlasů. Každý vlasový folikul se říká, že mají určité množství vody. Je-li to ztraceno, vlasy se stává dehydratovaná a přestane růst. Pitná teplá voda zabrání tuto podmínku zvýšením buňky v pokožce hlavy a také podporuje růst vlasů.

3. zabraňuje lupům

To také zabraňuje tvorbě lupů a zabraňuje vlasovou pokožku od stávat se suchá a šupinatá kvůli dehydrataci. Když teplá voda dostane do systému, hydratuje vlasy a vlasovou pokožku a napomáhá lepšímu prokrvení. To zase pomáhá zvlhčující pokožku hlavy a zabraňuje pokožku hlavy od získání suché a šupinatá. Jediné, co musíte udělat, je pít nejméně 3 až 4 sklenice teplé vody každý den a uvidíme, lupy mizí z pokožky hlavy.

Existují nějaké vedlejší účinky Pitná teplá voda?

Jak již bylo uvedeno ve výše uvedených segmentů, pití horké nebo teplé vody má mnoho výhod, pokud jde o vaše zdraví, kůže a vlasy výhody. Však víte, že zabírá příliš mnoho z nich může ukázat jako škodlivé stejně? Níže jsou uvedeny některé z vedlejších účinků pití teplé / horké vody.

  • V případě, že teplota vody je příliš vysoká, může se spálit nebo opařit rtů, jazyka a úst vnitřní výstelku. To může způsobit bolest kvůli puchýře a vředy v ústech, což může zabránit jíst nebo pít nic dní.
  • Když pijete teplé nebo teplou vodu v přebytku, práce ledviny odplavit toxiny z vašeho růstu těla. Tato práce přetížení ledvin se ukázalo být škodlivé.
  • Nadměrné pití horká voda může oslabit elektrolytů v krvi. To může způsobit mozkové buňky bobtnat, a osoba může dojít k silné bolesti hlavy.
  • Nadměrná spotřeba teplé vody může dělat zubní sklovinu erodovat. To způsobí, že citlivost na zuby, zatímco jíst nebo pít něco teplé nebo studené.
  • Horká voda může být kontaminovaná než studená voda, protože toxiny rozpouštět snadněji v horké vodě. Z tohoto důvodu, pít teplé vody, která byla dobře vaří a poté se ochladí na teplotu vlažné.
  • Příjem přebytečné teplé vody může způsobit, že objem krve pro zvýšení a od žíly, které nesou krev jsou v uzavřeném okruhu; to může způsobit tlak, což může zase vést k problémům hypertenze a srdeční.
  • Horká voda se chová jako diuretikum. To vám může nucení na močení často, nebo může být pro vás těžké ovládat své pohyby střev, což vám hodně nepříjemné.
  • Pití příliš horké nebo teplé vody může způsobit potu příliš, protože v důsledku čehož mohou nastat neklid, závratě a nevolnost.

Často kladené otázky

Některé často kladené otázky týkající se pití horké nebo teplé vody jsou následující:

1. Je pití horké vody bezpečné pro těhotné ženy?

Je bezpečný pro těhotné ženy pít teplou nebo horkou vodu. Zabraňuje zácpě, která je častým problémem během těhotenství a udržuje vaše pleť hydratovaná a zářivá. Během těhotenství, je důležité, aby se vaše tělo dobře hydratované, který spotřeba teplé vody dělá. Nicméně, aby se předešlo komplikacím, jako jsou puchýře a opařeniny ve vašem jazyku a úst, těhotné ženy by se měly vyhnout velmi horkou vodu. Nadměrné spotřebě teplé vody je třeba se vyvarovat, aby od bolesti hlavy, nadýmání, závratě, nevolnost a časté močení.

2. Kdy je nejlepší čas dne vypít horkou vodou?

Neexistuje žádný pevný čas pít teplou nebo horkou vodu. Nicméně, to je řekl, že pití 2 sklenice teplé vody hned ráno na lačný žaludek, nejlépe s trochou citronu a lžíce medu může dělat zázraky. Pít teplé vody před jídlem a těsně před ulehnutím do postele v noci. Kromě toho, pitnou vlažnou vodou (ne horkou) po jídle pomáhá štěpit částice potravy a také pomáhá rozpouštět tuk v případě olejového potravin. Lidé, kteří trpí achalázii by také měla pít horkou vodu po jídle, aby se zasadila potravu potravinového potrubí.

3. Kolik teplé vody mám pít v den?

Pít 2 sklenice teplé vody ráno na lačný žaludek je řekl, aby se zabránilo řadu zdravotních problémů, jako jsou bolesti hlavy, zácpa, trávicí potíže, ledvinové kameny, vysoký krevní tlak, hladina cukru v krvi etc. Nicméně, konzumovat 6 – 8 sklenic teplé vody denně jsou dostačující, aby tělo, vlasy a pleť hydratovaná a získat celkový přínos pro zdraví.

Pokud pijete teplé vody, jak zhubnout, pak některé citron a med spolu s ním může urychlit váš metabolismus, což má za následek rychlé hubnutí. Pitnou teplou vodu s citronem může také pomoci dobré trávení. Nicméně, to není vhodné pít horkou vodu po cvičení, protože tělesná teplota je již vysoká poté.

Stejně jako všechno, pitná teplá voda má své klady a zápory. Pokud však vezmeme ji s mírou, je vhodné, aby získali výhody a vyhnout se své nevýhody.