Všetko o materskom mlieku: ako čerpadlo – kedy začať – ako dlho používať

S matkami stále vedomí o starostlivosti o svoje deti všetkými možnými spôsobmi, ale bez kompromisov v ich kariéry, jeden zásadný v každom novom matkinom vaku je odsávačka. To je tiež veľmi prospešný pre matky, ktorí trpia akékoľvek problémy dojčenia, alebo jednoducho chcú, aby zahŕňala aj svojho partnera a rodinných príslušníkov v procese kŕmenie dieťaťa. Ľahko dostupné v mnohých rôznych typov, prsia čerpadlá nielen pomôcť nakŕmiť dieťa, keď matka nie je okolo, ale majú niekoľko ďalších výhod príliš. Čítajte ďalej pre prehľad tohto šikovného zariadenia.

Čo je odsávačka?

Odsávačky je stroj, ktorý napodobňuje sací pôsobenia dieťaťa pomôcť vyjadriť materského mlieka. Skladá sa z prsníka falangy alebo štítu, ktorá prilieha cez bradavky, čerpadlá, ktorý je prevádzkovaný buď ručne, alebo pomocou elektrickej energie, a fľašu, kde je vyjadrený mlieko zbiera.

Kedy môžete začať používať odsávačky?

Môžete si vybrať, aby začať používať mlieka sacie čerpadlo, akonáhle vaše dieťa narodí v prípade, že sú zdravotné problémy, ktoré prichádzajú v ceste ošetrovateľstva. Predčasne narodené deti, ktoré je ťažké závora na násobky, alebo deti so špeciálnymi potrebami môžu tiež vyžadovať včasné čerpanie. Avšak pokiaľ dojčenie pokračuje dobre, lekári odporúčajú čakať od jedného do troch týždňov pred zavedením fľašu, aby nedošlo k zámene bradavky.

Čo sa odsávačka používa?

Používa sa pre vyjadrenie materského mlieka, odsávačky je nevyhnutné nielen pre mamičky, ktorí sa chcú vrátiť do práce alebo si odpočinúť od dojčenia, ale tiež pomáha zachovať alebo dokonca zvýšiť produkciu mlieka. Prečo je odsávačka vybavenosť: Čerpacie stimuluje produkciu mlieka a je efektívnym riešením pre mamičky zažívajú problémy laktácie. Odsávačky zmierňuje nepohodlie spôsobené zväčšené prsia taky.

Ako používať odsávačka?

Začíname s vašou odsávačky je rovnako jednoduché ako jeden-dva-tri! Jednoducho umiestniť štít prsníka nad vašej bradavky, a čerpadlo začať vyjadrovať. Ak používate elektrický alebo batérie ovládané čerpadlo, to jednoducho znamená zapnutím, ale ak používate ručnej pumpy, bude ho musieť pumpovať ručne.

Tipy pre čerpanie materského mlieka

Tu je niekoľko tipov, ktoré vám pomôžu pri príprave na čerpanie materského mlieka:

 • Relax: Hľadanie pokojné miesto na odpočinok pomáha podporovať Let-down
 • Masáže: Rýchly prsníka masáže, naklonil sa nechať gravitácie robiť svoju časť, alebo teplý obklad pomôže odštartovať
 • Investovať do hands-free čerpacia podprsenka: Táto podprsenka má čerpadlo na mieste si môžete viac prečítať knihu, textu, alebo dokonca pracovať na počítači. Niektoré mamičky dokonca svoj vlastný hands-free podprsenky od rezanie otvorov v starej športovej podprsenky a nasadzovania gumičky do ošetrovateľskej podprsenku
 • Začnite na najnižšom nastavení: Pri použití elektrického čerpadla, sa uistite sa, že začnete na najnižšom nastavení a zvyšovať ju postupne, ako sa dostanete pohodlne

Keď Express materského mlieka v ruke a ako to robíte?

Ak dávate prednosť dojčiť svoje dieťa, a len občas cíti potrebu vyjadriť mlieko, čerpanie materské mlieko po ruke, môže byť tou pravou voľbou pre vás. Tu je, ako na to:

 • Umyte si ruky: Deti sú citlivé, a to je dôležité pre udržanie hygieny po celú dobu
 • Masáž: Jemná masáž prsníka alebo teplý uterák pomôže stimulovať nech-si, čo uľahčuje vyjadriť mlieko. Dalo by sa dokonca predkloniť, aby gravitačné pomoc
 • Získanie správnej pozície: Palcom a ukazovákom, tvorí C o palec za vašu dvorca
 • Expresné: Stlačte prstami smerom k hrudnej steny a používať opatrne valivý pohyb vyjadriť mlieko
 • Uloženie: Zbierajte vyjadrený mlieka do čistej fľaše pre uchovávanie

Za koľko do čerpadla materského mlieka?

Koľko ste čerpadlo závisí predovšetkým na tom, koľko vaše dieťa spotrebuje. Nie je vždy nutné, aby čerpadlo v prebytku, takže sa nemusíte dostať neoprávnene starosti, ak nie ste schopní čerpať vo veľkých množstvách.

 • Neexistuje žiadna sada pravidiel o tom, ako často by ste mali pumpovať materského mlieka. Čerpanie materského mlieka závisí predovšetkým na tom, ako staré je vaše dieťa. V priebehu doby, množstvo mlieka, ktoré môže čerpať postupne zvyšuje
 • Koľko chcete, aby čerpadlo, závisí aj od toho, ako vaše prsia cíti potom, čo ste čerpaná.
 • Koľko je potrebné k čerpadlu bude tiež závisieť na tom, aká veľká je vaša mlieko na výrobu žľazy. Nezabudnite, že veľkosť vašich žliaz sa líši od veľkosti pŕs
 • Dobrý čerpadlo môže čerpať oba prsníky v asi 20 až 30 minút, ak si nechať rýchlo dolu
 • S kontinuálnym praxi budete môcť čerpať viac mlieka, ako vaše prsia dostať upravená tak, aby čerpadlo a dá vám kvalitné mlieko
 • Zachovať významný rozdiel časového medzi dvoma čerpacími zasadnutí, aby zabezpečili, že dostanete podobné množstvo mlieka.
 • To je oveľa dôležitejšie vedieť, koľko mlieka vaše dieťa dostane v 24-hodinovom období a nie na kŕmenie

Neexistuje jediný pravidlo o tom, koľko materského mlieka pre čerpanie. Takže čerpadlo materského mlieka na vlastné pohodlie a podľa potrieb Vášho dieťaťa. Nikto nevie, vaše telo lepšie ako vy.

Ako úložisko materského mlieka?

Skladovanie materského mlieka môže byť celkom zložité, pretože obsah tuku v mlieku je neustále prechádza zmenami. Prvá vec, ktorú by ste mali byť opatrní chodí mlieko. To umožňuje, aby ste vedeli, keď čerpá mlieko a najprv použiť najstarší.

 • Môžete uložiť do materského mlieka v nádobe plastu alebo skla, ktoré je vzduchotesné, aby to čerstvé po dlhšiu dobu
 • Zvyčajne je čerpadlo dodáva s zásobníka s stupnice merania, ktorá vám umožní ukladať mlieko podľa spotreby vášho dieťaťa
 • Mlieko môže byť uložený v mrazničke po určitú dobu v závislosti na teplote, hoci to je lepšie, aby sa ubezpečil, že dieťa konzumuje mlieko v skorších obdobiach, pretože s časom, jeho hodnota klesá nutričná

Kde sa majú ukladať materského mlieka po čerpaní?

Čerpacie mlieko z prsníkov stáva úľava, keď viete, že je uložený mlieka v mrazničke. Nemusíte držať sa nachádzajú v procese zakaždým. Toto mlieko môže byť svieži podobu a dva týždne na dvanásť mesiacov. Majte však tieto ukazovatele na mysli, keď ste to skladovania.

Ako zmraziť a Rozmrazte materského mlieka?

Čas je hlavnou prekážkou v zmrazovania a rozmrazovania materského mlieka. Ak sa rozmrazí mlieko nie sú spotrebované do 24 hodín od chladenia alebo po 1 hodinu pri teplote miestnosti, to bude pokaziť. Nevýhodou o rozmrazené mlieko je to, že nie je možné znovu zmraziť. Vkladá by vám mal pomôcť udržať mlieko čerstvé a v dobrej kvalite.

1. Zmrazenie Materské mlieko

 • Kým zmrazenie, nezabudnite, aby ju udržali v kontajneroch podľa časti vhodné pre vaše dieťa. V prípade 50 ml je spotrebovaný na príjme, uložte ho zodpovedajúcim spôsobom. To vám pomôže, aby sa ubezpečil, že nemusíte strácať mlieko.
 • Chráňte pred mrazom to v nádobách, z ktorých nemožno ľahko nakladať. To nielen zvyšuje ťažkostí, ale tiež umožňuje nečistoty presakovať v.

2. Rozmrazovanie Materské mlieko

 • Vždy majte na pamäti, že mlieko musí byť rozmrazené a nie varený. Uchopte nádobu, ktorá má mlieko v ňom pod teplou vodou, kým sa nedosiahne vhodnej teploty.
 • Môžete si tiež nechať to rozmraziť v hlavnej komore cez noc a používať ho pri izbovej teplote do druhého dňa.
 • Nepoužívajte mikrovlnnú rúru na rozmrazovanie alebo ohrievanie, pretože zabíja živín v mlieku. Hot spots môže tiež rozvíjať, znižovať kvalitu mlieka.

3. Ako dlho môže Materské mlieko skladovať?

 • Ak ste ukladanie mlieko v mraziacom oddiele časti chladničky, zostane svieži po dobu maximálne dvoch týždňov. Čím skôr sa môžete použiť toto mlieko, tým lepšie.
 • Niektoré chladničky majú oddelený priestor ako mrazničky. Vzhľadom k tomu, je otvorená menej často, a na 0⁰ F udržuje čerstvého mlieka po dobu troch až šiestich mesiacov.
 • Hlboké mrazničky, pomerne udržujte mlieko čerstvé najdlhšie. To môže byť zachovaná po dobu maximálne dvanástich mesiacov.
 • Avšak, ak sa vám páči mlieko musí byť čerstvé a spotrebovaný počas jedného dňa, Centra kontrolu a prevenciu chorôb ukazuje, že najlepším spôsobom, ako skladovať materské mlieko je pri izbovej teplote po dobu šiestich až ôsmich hodín