Vše o mateřském mléce: jak čerpadlo – kdy začít – jak dlouho používat

S matkami stále vědomi o péči o své děti všemi možnými způsoby, ale bez kompromisů v jejich kariéry, jeden zásadní v každém novém matčině vaku je odsávačka. To je také velmi prospěšný pro matky, kteří trpí jakékoli problémy kojení, nebo prostě chtějí, aby zahrnovala i svého partnera a rodinných příslušníků v procesu krmení dítěte. Snadno dostupné v mnoha různých typů, prsa čerpadla nejen pomoci nakrmit dítě, když matka není kolem, ale mají několik dalších výhod příliš. Čtěte dále pro přehled tohoto chytrého zařízení.

Co je odsávačka?

Odsávačky je stroj, který napodobuje sací působení dítěte pomoci vyjádřit mateřského mléka. Skládá se z prsu falangy nebo štítu, která přiléhá přes bradavky, čerpadla, který je provozován buď ručně, nebo pomocí elektrické energie, a láhev, kde je vyjádřen mléko sbírá.

Kdy můžete začít používat odsávačky?

Můžete si vybrat, aby začít používat mléka sací čerpadlo, jakmile vaše dítě narodí v případě, že jsou zdravotní problémy, které přicházejí v cestě ošetřovatelství. Předčasně narozené děti, které je obtížné závora na násobky, nebo děti se speciálními potřebami mohou také vyžadovat včasné čerpání. Nicméně pokud kojení pokračuje dobře, lékaři doporučují čekat od jednoho do tří týdnů před zavedením láhev, aby nedošlo k záměně bradavky.

Co se odsávačka používá?

Používá se pro vyjádření mateřského mléka, odsávačky je nezbytné nejen pro maminky, kteří se chtějí vrátit do práce nebo si odpočinout od kojení, ale také pomáhá zachovat nebo dokonce zvýšit produkci mléka. Proč je odsávačka vybavenost: Čerpací stimuluje produkci mléka a je efektivním řešením pro maminky zažívají problémy laktace. Odsávačky zmírňuje nepohodlí způsobené zvětšené prsa taky.

Jak používat odsávačka?

Začínáme s vaší odsávačky je stejně snadné jako jeden-dva-tři! Jednoduše umístit štít prsu nad vaší bradavky, a čerpadlo začít vyjadřovat. Pokud používáte elektrický nebo baterie ovládané čerpadlo, to prostě znamená zapnutím, ale pokud používáte ruční pumpy, bude jej muset pumpovat ručně.

Tipy pro čerpání mateřského mléka

Zde je několik tipů, které vám pomohou při přípravě na čerpání mateřského mléka:

 • Relax: Hledání klidné místo k odpočinku pomáhá podporovat Let-down
 • Masáže: Rychlý prsu masáže, naklonil se nechat gravitace dělat svou část, nebo teplý obklad pomůže odstartovat
 • Investovat do hands-free čerpací podprsenka: Tato podprsenka má čerpadlo na místě si můžete více přečíst knihu, textu, nebo dokonce pracovat na počítači. Některé maminky dokonce svůj vlastní hands-free podprsenky od řezání otvorů ve staré sportovní podprsenky nebo nasazování gumičky do ošetřovatelské podprsenku
 • Začněte na nejnižším nastavení: Při použití elektrického čerpadla, se ujistěte se, že začnete na nejnižším nastavení a zvyšovat ji postupně, jak se dostanete pohodlně

Když Express mateřského mléka v ruce a jak to děláte?

Dáváte-li přednost kojit své dítě, a jen občas cítí potřebu vyjádřit mléko, čerpání mateřské mléko po ruce, může být tou pravou volbou pro vás. Zde je, jak na to:

 • Umyjte si ruce: Děti jsou citlivé, a to je důležité pro udržení hygieny po celou dobu
 • Masáž: Jemná masáž prsu nebo teplý ručník pomůže stimulovat ať-si, což usnadňuje vyjádřit mléko. Dalo by se dokonce předklonit, aby gravitační pomoc
 • Získání správné pozice: Palcem a ukazováčkem, tvoří C o palec za vaši dvorce
 • Expresní: Stiskněte prsty směrem k hrudní stěny a používat opatrně valivý pohyb vyjádřit mléko
 • Uložení: Sbírejte vyjádřený mléka do čisté láhve pro uchovávání

Za kolik do čerpadla mateřského mléka?

Kolik jste čerpadlo závisí především na tom, kolik vaše dítě spotřebuje. Není vždy nutné, aby čerpadlo v přebytku, takže se nemusíte dostat neoprávněně starosti, pokud nejste schopni čerpat ve velkých množstvích.

 • Neexistuje žádná sada pravidel o tom, jak často byste měli pumpovat mateřského mléka. Čerpání mateřského mléka závisí především na tom, jak staré je vaše dítě. V průběhu doby, množství mléka, které může čerpat postupně zvyšuje
 • Kolik chcete, aby čerpadlo, závisí také na tom, jak vaše prsa cítí poté, co jste čerpána.
 • Kolik je potřeba k čerpadlu bude také záviset na tom, jak velká je vaše mléko na výrobu žlázy. Nezapomeňte, že velikost vašich žláz se liší od velikosti prsou
 • Dobrý čerpadlo může čerpat oba prsy v asi 20 až 30 minut, pokud si nechat rychle dolů
 • S kontinuálním praxi budete moci čerpat více mléka, jak vaše prsa dostat upravena tak, aby čerpadlo a dá vám kvalitní mléko
 • Zachovat významný rozdíl časového mezi dvěma čerpacími zasedání, aby zajistily, že dostanete podobné množství mléka.
 • To je mnohem důležitější vědět, kolik mléka vaše dítě dostane v 24hodinovém období a nikoli na krmení

Neexistuje jediný pravidlo o tom, kolik mateřského mléka pro čerpání. Takže čerpadlo mateřského mléka na vlastní pohodlí a podle potřeb Vašeho dítěte. Nikdo neví, vaše tělo lépe než vy.

Jak úložiště mateřského mléka?

Skladování mateřského mléka může být docela složité, protože obsah tuku v mléce je neustále prochází změnami. První věc, kterou byste měli být opatrní chodí mléko. To umožňuje, abyste věděli, když čerpá mléko a nejprve použít nejstarší.

 • Můžete uložit do mateřského mléka v nádobě plastu nebo skla, které je vzduchotěsné, aby to čerstvé po delší dobu
 • Obvykle je čerpadlo dodává s zásobníku s stupnice měření, která vám umožní ukládat mléko podle spotřeby vašeho dítěte
 • Mléko může být uložen v mrazáku po určitou dobu v závislosti na teplotě, ačkoli to je lepší, aby se ujistil, že dítě konzumuje mléko v dřívějších obdobích, protože s časem, jeho hodnota klesá nutriční

Kde se mají ukládat mateřského mléka po čerpání?

Čerpací mléko z prsů stává úleva, když víte, že je uložen mléka v mrazničce. Nemusíte držet se nacházejí v procesu pokaždé. Toto mléko může být svěží podobu a dva týdny na dvanáct měsíců. Mějte však tyto ukazatele na mysli, když jste to skladování.

Jak zmrazit a Rozmrazte mateřského mléka?

Čas je hlavní překážkou v zmrazování a rozmrazování mateřského mléka. Pokud se rozmrazí mléko nejsou spotřebovány do 24 hodin od chlazení nebo po 1 hodinu při teplotě místnosti, to bude zkazit. Nevýhodou o rozmrazené mléko je to, že nelze znovu zmrazit. Vkládá by vám měl pomoci udržet mléko čerstvé a v dobré kvalitě.

1. Zmrazení Mateřské mléko

 • Zatímco zmrazení, nezapomeňte, aby ji udrželi v kontejnerech podle části vhodné pro vaše dítě. V případě 50 ml je spotřebováno na příjmu, uložte jej odpovídajícím způsobem. To vám pomůže, aby se ujistil, že nemusíte ztrácet mléko.
 • Chraňte před mrazem to v nádobách, ze kterých nelze snadno nakládat. To nejen zvyšuje potíží, ale také umožňuje nečistoty prosakovat v.

2. Rozmrazování Mateřské mléko

 • Vždy mějte na paměti, že mléko musí být rozmraženy a ne vařený. Uchopte nádobu, která má mléko v něm pod teplou vodou, dokud se nedosáhne vhodné teploty.
 • Můžete si také nechat to rozmrazit v hlavní komoře přes noc a používat jej při pokojové teplotě do druhého dne.
 • Nepoužívejte mikrovlnnou troubu pro rozmrazování nebo ohřívání, protože zabíjí živin v mléku. Hot spots může také rozvíjet, snižovat kvalitu mléka.

3. Jak dlouho může Mateřské mléko skladovat?

 • Pokud jste ukládání mléko v mrazicím oddílu části chladničky, zůstane svěží po dobu maximálně dvou týdnů. Čím dříve se můžete použít toto mléko, tím lépe.
 • Některé chladničky mají oddělený prostor jako mrazáku. Vzhledem k tomu, je otevřena méně často, a na 0⁰ F udržuje čerstvého mléka po dobu tří až šesti měsíců.
 • Hluboké mrazničky, poměrně udržujte mléko čerstvé nejdéle. To může být zachována po dobu maximálně dvanácti měsíců.
 • Nicméně, pokud se vám líbí mléko musí být čerstvé a spotřebováno během jednoho dne, Centra kontrolu a prevenci nemocí ukazuje, že nejlepším způsobem, jak skladovat mateřské mléko je při pokojové teplotě po dobu šesti až osmi hodin