Vai jūsu Diēta nedarbojas? Iespējams, tas nav piemērots jūsu asinsgrupa

Vai esat dzirdējuši par asinsgrupa diētu? Es domāju, tas bija lauzts sen, bet pacienti glabāt jautā par to, tāpēc es sapratu man vajadzētu uzzināt vairāk.

Kas ir asinsgrupa Diēta?

1996. gadā Pēteris D’Adamo, naturopathic ārsts, publicēja grāmatu, kurā viņš aprakstīja, kā cilvēki varētu būt veselīgāki, dzīvo ilgāk, un sasniegt savu ideālo svaru, ēdot atbilstoši to asinsgrupa. Kāds izvēle garšvielas, garšvielas, un pat fiziskā slodze ir atkarīga no asinsgrupa. Drīz, grāmata bija par bestselleru un cilvēki visur bija uzzināt viņu asinsgrupa, pārskatot savus pārtikas preču sarakstus, un mainot to, kā viņi ēda, to izmanto, un domāju par savu veselību.

Šeit ir daži no ieteikumiem, saskaņā ar “Ēd tieši jūsu Tips” diētu:

  • Tie, ar O tipa asinīm vajadzētu izvēlēties augstu olbaltumvielu pārtiku un ēst daudz gaļas, dārzeņu, zivju un augļu, bet ierobežo graudus, pupas un pākšaugus. Lai zaudēt svaru, jūras veltes, brūnaļģes, sarkanā gaļa, brokoļi, spināti, un olīveļļu ir vislabāk; kvieši, kukurūza, un piena ir jāizvairās.
  • Tie, ar Ierakstiet asinīm vajadzētu izvēlēties augļus, dārzeņus, tofu, jūras veltes, Turcijā un veseli graudi, bet izvairīties no gaļas. Svara zudums, jūras veltes, dārzeņi, ananāsu, olīveļļu un sojas ir vislabāk; piena, kviešu, kukurūzas, un pupiņas ir jāizvairās.
  • Tie, ar B tipa asinīm vajadzētu izvēlēties daudzveidīgu uzturu, ieskaitot gaļu, augļiem, piena, jūras veltes, un graudiem. Lai zaudēt svaru, B tipa cilvēki būtu jāizvēlas zaļie dārzeņi, olas, aknas un lakricas tēju, bet izvairīties no vistas, kukurūza, zemesrieksti, un kviešus.
  • Tie, ar tipa AB asinīm vajadzētu ēst piena, tofu, jēra, zivis, graudi, augļi un dārzeņi. Svara zudums, tofu, jūras veltes, zaļie dārzeņi, un brūnaļģes ir labākais, bet vistas, kukurūza, griķi, un pupiņas ir jāizvairās.

Kā jau minēts, ieteikumi attiecībā uz asins tipa diētām krietni pārsniedz pārtikas izvēli. Piemēram, cilvēkiem ar O tipa asinīm, ir ieteicams izvēlēties augstas intensitātes aerobikas un veikt piemaksas saviem jutīgu kuņģi, bet ar A tipa asinis vajadzētu izvēlēties zemas intensitātes aktivitātes un ietver meditāciju kā daļa no viņu ikdienas.

Bet tas darbojas?

Augstas kvalitātes pētījumi par asinsgrupa uzturs netika publicēts recenzē medicīnas literatūrā. Pat tagad, meklējot medicīnas literatūrā par autora vārdu neuzrāda izpēti, kas attiecas uz šo diētu. Pētījumi, kas publicēti 2013. un 2014. gadā par asinsgrupa diētām ir vērts pieminēt. 2013. Pētījumā analizēta pasaules medicīnisko literatūru un nav pētījumu, kas parāda labumu no asinsgrupa uzturs. 2014. gada pētījumā konstatēts, ka, lai gan cilvēki šādus kādu no asinsgrupa diētām bija daži uzlabojumi dažiem kardiometabolisko riska faktoriem (piemēram, holesterīna vai asinsspiediena), šie uzlabojumi bija saistīti ar asinsgrupa.

Vai ir kāda jēga?

Teorija aiz šo diētu, ir tas, ka asinsgrupa ir cieši saistīta ar mūsu spēju sagremot noteikta veida pārtikas produktiem, tāpēc, ka pareiza diēta uzlabo gremošanu, palīdz uzturēt ideālu ķermeņa svaru, palielināt enerģijas līmeni, un novērst slimības, tai skaitā vēzi un sirds un asinsvadu slimībām .

Type O bija teikts, ka sākotnējais senču asinsgrupa no ātrāk cilvēkiem, kuri bija mednieki-vācēji, ar diētām, kas bija daudz dzīvnieku olbaltumvielas. A grupa tika teikts attīstīties, kad cilvēki sāka saimniekot un bija vairāk veģetāro uzturu. Grupa B asins veidi esot rasties starp nomadu ciltis, kas patērē daudz piena produktu. Un tā Group AB asinis bija paredzēts, ka ir attīstījusies no sajaukšanos cilvēkiem ar A un veidi B asins tips AB ieteikumi bija starpnieks starp tiem cilvēkiem, ar A un veidu B asinīm.

Katra no šīm teorijām ir apstrīdēts. Piemēram, ir pierādījumi, ka A tipa faktiski bija pirmā asins grupa attīstīties cilvēkiem, nevis rakstīt O. Turklāt nav pierādīts saikne starp asinsgrupa un gremošanu. Tātad, papildus pierādījumu trūkuma, ka diēta darbojas, paliek svarīgs jautājums par to, kāpēc tā ir jāstrādā, pirmajā vietā.

Tātad, kas ir negatīvie?

Tas ir godīgi jautājums, jo īpaši tādēļ daži uzlabojumi tika novērots cilvēkiem, kuri pieņemti dažus asinsgrupa uzturu (skatīt saiti iepriekš). Ēšanas, balstoties uz jūsu asinsgrupa prasa, lai jūs zināt jūsu asinsgrupa un pēc tam ierobežojošu diētu. Personiskās preferences varētu būt problēma: veģetārietis ar O tipa asinīm var cīnīties, lai paliktu uz piešķirto diētu, un cilvēki, kuri mīl sarkano gaļu varētu būt vīlušies, lai uzzinātu, tie ir A tipa asinis. Ieteicamie bagātinātāji nav lēti; ne, ir ieteicams bioloģisko pārtiku. Un, ja jums ir noteiktas veselības apstākļi, piemēram, augsts holesterīna līmenis vai diabēts, dietologa var labāk pierādījumiem balstītas rekomendācijas jums nekā nosaka jūsu asinsgrupa.

Ko tagad?

Aizstāvji asinsgrupa diētas var teikt, ka, lai gan ideāls pētījums vēl nav veikts, tad pierādījumu trūkums nav pierādīt, ka viņš ir neefektīvi. Un nav arī nekādu pierādījumu, ka šīs diētas ir kaitīgi. Tātad, mans minējums ir, ka interese par asinsgrupa uztura neizzudīs jebkurā laikā drīz. Bet ir iemesls, ka grāmatnīcas ir rindas un rindas grāmatu par uzturu, katrs apgalvo, ka ļoti efektīva, ja ne labākais. Mēs vienkārši nezinām, kas uzturs ir labākais katram atsevišķam cilvēkam. Un pat tad, ja mēs darījām, pieturoties pie jebkura atsevišķa uzturs bieži vien ir grūti.