Tyto nutriční hodnoty a zdravotní přínosy mléka

Mléko je široce konzumován v Indii. Se ujistit, že vaše dítě má sklenici mléka každý den; Někdy budete pít příliš hladké nebo přidat do svého čaje. Konzumní mléko má různé výhody. Konzumní mléko je klíčem k budování silné a zdravé kosti. Takže, zjistit, proč pít mléko je tak důležité. Přečtěte si zjistit jeho výhody.

Nutriční obsah přítomná v mléce

Níže čerpáme srovnání mezi třemi různými druhy mléka, plus nějaké informace mléko nutriční hodnoty kravského mléka, buvolů mléko a kozy mléka.

Jak může Mléko prospívá zdraví

Pokud jste didnt věří, že konzumace mléka je dobré pro vaše zdraví a fyzické / duševní zdraví, pak zde je pár mléko výživě zálohovat.

1. To vám pomůže splnit požadavky na výživu

Jen 8-unce porce mléka vaše jídlo je dost, aby si svoji denní dávku vitamínu D, vápníku a vitaminu B12 – ze tří základních živin, které budete potřebovat. Mléko také nabízí dalších důležitých živin, jako jsou minerály, proteiny, antioxidanty, a zdravých mastných kyselin.

2. To vás udrží zdravé

Mléko není obyčejný nápoj. Je tu důvod, proč sportovci a další lidé přísahat na to. To má všech devět esenciálních aminokyselin, což je kompletní-proteinový nápoj. V případě, že nevěděli, travní přivádí kravské mléko obsahuje i konjugované kyseliny linolové a omega-3 mastné kyseliny, z nichž oba byly hlášeny poskytnout řadu kognitivních a fyzické zdraví.

3. Posiluje kosti

Vápník je klíčovou živinu, která je potřebná pro silné a zdravé kosti. Jeden 8-unce sklenice mléka, čímž splňuje vaše RDA této živiny snadno bez nádivkou váš žaludek. Mléko a jiné mléčné výrobky také prevenci nemocí kostí, jako je osteoporóza. Konzumovat mléko může zabránit této choroby. Mléko a mléčné výrobky obsahují vápník v hojných množstvích a může posílit svůj mozek. Když srovnáte Buffalo mléka nutriční hodnotu s kravském mléce, najdete první z nich má větší obsah vápníku přítomného v něm.

4. pomáhá udržet erytrocyty příjezdu

Nedostatek vitaminu B-12 je jedním ze společné příčiny anémie, špatná paměť, a někdy i srdeční potíže (v závažných případech). Kromě výroby červených krvinek a transport kyslíku do nervové tkáně, to živin je zásadní pro celkovou pohodu. Jednoduše řečeno, nemůžete žít bez B12. A mléko a další mléčné výrobky mohou splnit vaše požadavky vápníku.

5. Dává vám vitamin D

Vitamin D je známý jako na slunci vitamínu. Jedná se o vitamin rozpustný v tucích, který pomáhá v absorbování vápníku a podporuje imunitní systém. Nedostatek vitamínu D v těle může mít vliv na vaše zdraví kostí. Ale ne se bát, protože vám pomůže splnit vaše požadavky na vitamin D. Mléko je vynikajícím zdrojem vitamínu D; to také reguluje absorpci vápníku a fosforu v těle, z nichž oba jsou potřebné pro silné a zdravé kosti. Kromě toho, Vitamin D je také známo, že odvrátit deprese, předcházet onemocnění srdce a zvýšit hubnutí.

6. udržuje vaše zdraví srdce příjezdu

Mléko předchází a snižuje riziko srdečních onemocnění. Mléko je vynikajícím zdrojem konjugované kyseliny linolové a omega-3 mastných kyselin, které pomáhají snižovat riziko srdečních onemocnění a diabetes také.

7. spotřebního materiálu s proteinem

Protein je důležitý prvek, který pomáhá budovat svalovou hmotu a pomoci osobě zotavit rychleji po práci ven. Je také nezbytný pro tvorbu hormonů v těle. A kacířství překvapení – mléko dává 8 gramů vysoce kvalitních bílkovin s jen 8-unce porce. Pokud máte pocit, hlad po celou dobu, přidejte potraviny s vysokým obsahem bílkovin do svého jídelníčku, zejména mléka.

8. To může přispět k udržení deprese pryč

Konzumní mléko může pomoci při výrobě serotoninu hormonu v těle; serotonin hormonu je spojen se nálady a spánku. Nedostatek vitaminu D je spojena s depresí a únavou, ale konzumní mléko může pomoci, jak to vyhovuje vašim požadavkům Vitamin D. Tím, že pije mléko, můžete mít nedostatek vitaminu D na uzdě, a tak deprese.

9. Udržuje vaše energetické hladiny High

Mléko je úžasné zdrojem riboflavinu. Riboflavin pomáhá tělu produkovat více energie poškodí sacharidy, bílkoviny a tuky. Vzhledem k tomu, že je ve vodě rozpustný vitamin, je to každý den potřebují. To také pomáhá přenášet kyslík do různých vnitřních orgánů, a tím zachovat jejich fungování.

10. Splňuje požadavky kalorií

Tohle platí je pro lidi, kteří mají problémy jíst hodně. Pokud potřebujete, aby vyhovoval vašim denní potřebu kalorií, ale pokud tak neučiní, protože své stravovací návyky, pak pít mléko. Mléko může poskytnout kalorií a udržovat dobrou rovnováhu dalších živin.

Bezpečnostní opatření, která je třeba zvážit při Konzumace mléka

Ujistěte se, že předtím, než spotřebuje mléko přijmout následující opatření.

1. Přejděte na rostlinné bázi

Pokud jste vegan, nebo laktózu, tady je dobrá zpráva – tam jsou možnosti na rostlinné bázi venku. Můžete se rozhodnout pro mandlové mléko, sójové mléko, kokosovým mlékem a kešu mléka.

2. Omezte spotřebu

Jen proto, že mléko je zdravý a balení hodně živin, neznamená, že byste měli pít příliš mnoho mléka. Umírněnost je klíčem, protože to dělá sbalit obsah tuku a pokud se snažíte zhubnout a budovat svaly, sledovat, kolik budete konzumovat na základě údajů o výživové hodnotě.

3. Aby se vaše zažívací zdraví příjezdu

Za dávných časů, kravské mléko pro vás připravili spoustu dobrých střevních zdravé bakterie. Ale s příchodem pasterizace praktik, že všechny dobré věci, je odstraněn, což znamená, nemusíte dostat vykazované zažívací výhody. Také obsah vyšším obsahem tuku v mléce si vyberete ztěžuje pro vaše tělo zpracovat.

Mléko nabízí různé výhody a pomůže zůstat fit a aktivní. To vám dává svůj denní dávku energie a dodává vašemu tělu potřebné živiny, které potřebujete. Přidání sklenici mléka pro vaše jídlo bude nejen vás silný a zdravý, ale bude to také zlepšit náladu a udržet si v dobrém zdravotním stavu. Takže, vypít sklenici mléka denně a zůstat fit.