Top 7 Olejki eteryczne do niepokoju

Olejki eteryczne są od wieków, sięga aż do dni biblijnych gdy Jezus został namaszczony kadzidło i mirra po jego urodzeniu. Zostały one wykorzystywane od czasów starożytnych w różnych kulturach, w tym Chin, Egiptu, Indii i Europy Południowej. Niektóre olejki eteryczne zostały nawet zastosowane do zmarłych jako część procesu balsamowania. Wiemy o tym, ponieważ pozostałości zostały znalezione w grobowcach sprzed ponad 2000 lat! Olejki eteryczne są również powszechne w aromaterapii, który był przesuwany przez francuskiego lekarza Jeana Valnet, który dowiedział się, że olejki eteryczne mogłyby pomóc w leczeniu żołnierzy podczas II wojny światowej – to czas, kiedy leki były skąpe.

Piękno olejków eterycznych jest to, że są one naturalne, uzyskiwany z kwiatów, liści, kory lub korzeni roślin. Choć najlepiej jest, aby upewnić się używać czystych olejków eterycznych, czyli oleje, które nie zostały rozcieńczone z chemikaliami lub dodatki, mogą one dostarczyć tak potrzebną ulgę i uzdrowienie dla różnych dolegliwości, w tym jako naturalne lekarstwo na lęk .

Najlepsze Olejki eteryczne do niepokoju

Lęk jest trudne walki w twarz dzień w dzień, co sprawia, posiadające naturalne rozwiązanie, takie jak istotny mieszanki olejów, important.In niedawne badanie 2014 przez American College of Healthcare Sciences, 58 pacjentów hospicjum dano masaże ręczne raz dziennie przez okres jednego tygodnia w istotny mieszanki olejowej w 1,5 procent rozcieńczeniu słodkich migdałów. Zasadniczą mieszanka oleju składa się z tych olejków eterycznych w równych proporcjach z bergamotki, kadzidło i lawendy. Wszyscy pacjenci, którzy otrzymali aromaterapia masaż dłoni odnotowano mniejszy ból i depresję, stwierdzając, że masaż aromaterapeutyczny z tej podstawowej mieszanki oleju jest bardziej skuteczna w bólu i depresji niż samego masażu.

Oto niektóre z najlepszych olejków eterycznych do niepokoju:

1. lawendowy ( Lavandula angustifolia )

Uważana za najczęstszą olejek eteryczny, lawendy korzyści naftowe obejmują mające uspokajający, relaksujący efekt. Uważa się nerwowy Układ regenerujący i pomaga z wewnętrznego spokoju, snu, niepokój, drażliwość, ataki paniki, żołądka nerwowego i ogólnego napięcia nerwowego.

Podręcznik olejków eterycznych: nauki, technologii i aplikacji, wydanie drugie stwierdza, że nie było wiele prób klinicznych z udziałem wdychania olejku lawendowego, które wskazują na zmniejszenie stresu i niepokoju. Jedno badanie z użyciem olejku lawendowego ustnej poprzez kapsułek stwierdzili, że zmienność rytmu serca znacznie zwiększone w porównaniu z placebo podczas oglądania folię lęk prowokując. Sugeruje to, że lawenda miał efekty przeciwlękowe.

Dalsze badania demonstruje zdolność lawendowy do obniżenia lęku u pacjentów poddawanych operacji pomostowania tętnic wieńcowych u ludzi i wizyty u dentysty.

2. Rose ( Rosa damascena )

Jedną z zalet róża olejek jest bardzo rozliczania do emocjonalnego serca i być może drugim najpopularniejszym po lawendy do łagodzenia lęku i depresji, pomagając z atakami paniki, żalu i szoku. W badaniu z udziałem kobiet, które były w ciąży po raz pierwszy opublikowana w irański Czerwonego Półksiężyca Medical Journal , jedna grupa kobiet została przyjęta do wdychania 10 minut i wanienki z ropy wzrosła, inna grupa otrzymała 10 minut wanienki ciepłej wody, i były one w porównaniu do grupy kontrolnej. Ustalenia wykazały, aromaterapii i footbath zmniejsza niepokój w aktywnej fazie w pierwiastek kobiet.

3. Vetiver ( zizanioides Vetiveria )

Olej Vetiver ma spokojną, uziemienie i uspokajający energii, często stosowane w urazach pomagając z samoświadomości, spokoju i stabilizacji. Tonik układ nerwowy, zmniejsza drżenie i nadwrażliwość, a ponadto jest użyteczny w atakach paniki i prądem. Badania opublikowane w Natural Badania wyrobów badając zachowanie lękowe-jak u szczurów stwierdzono, że olej wetiwer mogą być przydatne w zmniejszaniu skutków niepokój, chociaż potrzebne są dalsze badania, aby potwierdzić to odkrycie.

4. ylang-ylang ( Cananga wonny )

Ten popularny olejek można traktować lęku i depresji ze względu na uspokojenie i uplifting efektów. Ylang ylang pomaga wesołość, odwaga, optymizm i łagodzi strachliwość. To może uspokoić wzburzenie serca i palpitacje nerwowe i jest umiarkowanie silny środek uspokajający, który może pomóc w bezsenności.

W badaniu z 2006 roku przeprowadzonych przez Geochang Wojewódzkiego College w Korei, używając ylang-ylang olej wraz z olejami bergamotki i lawendy, raz dziennie przez cztery tygodnie zmniejszona psychologiczne odpowiedzi na stres i poziom kortyzolu w surowicy, a także ciśnienie krwi klientów z istotnym nadciśnienie. Należy zachować ostrożność podczas korzystania z ylang-ylang, jak to może być uczulający lub drażniący dla skóry; unikać w warunkach niskiego ciśnienia.

5. bergamotki ( Citrus bergamia )

Bergamot jest powszechnie spotykane w Earl Grey herbata i ma charakterystyczny smak i aromat kwiatowy. Olej bergamotka jest uspokajający i często stosowany w leczeniu depresji poprzez dostarczanie energii; Jednakże, może również pomóc w bezsenności wywołują rozluźnienie i zmniejszenie agitation.It jest udowodnione, aby zmniejszyć reakcję na stres kortykosteronu u szczurów, a kolejny ciekawy Badanie przeprowadzone w 2011 roku zakłada, że stosowanie zmieszać olejek eteryczny, który zawiera bergamotki uczestnikom pomaga w leczeniu depresji lub niepokój. Wymieszany olejek składał olejek lawendowy i bergamotowego.

W porównaniu z placebo zmieszano olejek spowodowało znaczne naturalne, obniżając ciśnienie krwi i częstość tętna, i uczestnicy mieszane eterowe Grupa oleju oceniono się jako spokojniejsza zrelaksowany niż w grupie kontrolnej. Bergamot jest na ogół bezpieczne, ale jest fotouczulający, dzięki czemu można ją zwiększać ryzyko oparzeń słonecznych i wysypka. Najlepiej jest unikać stosowania w ciągu 12 godzin od ekspozycji na słońce.

6. Rumianek ( Rumian rzymski )

Spokojny, uspokajający zapach, świadczenia rumianku wewnętrzna harmonia i zmniejsza drażliwość, overthinking, niepokój i zmartwienie. Poszukiwawcze badanie przeprowadzone na University of Pennsylvania School of Medicine na działania przeciwdepresyjnego w rumianku okazało się, że ten olejek może dostarczyć istotnych klinicznie działaniu przeciwdepresyjnym, który występuje poza jego poprzednio obserwowanej aktywności przeciwlękowe.

Kolejne badania opublikowane przez National Center for Complementary i integracyjne Zdrowia stwierdził, że kapsułki rumianku okazały się złagodzić objawy lękowe. Olej Rumianek jest na ogół bezpieczne, poza niewielkim ryzykiem alergii, zwłaszcza z kimś, kto ma alergię na ambrozję.

7. kadzidło ( Boswellia carteri lub Kadzidla Cartera )

Kadzidło jest świetny do leczenia depresji i niepokoju, ponieważ zapewnia uspokajający i spokojną energię, jak również duchowe uziemienia. W aromaterapii, pomaga pogłębiać medytacji i uspokoić umysł. Zmieszany z bergamotki i lawendy olejów w stosunku 1: 1 w aroma masaż dłoni, kadzidło okazała się mieć pozytywny wpływ na ból i depresja u pacjentów hospicjum z rakiem terminal w badaniu Keimyung University w Korei.