Top 7 Esenciální oleje pro úzkost

Éterické oleje byly po celá staletí, jehož historie sahá až k biblických dobách, kdy byl Ježíš pomazán kadidlem a myrhou po jeho narození. Byly využívány již od starověku v různých kulturách, včetně Číny, Egypta, Indie a jižní Evropy. Některé éterické oleje byly dokonce použity k mrtvým jako součást procesu nabalzámování. Víme to, protože zbytky byly nalezeny v hrobkách se datuje více než 2000 let! Esenciální oleje jsou také převládající v aromaterapii, který byl prosazován Francouzský chirurg Jean Valnet, který se dozvěděl, že esenciální oleje by mohl pomoci léčit vojáků během druhé světové války – v době, kdy léky byly vzácné.

Krása esenciálních olejů je, že jsou přírodní, extrahované z květů, listů, kůry nebo kořenů rostlin. I když to je nejlepší, aby se ujistil, používat čisté éterické oleje, což znamená, oleje, které nebyly zředěné s chemickými látkami nebo aditivy, mohou poskytnout tolik potřebnou úlevu a uzdravení pro celou řadu onemocnění, včetně jako přírodní lék na úzkost .

Nejlepší Esenciální oleje pro Úzkost

Úzkost je tvrdá bitva čelit den co den, což má přirozené řešení, jako je například směs esenciálních olejů, important.In nedávnou 2014 studii American College of zdravotnických věd, 58 pacientů hospic dostali ruční masáže jednou denně po dobu jednoho týdne se směs esenciálních olejů v ředění 1,5 procenta se olej ze sladkých mandlí. Esenciální olej směs se skládala z těchto silic v stejných poměrech bergamotu, kadidlo a levandule. Všichni pacienti, kteří dostávali aromaterapie masáž rukou hlášeno méně bolesti a depresí, uzavírá, že aromaterapeutická masáž s tímto směs esenciálních olejů je účinnější při bolestech a řízení deprese než samotné masáži.

Zde jsou některé z nejlepších vonné oleje pro úzkost:

1. levandule ( Lavandula angustifolia )

Považovány za nejčastější silice, výhody levandulový olej zahrnují mají uklidňující, relaxační účinek. To je považováno za nervový systém posilující a pomáhá při vnitřního klidu, spánku, neklid, podrážděnost, záchvaty paniky, nervové žaludku a obecné nervové napětí.

Příručka silic: věda, technologie a aplikace, druhé vydání uvádí, že tam byli množství klinických studií zahrnujících vdechování levandulového esenciálního oleje, které indikují snížení stresu a úzkosti. Jedna studie s použitím orální Unscented pomocí kapslí zjištěno, že srdeční frekvence kolísání významně zvýšené ve srovnání s placebem při sledování filmu je úzkost provokující. To naznačuje, že levandulový měl anxiolytické účinky.

Další výzkum prokazuje schopnost levandule snižovat úzkost u pacientů podstupujících koronární tepny bypass i v lidech návštěvě zubaře.

2. Rose ( Rosa damascena )

Jedna z výhod vzrostl silice je, že je velmi usadil na emocionální srdce a možná i druhou nejpopulárnější po levanduli pro zmírnění úzkosti a deprese, pomoc s záchvaty paniky, truchlí a šok. Ve studii žen, které byly těhotné poprvé zveřejněn v íránský Červeného půlměsíce Medical Journal , byla přijata jedna skupina žen, 10 minut vdechování a footbath olejem růže, jiná skupina obdržela 10 minut footbath teplovodní, a oni byli ve srovnání s kontrolní skupinou. Výsledky ukázaly, aromaterapie a footbath snižuje úzkost v aktivní fázi nulipar.

3. Vetiver ( Vetiveria zizanioides )

Vetiver olej má klidnou, uzemnění a uklidňující energii, často používané v traumatu pomáhá s sebevědomí, klidu a stabilizace. Nervový systém tonikum, snižuje neklid a hypersenzitivitu, a je také užitečná v záchvaty paniky a šoku. Studie zveřejněná v Natural Product Research zkoumá chování úzkosti podobný u potkanů k závěru, že vetiver olej může být užitečné při snižování úzkosti účinky, i když je zapotřebí další výzkum pro potvrzení tohoto zjištění.

4. ylang-ylang ( Cananga odorata )

Tento oblíbený esenciální olej může léčit úzkost a deprese kvůli své uklidňující a povznášející účinky. Ylang ylang pomáhá s veselostí, odvahou, optimismu a zklidňuje bázlivost. To může uklidnit srdce neklid a nervové bušení srdce a je středně silné sedativum, které mohou pomoci s nespavostí.

Ve studii z roku 2006 provedeného Geochang zemské College v Koreji, s použitím ylang-ylang olej, spolu s bergamotu a levandule oleje, jednou denně po dobu čtyř týdnů sníženy psychické reakce na stres a hladiny sérového kortizolu, stejně jako krevní tlak klientů se základními hypertenze. Buďte opatrní při používání ylang-ylang, jak to může být senzibilizující nebo dráždící kůži; vyhnout použití v podmínkách nízkého krevního tlaku.

5. Bergamot ( Citrus bergamia )

Bergamot se běžně vyskytují v Earl Grey čaje a má výraznou květinovou chuť a vůni. Bergamot olej je uklidňující a často používán k léčbě deprese zásobování energií; Nicméně, to může také pomoci s nespavostí navození relaxace a snížení agitation.It je prokázáno, že snížení kortikosteronu reakci na stres u krys, a další zajímavá studie provedená v roce 2011 hypotézu, že použití mísí esenciální olej, který obsahuje bergamot účastníkům pomáhá při léčbě deprese nebo úzkost. Směsná silice se skládala z levandule a bergamotu olejů.

Ve srovnání s placebem, mísí silice způsobila významné přírodní způsoby ke snížení krevního tlaku a tepové frekvence, a účastníkům směsné esenciální ropné hodnotilo se jako klidnější a uvolněnější, než v kontrolní skupině. Bergamot je obecně bezpečné, ale to je fotosenzitizující, což znamená, že může zvýšit riziko spálení a vyrážka. To je nejlepší, aby se zabránilo používání do 12 hodin slunečního záření.

6. Heřmánek ( Chamaemelum nobile )

Klidné, uklidňující vůně, heřmánek výhody vnitřní harmonie a snižuje podrážděnost, overthinking, úzkost a obavy. Explorační studie provedená na University of Pennsylvania School of Medicine na antidepresivní účinnost heřmánku zjištěno, že tato silice může poskytovat klinicky významný antidepresivní účinnost, která se vyskytuje kromě již dříve pozorované anxiolytickou aktivitu.

Další studie publikovaná Národní centrum pro doplňkovou a integrační zdraví zjistil, že heřmánek tobolky Ukázalo se, že zmírnění symptomů úzkosti. Heřmánkový olej je obecně bezpečná, s výjimkou některých malých riziko alergie, a to zejména s kýmkoli, kdo má alergii na ambrózie.

7. kadidlo ( Boswellia carteri nebo Boswellia sacra )

Kadidlo je ideální pro léčbu deprese a úzkosti, protože poskytuje uklidňující a klidnou energii, stejně jako duchovní uzemnění. V aromaterapii, pomáhá prohloubit meditaci a uklidnit mysl. Smíchán s bergamotu a levandule oleje v poměru 1: 1 v ruce masáž aroma, bylo zjištěno, kadidlo bude mít pozitivní vliv na bolest a deprese u pacientů s rakovinou hospice terminál studii Keimyung University v Koreji.