Top 7 Esenciálne oleje pre úzkosť

Éterické oleje boli po celé stáročia, ktorého história siaha až k biblických dobách, kedy bol Ježiš pomazaný kadidlom a myrhou po jeho narodení. Boli využívané už od staroveku v rôznych kultúrach, vrátane Číny, Egypta, Indie a južnej Európy. Niektoré éterické oleje boli dokonca použité na mŕtvym ako súčasť procesu nabalzamovaná. Vieme to, pretože zvyšky boli nájdené v hrobkách sa datuje viac ako 2000 rokov! Esenciálne oleje sú tiež prevláda v aromaterapii, ktorý bol presadzovaný Francúzsky chirurg Jean Valnet, ktorý sa dozvedel, že esenciálne oleje by mohol pomôcť liečiť vojakov počas druhej svetovej vojny – v čase, keď lieky boli zriedkavé.

Krása esenciálnych olejov je, že sú prírodné, extrahované z kvetov, listov, kôry alebo koreňov rastlín. Aj keď to je najlepšie, aby sa ubezpečil, používať čisté éterické oleje, čo znamená, oleje, ktoré neboli zriedené s chemickými látkami alebo aditívami, môžu poskytnúť toľko potrebnú úľavu a uzdravenie pre celý rad ochorení, vrátane ako prírodný liek na úzkosť .

Najlepšie Esenciálne oleje pre Úzkosť

Úzkosť je tvrdá bitka čeliť deň čo deň, čo má prirodzené riešenie, ako je napríklad zmes esenciálnych olejov, important.In nedávnu 2014 štúdiu American College of zdravotníckych vied, 58 pacientov hospic dostali ručné masáže raz denne po dobu jedného týždňa sa zmes esenciálnych olejov v riedení 1,5 percenta sa olej zo sladkých mandlí. Esenciálny olej zmes sa skladala z týchto silíc v rovnakých pomeroch bergamotu, kadidlo a levandule. Všetci pacienti, ktorí dostávali aromaterapia masáž rúk hlásených menej bolesti a depresiou, uzatvára, že aromaterapeutická masáž s týmto zmes esenciálnych olejov je účinnejšia pri bolestiach a riadení depresie než samotné masáži.

Tu sú niektoré z najlepších vonné oleje pre úzkosť:

1. levanduľa ( Lavandula angustifolia )

Považované za najčastejšie silice, výhody levanduľový olej zahŕňajú majú upokojujúci, relaxačný účinok. To je považované za nervový systém posilňujúci a pomáha pri vnútorného pokoja, spánku, nepokoj, podráždenosť, záchvaty paniky, nervové žalúdka a všeobecné nervové napätie.

Príručka silíc: veda, technológie a aplikácie, druhé vydanie uvádza, že tam boli množstvo klinických štúdií zahŕňajúcich vdýchnutí levanduľového esenciálneho oleja, ktoré indikujú zníženie stresu a úzkosti. Jedna štúdia s použitím orálnej unscented pomocou kapsúl zistené, že srdcová frekvencia kolísanie signifikantne zvýšené v porovnaní s placebom pri sledovaní filmu je úzkosť provokujúce. To naznačuje, že levanduľový mal anxiolytický účinky.

Ďalší výskum preukazuje schopnosť levanduľa znižovať úzkosť u pacientov podstupujúcich koronárnej tepny bypass aj v ľuďoch návšteve zubára.

2. Rose ( Rosa damascena )

Jedna z výhod vzrástol silice je, že je veľmi usadil na emocionálne srdce a možno aj druhou najpopulárnejšou po levanduľu pre zmiernenie úzkosti a depresie, pomoc s záchvaty paniky, smúti a šok. V štúdii žien, ktoré boli tehotné prvýkrát zverejnený v iránsky Červeného polmesiaca Medical Journal , bola prijatá jedna skupina žien, 10 minút vdýchnutí a footbath olejom ruže, iná skupina dostala 10 minút footbath teplovodné, a oni boli v porovnaní s kontrolnou skupinou. Výsledky ukázali, aromaterapia a footbath znižuje úzkosť v aktívnej fáze nulipar.

3. Vetiver ( Vetiveria zizanioides )

Vetiver olej má pokojnú, uzemnenie a upokojujúce energiu, často používané v traume pomáha s sebavedomie, pokoja a stabilizácie. Nervový systém tonikum, znižuje nepokoj a hypersenzitivitu, a je tiež užitočná v záchvaty paniky a šoku. Štúdia zverejnená v Natural Product Research skúma správanie úzkosti podobný u potkanov k záveru, že vetiver olej môže byť užitočné pri znižovaní úzkosti účinky, aj keď je potrebný ďalší výskum pre potvrdenie tohto zistenia.

4. ylang-ylang ( Cananga odorata )

Tento obľúbený esenciálny olej môže liečiť úzkosť a depresie kvôli svojej upokojujúce a povznášajúce účinky. Ylang ylang pomáha s veselosťou, odvahou, optimizmu a upokojuje bojazlivosť. To môže upokojiť srdce nepokoj a nervovej búšenie srdca a je stredne silné sedatívum, ktoré môžu pomôcť s nespavosťou.

V štúdii z roku 2006 uskutočneného Geochang zemskej College v Kórei, s použitím ylang-ylang olej, spolu s bergamotu a levandule oleja, raz denne po dobu štyroch týždňov znížili psychickej reakcie na stres a hladiny sérového kortizolu, rovnako ako krvný tlak klientov sa základnými hypertenzia. Buďte opatrní pri používaní ylang-ylang, ako to môže byť senzibilizujúce alebo dráždivá pre kožu; vyhnúť použitie v podmienkach nízkeho krvného tlaku.

5. Bergamot ( Citrus bergamia )

Bergamot sa bežne vyskytujú v Earl Grey čaju a má výraznú kvetinovú chuť a vôňu. Bergamot olej je upokojujúca a často používaný na liečbu depresie zásobovanie energiou; Avšak, to môže tiež pomôcť s nespavosťou navodenie relaxácie a zníženie agitation.It je preukázané, že zníženie kortikosterónu reakciu na stres u potkanov, a ďalšie zaujímavá štúdia vykonaná v roku 2011 hypotézu, že použitie miešajú esenciálny olej, ktorý obsahuje bergamot účastníkom pomáha pri liečbe depresie alebo úzkosť. Zmesová silica sa skladala z levandule a bergamotu olejov.

V porovnaní s placebom, mieša silice spôsobila významné prírodné spôsoby k zníženiu krvného tlaku a tepovej frekvencie, a účastníkom zmesné esenciálne ropné hodnotilo sa ako pokojnejšie a uvoľnenejšie, než v kontrolnej skupine. Bergamot je všeobecne bezpečné, ale to je fotosenzitizující, čo znamená, že môže zvýšiť riziko spálenia a vyrážka. To je najlepšie, aby sa zabránilo používanie do 12 hodín slnečného žiarenia.

6. Harmanček ( Chamaemelum nobile )

Pokojné, upokojujúce vôňa, harmanček výhody vnútornej harmónie a znižuje podráždenosť, overthinking, úzkosť a obavy. Výskumná štúdia vykonaná na University of Pennsylvania School of Medicine na antidepresívny účinok harmančeka zistené, že táto silica môže poskytovať klinicky významný antidepresívny účinnosť, ktorá sa vyskytuje okrem už skôr pozorované anxiolytickou aktivitu.

Ďalšie štúdia publikovaná Národné centrum pre doplnkovú a integračné zdravie zistil, že harmanček kapsuly Ukázalo sa, že zmiernenie symptómov úzkosti. Harmančekový olej je všeobecne bezpečná, s výnimkou niektorých malých riziko alergie, a to najmä s kýmkoľvek, kto má alergiu na ambrózie.

7. kadidlo ( Boswellia carteri alebo Boswellia sacra )

Kadidlo je ideálny pre liečbu depresie a úzkosti, pretože poskytuje upokojujúcu a pokojnú energiu, rovnako ako duchovný uzemnenie. V aromaterapii, pomáha prehĺbiť meditáciu a upokojiť myseľ. Zmiešaný s bergamotu a levandule oleja v pomere 1: 1 v ruke masáž aróma, bolo zistené, kadidlo bude mať pozitívny vplyv na bolesť a depresie u pacientov s rakovinou hospicu terminál štúdii Keimyung University v Kórei.