Top 5 olejki eteryczne dla zdrowych zębów i dziąseł

Biorę zdrowia jamy ustnej bardzo poważnie. Myślę, że to wszystko wynika z mojego dzieciństwa, oglądając mój dziadek wyjąć jego protezy. Trzeba przyznać, że jest to dość szokujące i potencjalnie blizny akt świadkiem jeśli nie bardzo rozumiem, co się dzieje! To znaczy, tutaj był człowiekiem, którego znałem i kochałem, mój własny dziadek, a może on faktycznie usunąć zęby w nocy. To titillated i przeraził mnie w tym samym czasie. Głównie przerażona.

Więc kiedy zacząłem przyjęcie bardziej naturalny styl życia, pasta do zębów i płyn do płukania mój były ostatnim zostać przekształcony. Myślałem, że jestem naprawdę potrzebne te chemikalia, aby moje zęby dodatkowo świecący i moje dziąsła zdrowe! Ale nope. Podobnie jak dowiedziałem się, że w pełni naturalny dezodorant może zachować się zupełnie bezzapachowe, stwierdziliśmy, że wszystkie naturalne metody pielęgnacji jamy ustnej może utrzymać swoje zęby i dziąsła w tip-top kształt bez poddawania swoje ciało, aby cała masa nasties.

Olejki eteryczne są integralną częścią mojej naturalnej pielęgnacji jamy ustnej rutyny. Jak wiemy, korzyści z olejków eterycznych są o wiele bardziej niż aromatyczna. Mają niesamowite terapeutyczne, lecznicze właściwości. Używam następujących 5 olejki eteryczne w moim wszystkich naturalnych wybielania i remineralizujące pasty do zębów i płyn do płukania jamy ustnej naturalne ziołowe.

Top 5 olejki eteryczne dla zdrowych zębów i dziąseł

Olejek cynamonowy

Olejek cynamonowy dawna stosowane do jej właściwości lecznicze, zwłaszcza jego przeciwgrzybicze, właściwości przeciwbakteryjnych. Najnowsze badania przeprowadzone w Nowej Zelandii wykazały, że cynamon Olejek ma największą siłę przeciwbakteryjną przeciw Streptococcus mutans , bakterii odpowiedzialnych za próchnicę i Lactobacillus plantarum , jednej bakterii odpowiedzialnych na choroby dziąseł. Jest cholernie imponujące.

Miętowy olejek

Naukowcy odkryli, że Peppermint Olejek jest niezwykle skuteczny w zabijaniu bakterii beztlenowych, są rodzajem bakterii, które rozwijają się w środowisku o niskiej zawartości tlenu, takich jak usta, i może powodować choroby dziąseł.

Olejek z mięty zielonej

Spearmint Zasadnicze właściwości ropy naftowej są bardzo podobne do tego z Peppermint olejku. Jest to silny środek antyseptyczny, eliminując zarazki i pomaga wszelkie rany goją się szybciej. Jest również kojący do tkanek miękkich, takich jak tkanki dziąseł.

Mirra olejek

Mirra Olejek działa zarówno jako środek antyseptyczny i smoczka. Z tego powodu, to tradycyjnie wspierać zdrowie dziąseł i leczyć owrzodzenia jamy ustnej. Mirra Olejek może również pomóc zdrowia dziąsła wspierając przepływ krwi do tkanki.

Goździkowy olejek

Olejek goździkowy jest stosowany w tradycyjnej medycynie chińskiej od setek lat, aby złagodzić ból zęba. Badania kliniczne wykazały, że ząbek hamuje wiele bakterii chorobotwórczych. W przeszłości, dentyści używali ząbek do dezynfekcji kanałów korzeniowych zaburzone, ponieważ goździkowy ma umiarkowanie silne właściwości bakteriobójcze. Ostatnie badania wykazały, że ząbek Olejek posiada szczególną zdolność do hamowania wzrostu mutantów i dzikich szczepów bakterii, co jest tylko ciekawe.