tırmanma merdiven sağlık yararları

Egzersiz hayatımızın önemli bir parçasıdır ve herkes daha sağlıklı daha uzun kalmak için günlük olarak egzersiz en az 25 dakika almak için gayret gösterir. İnsan hareketsiz yaşam tarzı için yapılmış değildi. iyi bir iş çıkışı almak için en iyi profesyonel ekipman ve alanı olan birçok spor salonları varken, bazı zaman ve para tasarrufu ve sadece evde egzersiz yapabilirler. Sen büyük bir egzersiz almak için bir merdivende kadar basit bir şey kullanın. Sadece bu çok basittir, ama aynı zamanda birçok faydası vardır.

Merdivenler Tırmanma Sağlık Faydaları Nelerdir?

İşte bir tatbikat olarak merdiven tırmanma bazı avantajları şunlardır:

1. Kilo Kaybı

kilo kaybı için merdiven tırmanma çeşitli yararları kesinlikle vardır. Sadece yukarı gidip en az beş dakika her gün iyi bir egzersiz almak için ve vücudunuzun ekstra kilo döken yardımcı olmak ve size enerji vermek için merdivenlerden aşağı.

2. Sesleri Vücut

Eğer merdiven tırmanma alışkanlığı olsun Vücudunuz ve dayanıklılık geliştirecektir. Kasların tonda olsun başlayacak ve vücudunuzun şeklini daha sağlam ve gelişmiş hale gelecektir. o tırmanma merdivenleri geldiğinde, 20 dakika hedefiniz her gün olmalıdır.

Tansiyon için 3. İyi

o arterler unclog yardımcı olarak Tırmanma merdivenleri daha iyi kalp sağlığı ve kan basıncını sağlar. Bu sonuçta kalp atış hızını artırmak ve daha iyi kan akışı ile genel sağlık arttıracak.

4. Ölüm Riskine düşürür

merdiven çıkma genel sağlık düzelme eğilimindedir vücut için böyle iyi egzersiz sağlar. Sadece yakında, merdiven çıkma, günlük egzersiz ve mortalite senin oranını düşürmek alışkanlığı oluşturacak sağlayacaktır yavaş başlıyoruz.

5. Ruh Sağlığı

Hatta aklı vücudunuzun kan pompalar olarak yenilenir ve tırmanma merdiven basit eylemi bir adrenalin olsun alır. ruh sağlığı sorunları yakalanma riski önemli ölçüde azalır. Stres ve kaygı vücudunuzun daha iyi durumda olduğunu bir kez bu kadar ezici görünüyor mümkün olmayacaktır.

6. staminayı oluşturur

İlk başta, bacak krampları ve bazı ağrı görülebilir, ancak daha fazla daha iyi dayanıklılık uzun vadede olacak, ona sopa. fiziksel aktivitelere gelince Yakında çok daha mümkün düşünce daha kendinizi enerjik ve yetenekli bulacaksınız.

7. Diyabet

merdiven çıkma, kan basıncını ve kan şekerini artırır ve koyunda diyabet semptomlarını tutmaya yardımcı olur. Eğer merdiven tırmanma alışkanlığı devam edersek sorun beraberinde getirdiği herhangi bir zayıflık dışarı iptal edilecektir.

8. savaşır Baş ağrısı

Çalışmalar bu korkunç baş ağrıları karşı mücadele söz konusu olduğunda tırmanma merdiven harika sonuçlar olacaktır göstermiştir. o knot baş ağrılarına neden ihale sinirler oluşmaya zorlaştırmaktadır kanın genel akışını, geliştirir olmasıdır.

9. Hiçbir ekstra giderler

merdivenleri tırmanmaya seçerek, bir vücudun faydaları spor salonunda alabilirsiniz işe alıyorsanız – Sadece, bir şey ödeme değildir. merdiven çıkma uygundur ve ceplerinde herhangi bir delik yakmadan ev veya apartman kompleksinde yapılabilir.

10. Hiçbir Beceri Gerekli

Bazı insanlar onlar gerekli hamle yeteneğine sahip olmadığından emin değildir çünkü zor çalışmak bulabilirsiniz. merdiven tırmanma için, bu tür düşünceler veya korkular yoktur. Bu kolay ve herkes yeter ki onların bacakları sorunlardan muzdarip değildir gibi günlük merdiven tırmanma yararlanabilir.

 

sık sorulan Sorular

Daha fazla bilgi edinmek isteyenler için, burada bir egzersiz olarak merdiven çıkma konusunda sık sorulan bazı sorular.

İyi Egzersiz Merdivenleri’ni 1. Kaç Uçuşlar mı?

merdiven çıkma mükemmel bir egzersiz olmasına rağmen olabildiğince istediğiniz sayıda hedeflemelidir. Sadece bir uçuş merdiven tırmanmak ve etmeyin fark olmasını bekliyoruz. dört uçuşlar merdiven ile başlayın ve sekiz uçuş hergün hedefliyoruz deneyin. Bu, kasları gerçekten işe hissedeceksiniz nerede uygun bir egzersiz yapmasını sağlayacaktır. dışarı daha da yoğun iş için bir defada merdiven 2 tırmanma deneyin.

2. Dizler için Aşağı Bad yukarı ve Yürüyüş mı?

Bazen merdiven tırmanma diz sorunlarına cevap olabilir, fakat diğer zamanlarda, bu durumu daha da kötüleştirebilir. Doktorunuz size işleyebilir ne kadar biliyoruz, bu yüzden onlara söz emin olacaktır. dizlerinizin ile herhangi bir önemli tıbbi sorunlar yoksa, egzersiz için merdiven çıkma ile hiçbir sorunları olmalıdır.

Daha önce halihazırda vardı ya gelmiştir birisi diz ile küçük bir sorunu olan varsa, size günlük egzersiz rutinine bu tür faaliyetine dahil etmek istediğinize karar önce doktorunuza danışabilirsiniz. Sorun daha kötü hale dizlerinin üzerinde küçük, çok fazla kilo veya durumu daha da ağırlaştırabilir çok fazla aktivite görünüyor olsa bile. Doktorunuz bunun tamam olduğunu bildirmeye devam ederse, merdiven çıkma ile egzersiz başlayabilirsiniz.

3. Koşu Daha Merdiven Daha İyi Tırmanma mı?

Hem çalışan ve tırmanma merdivenleri egzersiz harika şekilleridir. Bunlar basit ve bunlar birçok faydalar sağlamaktadır. daha iyi belli görevleri yapar gibi yine merdiven tırmanma üzerinde çalışan birkaç fayda var gibi görünüyor. Tırmanma merdivenleri çalıştırmakta daha fazla kalori kaybetmek yardımcı olabilir ve aynı zamanda alt vücut güçlendirmek için yardımcı olacaktır.

Tırmanma merdivenleri hemen hemen güçler vücudunuzun çekimine karşı mücadele etmek ve onunla vücudunuzun ağırlığını taşıyan, yukarı doğru hareket ettirin. Bu şekilde, çalıştırmakta olacağını ise daha fazla kalori yakmak. merdiven çıkma çok daha faydalı çalışan daha başka nedeni çünkü bölgenin erişilebilirlik olduğunu.

Bir araç veya diğer bazı sorunlardan zarar görme tehlikesi olmadan barış içinde çalışabilir toprak bir streç bulmak o kadar kolay değildir. onlar apartmanlarda, işyerlerinde ve asansör vardır herhangi binada olduğu gibi Merdiven oldukça fazla mevcut herkesin vardır. Şimdiye kadar yerine asansör alma merdivenleri tırmanmaya seçmek için gidiyor merdiven tırmanma egzersiz için harika bir başlangıç ​​olduğunu ve tırmanma merdiveni geriye rutin bir değişiklik eklemek ve onu daha zorlu yapabilirsiniz.

4. Kim Egzersiz bir form olarak Merdivenler Tırmanma kaçınmalıdır?

Kalça ve diz sorunları olan kişiler ve egzersiz biçimi olarak merdiven çıkma kaçınmalıdır akut kalp koşullara sahip olanlar. Eğer titrek uzuvları varsa düşen ve kendini yaralama riski olmadığı için, ayrıca egzersiz bu tür önlemek gerekir. Bu sorunlardan herhangi muzdarip herkes hep egzersiz bu formu hakkında daha fazla tavsiye için doktorlarına danışmalıdır. Sorunları daha kötü önlemek için daha iyidir.

5. Faydalı Hamilelikte merdivenleri tırmanmaya mı?

Hamilelik sırasında merdiven çıkma kesinlikle riskleri ile birlikte gelir. En büyük sen felaket olurdu, sonbahar gezisi ve olabilmesidir. gün be gün nedenlerle merdiven çıkma makul olmakla birlikte, egzersiz biçimi olarak merdiven kullanmak çalışırken hamile olduğunda, bu çok riskli hale gelir.

Eğer daha büyük büyümeye başlar gibi, yerçekimi sizin merkez zor sen gibi kolayca bir kez mümkün olmuştur olabileceğinden aşağı yukarı gidiyor tutmak için yapım, değişecektir. Bu bir düşük veya gebelik veya doğumdan sonra daha sonra da gösterilebilecek bir sorun neden olabilir düşen ilişkin riskleri önlemek için bu tür bir çalışmanın, kaçınmak en iyisidir.

o spor salonuna gitmek ve çalışmak güzel görünse de, bazen ne varsa çalışmak daha pratik ve yararlıdır. Herkesin biraz formda merdiven olduğunu ve kolayca günlük yaşamlarında içine merdiven tırmanma egzersiz dahil edebilirsiniz. Sadece gerçek tıbbi nedenleri olanlara önüne geçmesi gerekir değil. merdiven çıkma, hatta daha faydalı çalışan daha, yani çalışan özellikle büyük bir hayranı değilseniz, sen uygun tutmaya yardımcı kilo ve vücut tonlama egzersiz bu kullanışlı şekilde açabilirsiniz.