Tipy pro čištění zubů, které byste měli udělat

Čištění zubů je něco, co jste se pravděpodobně naučili dělat jako malé dítě, a proto je nepravděpodobné, že byste přestali hodnotit, jak si čistíte zuby. Teď jsou techniky, které používáte, do značné míry druhou přirozeností. Mnoho lidí si bohužel neumývá zuby tak dobře, jak by mělo.

Protože zdraví ústní dutiny přímo souvisí s celkovým zdravím, je péče o zuby nesmírně důležitá. Chcete-li zlepšit své zkušenosti a výsledky, zkuste začlenit těchto osm tipů do své rutiny ústní hygieny.

Tipy pro čištění zubů

Udržujte svůj zubní kartáček čistý

Položení zubního kartáčku na koupelnový pult nebo na okraj umyvadla mezi použitími je skvělý způsob, jak sbírat bakterie. Místo toho si zubní kartáček uložte ve svislé poloze pomocí držáku zubního kartáčku nebo šálku.

Kromě důkladného opláchnutí zubního kartáčku po každém použití můžete zubní kartáček také namočit do směsi peroxidu vodíku a vody nebo antibakteriální ústní vody. Někteří lidé dokonce čistí zubní kartáček jednou nebo dvakrát měsíčně v myčce na nádobí.

Použijte pravý zubní kartáček

Výběr zubního kartáčku by měl být okamžik Zlatovláska. Nechcete příliš dlouhou nebo příliš krátkou rukojeť; nechcete příliš velkou nebo malou hlavu; a nechcete příliš tvrdé nebo měkké štětiny. Chcete zubní kartáček, který je správný. Pokud potřebujete pomoc s určením toho, který zubní kartáček je pro vás vhodný, obraťte se na svého zubaře.

Buďte jemní ke svému zubnímu kartáčku

Intenzivní čištění může být drsné pro vaše zuby a dásně, takže buďte jemní.

Pravidelně vyměňujte kartáček na zuby

V průběhu času na vašem zubním kartáčku rostou bakterie, a to nejen ve štětinách, ale i na rukojeti. Štětiny se také poškodí, což je činí méně účinnými. Nejlepších výsledků dosáhnete výměnou zubního kartáčku každé tři až čtyři měsíce.

Nezapomeňte kartáčovat vnitřní strany, žvýkací povrchy a stoličky

Mnoho lidí se zaměřuje na přední část zubů a věnuje minimální pozornost vnitřním stranám, žvýkacím plochám a stoličkám. I když tyto části zubů nemusí být viditelné, je nezbytné věnovat jim při čištění stejně velkou pozornost, jakou věnujete předním zubům, ne-li více.

Nezačínejte kartáčovat na stejném místě

Když si čistíte zuby, zkuste pokaždé začít v jiné oblasti úst. Oblast, kterou si nejprve vyčistíte, má tendenci získávat více pozornosti než oblast, kterou končíte, takže náhodný výběr počátečního bodu vám pomůže zajistit, aby všechny vaše zuby získaly stejnou pozornost.

Nečistěte si zuby hned po jídle

Jakkoli lákavé může být čištění zubů bezprostředně po jídle, mnoho zubních lékařů doporučuje počkat alespoň třicet minut, než si zuby umyjete po jídle nebo pití. Nezapomeňte, že nikdy není pozdě na zlepšení rutiny ústní hygieny.

Nitě před nebo po kartáčování

Štětiny zubního kartáčku nemohou dosáhnout mezi zuby, kde se často nacházejí potraviny, bakterie a zubní kámen. Nezáleží na tom, zda používáte nit před nebo po čištění zubů, pokud používáte nit denně. Po použití niti vypláchněte vodou nebo ústní vodou vše, co nit uvolnila.