Tipy na čistenie zubov, ktoré by ste mali robiť

Čistenie zubov je vec, ktorú ste sa pravdepodobne ako malé dieťa naučili robiť, a preto je nepravdepodobné, že ste prestali hodnotiť, ako si umývate zuby. Doteraz sú techniky, ktoré používate, do značnej miery druhá prirodzenosť. Mnoho ľudí si, bohužiaľ, neumýva zuby tak, ako by malo.

Pretože zdravie ústnej dutiny priamo súvisí s celkovým zdravím, je starostlivosť o zuby mimoriadne dôležitá. Ak chcete vylepšiť svoje skúsenosti a výsledky, skúste začleniť týchto osem tipov do svojej rutiny ústnej hygieny.

Tipy na čistenie zubov

Udržujte svoju zubnú kefku čistú

Položenie zubnej kefky na pult v kúpeľni alebo na okraj umývadla medzi použitiami je skvelý spôsob, ako zachytiť baktérie. Namiesto toho skladujte zubnú kefku vo zvislej polohe pomocou držiaka na zubnú kefku alebo hrnčeka.

Okrem toho, že si zubnú kefku po každom použití dôkladne opláchnete, môžete ju tiež namočiť do zmesi peroxidu vodíka a vody alebo antibakteriálnej ústnej vody. Niektorí ľudia si dokonca čistia zubné kefky raz alebo dvakrát mesačne v umývačke riadu.

Používajte správnu zubnú kefku

Vyberanie zubnej kefky by malo byť okamihom Zlatovláska. Nechcete príliš dlhú alebo príliš krátku rukoväť; nechcete príliš veľkú alebo malú hlavu; a nechcete štetiny, ktoré sú príliš tvrdé alebo príliš mäkké. Chcete zubnú kefku, ktorá je taká správna. Ak potrebujete pomoc s určením, ktorá zubná kefka je pre vás to pravé, obráťte sa na svojho zubára.

Buďte k svojej zubnej kefke šetrní

Intenzívne čistenie zubov môže byť tvrdé na vaše zuby a ďasná, takže buďte jemní.

Pravidelne si vymeňte zubnú kefku

Na vašej zubnej kefke časom vyrastajú baktérie, a to nielen v štetinách, ale aj na rukoväti. Štetiny sa tiež poškodia, čo spôsobuje, že sú menej účinné. Najlepšie výsledky dosiahnete, ak si zubnú kefku vymieňate každé tri až štyri mesiace.

Nezabudnite oprášiť vnútorné strany, žuvacie plochy a stoličky

Mnoho ľudí sa zameriava na prednú časť zubov a venuje minimálnu pozornosť vnútorným bokom, žuvacím plochám a stoličkám. Aj keď tieto časti zubov nemusia byť viditeľné, je nevyhnutné venovať im pri čistení rovnako veľkú pozornosť ako predným zubom, ak nie viac.

Nezačnite kefovať na rovnakom mieste

Keď si umývate zuby, skúste zakaždým začať v inej oblasti úst. Oblasť, ktorú si najskôr vyčistíte, má tendenciu získavať väčšiu pozornosť ako oblasť, ktorou končíte, takže náhodný výber počiatočného bodu vám môže pomôcť zabezpečiť, aby sa všetkým vašim zubom venovala rovnaká pozornosť.

Nečistite si zuby hneď po jedle

Akokoľvek lákavé je čistenie zubov ihneď po jedle, mnoho zubných lekárov odporúča počkať aspoň tridsať minút, kým si zuby umyjete po jedle alebo pití. Pamätajte, že nikdy nie je neskoro vylepšiť si rutinu ústnej hygieny.

Nite pred alebo po vyčistení zubov

Štetiny zubnej kefky nemôžu siahať medzi zuby, kde sa často nachádzajú potraviny, baktérie a zubný kameň. Nezáleží na tom, či používate zubnú niť pred alebo po vyčistení zubov, pokiaľ používate zubnú niť každý deň. Po použití nite vypláchnite pomocou vody alebo ústnej vody všetko, čo sa niťou uvoľnilo.