Tieto vedecky preukázané prínosy spí bez vankúša

Vankúše sa stali neoddeliteľnou súčasťou nášho spánku príslušenstva. A niet divu, pretože sa zoznámi s nami už od útleho veku. Ak je človek zvykne spí s hlavou na vankúši, to je pre nich ťažké zaspať bez vankúša. Ale otázkou je, sú vankúše naozaj prínosom? Pomáhajú nám lepšie spať alebo zlepšiť naše zdravie, alebo by bolo lepšie, aby sa ich zbaviť?

15 Incredible Výhody spanie Bez vankúš

Spí bez vankúša môže byť veľmi prospešné pre vaše zdravie. Vieme, že ak ste zvyknutí spať s hlavou na vankúši, bude to pre vás ťažké vzdať, (nesmiete spať zvuk po dobu niekoľkých nocí) – ale akonáhle viete, výhody, možno budete chcieť, aby prehodnotila , Tu je niekoľko spôsobov, ako spí bez vankúša môžu byť prospešné pre vás:

1. Zabraňuje bolesti chrbta

Zlé držanie tela je hlavný dôvod, prečo toľko ľudí trpí bolesťami chrbta, a jedným z hlavných dôvodov pre zlé držanie tela je nesprávny vankúš voľbou. Niektorí ľudia rozhodnú vankúše, ktoré pracujú proti prirodzenému zakrivenia ich chrbtice, čo má za následok väčšiu zakrivenie chrbtice. Spí bez vankúša je oveľa lepšie pre vás chrbát než spať s nesprávnym vankúš.

2. Zabraňuje Neck Pain

Keď spíme, naše krku by mali byť v paralelnom usporiadaní s matracom. Ale keď spíme s našou hlavou na vankúši, naša hlava je buď tlačí krku smerom hore alebo sa zohol, čo je jedna z príčin frustrujúce bolesti krčnej chrbtice. Zlá vankúš môže zhoršiť vašu spiace držanie tela, čo je dôvod, prečo by ste sa mali pokúsiť spať bez vankúša. Bez vankúše, bude vaša hlava odpočívať v prirodzenej polohe, a to bude tiež zabrániť poškodeniu nervov. Okrem toho bude tiež uvoľniť napäté krčné svaly.

3. Bráni akné a vrásky

Keď spí s vankúšom, mnohí ľudia majú vo zvyku spať na jednej strane, s tvárami odpočíva na vankúši. Povlak na vankúš je živnou pôdou pre baktérie, a ak budete spať so svojím jednej strane tváre, môže sa dostať prevedené na váš tvár. To by mohlo mať za následok pupienkov a akné. Môžete tiež získať vrásky, pretože sú spôsobené tlakom vašou hlavou položenou na vankúši po celú noc.

4. Zlepšuje Bone Alignment

Každodenné grind postihuje rôzne ľudí v rôznych spôsoboch, a tiež závisí od ich polohy. Spí bez vankúša pomôže znížiť dopady tohto a aby vaše držanie tela späť do normálu.

5. zabraňuje Stres

Spí s nesprávnym vankúš môže narušiť váš spánok, pretože by ste mohli neustále mení svoju pozíciu. A ak nechcete dostať dobré noci spať, môžete majú tendenciu byť viac podráždenosti a stresu počas dňa. Ale bez vankúša, budete lepšie spať. So zlepšením kvality spánku, vaša stresu prirodzene klesať.

6. Zabraňuje Insomnia

Spí bez vankúša môžu zlepšiť kvalitu vášho spánku. Ak sa zobudíte uprostred noci alebo sú nespavosťou, skúste spí bez vankúša, budete drift preč docela rýchlo zaspať.

7. To môže zlepšiť vaše energetickej hladiny

Vieme, že ste premýšľal, ako spí bez vankúša zlepšenie energetickej hladiny? No, neexistuje žiadna priama súvislosť, ale je to možné. Potom, čo sa vzdať vankúše, nebudete už pociťovať bolesť v chrbte a krku. Vaše telo bude mať požadovaný zvyšok, ktorú potrebuje a budete lepšie spať. A pretože kvalitný spánok a dostatok odpočinku, sa prebudíte druhý deň dobre odpočinutý a energický. Dobrý spánok môže mať zázračný vplyv na vaše telo.

8. Zlepšuje Creativity and Memory

Kvalita spánku môže zlepšiť ones kreativitu a pamäť. Naša myseľ používa čas, ktorý sme spiace roztriediť všetky informácie, ktoré sú uložené v priebehu dňa. Čím lepšie budete spať, tým lepšie to urobiť, a tým lepšiu pamäť. Keď spí bez vankúša, lepšie spať a vaše telo dostane dostatočný odpočinok. A dobrý spánok môže robiť zázraky pre vaše duševné a fyzické zdravie.

9. Znižuje alergie

Mnoho ľudí má alergiu na prach, a spí na vankúše a vankúše, ktoré nie sú pravidelne meniť môže zhoršiť alergie. Baktérie, prach, špina a ďalšie veci majú tendenciu usadiť sa na a do vankúša v priebehu času, a keď príde do kontaktu s tvárou a dýchať tak blízko, to by mohlo zhoršiť vaše alergie. Žiadne vankúše bude znamenať menšia šanca na alergie hnevať.

10. Zlepšuje držanie tela

Keď spíte na vankúši, ktoré sú príliš silné, krk dostane tlačil do oblúka, ktorý sa stane trvalým v čase. To ovplyvňuje vaše držanie tela. Spí bez vankúše môžu zlepšiť vaše držanie tela.

11. Zabraňuje plochou hlavou syndróm

Keď sa stane mláďat hlavu plochou na jednej strane vzhľadom k neprirodzenej polohe spí na vankúši, to je nazývané plochou hlavou syndróm. Nedanie vankúš pre vaše dieťa bude spať v prirodzenej polohe a zabrániť tomu, aby dieťa z rozvojových syndrómu plochej hlavy.

12. Zabraňuje Depresia

Spí bez vankúša vám lepší spánok, takže ak vyhnúť sa používaniu vankúš, budete znížiť vaše šance na získanie depresiu. Nie je dostatok spánku môže pokaziť náladu pomerne rýchlo počas dňa, čo môže viesť k depresii v dlhodobom horizonte. Tým, že do vankúša, kvalita vášho spánku sa zlepší a vaša nálada bude lepšie, a tam bude menej šanca na vás dostať depresiu.

13. Pomáha opravu poškodených buniek

Keď sme sa v noci spať, naše telo sa hojí a opravy všetkých poškodených buniek. S prerušovaným spánkom, hojenie a opravy proces dostane postihnutých. Spí bez vankúša, kvalita vášho spánku zlepšuje, a vaše telo dostane šancu na uzdravenie seba.

14. Zabraňuje udusením dojčiat

Niekedy, keď dieťa má príliš veľa vankúše alebo vankúše, ktoré sú zlé pre neho, nehody sa môže stať. Dieťa môže udusiť pod vankúšom alebo môžu bolieť krk, ak sa dostane usadil v osobitnom postavení. Vaše dieťa bude mať lepší spánok bez vankúša.

15. znižuje riziko ochorenia

Získanie dobré množstvo spánku zaisťuje, že produkcia melatonínu a kortizolu v tele zostáva stabilný. Kortizol môže pomôcť telu bojovať proti rakovinovým bunkám, ak sú v dobrom zásobovaní a v zdravej kondícii. To je dôvod, prečo stále dobrý spánok bez vankúše môžu pomôcť v prevencii mnohých chorôb a ochorení.