Tieto nutričné ​​hodnoty a zdravotné prínosy mlieka

Mlieko je široko konzumovaný v Indii. Sa uistiť, že vaše dieťa má pohár mlieka každý deň; Niekedy budete piť príliš hladké alebo pridať do svojho čaju. Konzumné mlieko má rôzne výhody. Konzumné mlieko je kľúčom k budovaniu silnej a zdravé kosti. Takže, zistiť, prečo piť mlieko je tak dôležité. Prečítajte si zistiť jeho výhody.

Nutričný obsah prítomná v mlieku

Nižšie čerpáme porovnanie medzi tromi rôznymi druhmi mlieka, plus nejaké informácie mlieko nutričné ​​hodnoty kravského mlieka, byvolov mlieko a kozy mlieka.

Ako môže Mlieko prospieva zdraviu

Ak ste didnt verí, že konzumácia mlieka je dobré pre vaše zdravie a fyzické / duševné zdravie, potom tu je pár mlieko výžive zálohovať.

1. To vám pomôže splniť požiadavky na výživu

Len 8-unca porcie mlieka vaše jedlo je dosť, aby si svoju dennú dávku vitamínu D, vápnika a vitamínu B12 – z troch základných živín, ktoré budete potrebovať. Mlieko tiež ponúka ďalších dôležitých živín, ako sú minerály, proteíny, antioxidanty, a zdravých mastných kyselín.

2. To vás udrží zdravé

Mlieko nie je obyčajný nápoj. Je tu dôvod, prečo športovci a ďalší ľudia prisahať na to. To má všetkých deväť esenciálnych aminokyselín, čo je kompletná-proteínový nápoj. V prípade, že nevedeli, trávne privádza kravské mlieko obsahuje aj konjugovanej kyseliny linolovej a omega-3 mastné kyseliny, z ktorých oba boli hlásené poskytnúť rad kognitívnych a fyzické zdravie.

3. Posilňuje kosti

Vápnik je kľúčovou živinu, ktorá je potrebná pre silné a zdravé kosti. Jeden 8-unca pohára mlieka, čím spĺňa vaše RDA tejto živiny ľahko bez plnkou váš žalúdok. Mlieko a iné mliečne výrobky tiež prevenciu chorôb kostí, ako je osteoporóza. Konzumovať mlieko môže zabrániť tejto choroby. Mlieko a mliečne výrobky obsahujú vápnik v hojných množstvách a môže posilniť svoj mozog. Keď porovnáte Buffalo mlieka nutričnú hodnotu s kravskom mlieku, nájdete prvý z nich má väčší obsah vápnika prítomného v ňom.

4. pomáha udržať erytrocyty príchodu

Nedostatok vitamínu B-12 je jedným zo spoločnej príčiny anémie, zlá pamäť, a niekedy aj srdcové ťažkosti (v závažných prípadoch). Okrem výroby červených krviniek a transport kyslíka do nervového tkaniva, to živín je zásadný pre celkovú pohodu. Jednoducho povedané, nemôžete žiť bez B12. A mlieko a ďalšie mliečne výrobky môžu splniť vaše požiadavky vápnika.

5. Dáva vám vitamín D

Vitamín D je známy ako na slnku vitamínu. Ide o vitamín rozpustný v tukoch, ktorý pomáha v absorbovaniu vápnika a podporuje imunitný systém. Nedostatok vitamínu D v tele môže mať vplyv na vaše zdravie kostí. Ale nie sa báť, pretože vám pomôže splniť vaše požiadavky na vitamín D. Mlieko je vynikajúcim zdrojom vitamínu D; to tiež reguluje absorpciu vápnika a fosforu v tele, z ktorých oba sú potrebné pre silné a zdravé kosti. Okrem toho, Vitamín D je tiež známe, že odvrátiť depresie, predchádzať ochorenia srdca a zvýšiť chudnutie.

6. udržuje vaše zdravie srdca príchodu

Mlieko predchádza a znižuje riziko srdcových ochorení. Mlieko je vynikajúcim zdrojom konjugovanej kyseliny linolovej a omega-3 mastných kyselín, ktoré pomáhajú znižovať riziko srdcových ochorení a diabetes tiež.

7. spotrebného materiálu s proteínom

Proteín je dôležitý prvok, ktorý pomáha budovať svalovú hmotu a pomôcť osobe zotaviť rýchlejšie po práci von. Je tiež nevyhnutný pre tvorbu hormónov v tele. A kacírstva prekvapenie – mlieko dáva 8 gramov vysoko kvalitných bielkovín s len 8-unca porcie. Ak máte pocit, hlad po celú dobu, pridajte potraviny s vysokým obsahom bielkovín do svojho jedálnička, najmä mlieka.

8. To môže prispieť k udržaniu depresie preč

Konzumné mlieko môže pomôcť pri výrobe serotonínu hormónu v tele; serotonín hormónu je spojený so nálady a spánku. Nedostatok vitamínu D je spojená s depresiou a únavou, ale konzumné mlieko môže pomôcť, ako to vyhovuje vašim požiadavkám Vitamín D. Tým, že pije mlieko, môžete mať nedostatok vitamínu D na uzde, a tak depresie.

9. Udržuje vaše energetickej hladiny High

Mlieko je úžasné zdrojom riboflavínu. Riboflavín pomáha telu produkovať viac energie poškodí sacharidy, bielkoviny a tuky. Vzhľadom k tomu, že je vo vode rozpustný vitamín, je to každý deň potrebujú. To tiež pomáha prenášať kyslík do rôznych vnútorných orgánov, a tým zachovať ich fungovanie.

10. Spĺňa požiadavky kalórií

Toto platí je pre ľudí, ktorí majú problémy jesť veľa. Ak potrebujete, aby vyhovoval vašim dennú potrebu kalórií, ale ak tak neurobí, pretože svoje stravovacie návyky, potom piť mlieko. Mlieko môže poskytnúť kalórií a udržiavať dobrú rovnováhu ďalších živín.

Bezpečnostné opatrenia, ktoré je potrebné zvážiť pri Konzumácia mlieka

Uistite sa, že predtým, než spotrebuje mlieko prijať tieto opatrenia.

1. Prejdite na rastlinnej báze

Ak ste vegan, alebo laktózu, tu je dobrá správa – tam sú možnosti na rastlinnej báze vonku. Môžete sa rozhodnúť pre mandľové mlieko, sójové mlieko, kokosovým mliekom a kešu mlieka.

2. Obmedzte spotrebu

Len preto, že mlieko je zdravý a balenie veľa živín, neznamená, že by ste mali piť príliš veľa mlieka. Umiernenosť je kľúčom, pretože to robí zbaliť obsah tuku a ak sa snažíte schudnúť a budovať svaly, sledovať, koľko budete konzumovať na základe informácií o výživovej hodnote.

3. Aby sa vaše tráviace zdravie príchodu

Za dávnych čias, kravské mlieko pre vás pripravili veľa dobrých črevných zdravé baktérie. Ale s príchodom pasterizácia praktík, že všetky dobré veci, je odstránený, čo znamená, nemusíte dostať vykazované zažívacie výhody. Aj obsah vyšším obsahom tuku v mlieku si vyberiete sťažuje pre vaše telo spracovať.

Mlieko ponúka rôzne výhody a pomôže zostať fit a aktívny. To vám dáva svoj dennú dávku energie a dodáva vášmu telu potrebné živiny, ktoré potrebujete. Pridanie pohár mlieka pre vaše jedlo bude nielen vás silný a zdravý, ale bude to tiež zlepšiť náladu a udržať si v dobrom zdravotnom stave. Takže, vypiť pohár mlieka denne a zostať fit.