The Top 7 שמנים אתריים עבור חרדה

שמנים אתריים בסביבה כבר מאה שנים, שראשיתה ככל ימי מקרא כאשר ישו היה משיח עם מור ולבונה עם לידתו. הם כבר נוצלו מאז ימי קדם בתרבויות שונות, כולל סין, מצרים, הודו ודרום אירופה. כמה שמנים אתריים אפילו הוחלו המתים כחלק מתהליך החניטה. אנחנו יודעים את זה כי שאריות נמצאו קברים המתוארכים מעל 2000 שנים! שמני אתריים הם גם נפוצים ארומתרפיה, אשר קודמה על ידי הכירורג הצרפתי ז’אן Valnet, אשר נודע כי שמני אתריים יכולים לעזור לחיילי פינוק במהלך מלחמת העולם השנייה – בתקופה שבה תרופות היו נדירות.

היופי של שמנים אתריים הוא שהם טבעיים, תמציות פרחים, עלים, קליפות או שורשי הצמחים. בעוד עדיף הקפידו להשתמש בשמנים אתריים טהורים, כלומר שמנים שלא היה מדולל עם כימיקלים או תוספים, הם יכולים לספק הקלה נחוצה וריפוי עבור מגוון רחב של מחלות, כולל בתור תרופה טבעית לטיפול בחרדה .

שמני אתריים מומלצים חרדה

חרדה היא קרב קשה להתמודד יום אחר יום, מה שהופך שיש פתרון טבעי, כגון תערובת שמן אתרים, important.In מחקר שנערך לאחרונה 2014 על ידי ה- American College of Sciences הבריאות, 58 חולי הוספיס קבלו עיסויים ביד אחת ביום למשך שבוע עם תערובת שמן אתרים בדילול 1.5 אחוזים עם שמן שקדים מתוק. שילוב שמן אתרי מנתה שמן אתריים אלה יחסיים שווים של ברגמוט, לבונה, לבנדר. כל החולים שקיבלו את העיסוי היד ארומתרפיה דיווחו פחות כאב ודיכאון, למסקנה כי עיסוי ארומתרפי עם תערובת שמן אתרי זה יעיל יותר עבור כאב וניהול דיכאון מאשר עיסוי לבד.

הנה כמה השמנים החיוניים הטובים ביותר עבור חרדה:

1. לבנדר ( אזוביון רפואי )

נחשבים שמן אתרים הנפוץ ביותר, יתרונות שמן לבנדר כוללים בעל השפעה מרגיעה, מרגיע. זה נחשב משקמת מערכת העצבים ומסייע עם שלווה פנימית, שינה, חוסר מנוחה, עצבנות, התקפי פאניקה, קיבה עצבנית ומתיחות כללית.

ידיעון של שמנים אתריים: מדע, טכנולוגיה, יישומים, מהדורה שנייה קובעת כי לא נעשו מספר ניסויים קליניים מעורבים שאיפה של שמן אתרי לבנדר המצביעים על ירידה מתח וחרדה. מחקר אחד באמצעות שמן אתרי לבנדר אוראלי באמצעות קפסולות נמצא כי וריאציה קצב הלב עלה משמעותית לעומת פלצבו תוך כדי צפייה בסרט מעוררת חרדה. זה הציע לו לבנדר להשפעות נוגדות חרדה.

מחקר נוסף מוכיח יכולת לבנדר להנמיך חרדה אצל חולים שעברו ניתוח מעקפים ובשנת אנשים לבקר את רופא השיניים.

2. רוז ( רוזה damascena )

אחד היתרונות של שמן ורדים חיוני זה מאוד מתמקם ללב הרגשי ואולי השני הכי הפופולרי אחרי לבנדר להקלת חרדה ודיכאון, עוזר עם התקפי חרדה, מתאבל והלם. במחקר של נשים שהיו בהריון בפעם הראשונה שפורסמה בכתב העת הרפואית הסהר האדום האיראני , קבוצה אחת של נשים התקבלה שאיפת 10 דקות ו footbath עם שמן עלה, לקבוצה אחרת שנטלה footbath 10 דקות חימום מים, והם הושוו לקבוצת ביקורת. הממצאים הראו ארומתרפיה footbath מפחית חרדה בפאזה פעיל אצל נשים שטרם ילדו.

3. וטיבר ( zizanioides Vetiveria )

וטיבר שמן יש אנרגיה שלווה, הארקה ומרגיעה, המשמשת לעתים קרובות טראומה עוזרת עם מודעות עצמיות, רוגע, וייצוב. משקה טבעי מערכת עצבים, זה מקטין עצבנות ואת רגישות יתר, והוא גם שימושי התקפי חרדה והלם. מחקר שפורסם בכתב העת למחקר מוצרים טבעיים בחינת התנהגות דמוית חרדה אצל חולדות למסקנה שמן וטיבר עשוי להיות שימושי בהורדת תופעות חרדה, אם כי יש צורך במחקר נוסף כדי לאשר את הממצא הזה.

4. Ylang Ylang ( Cananga odorata )

שמן פופולרי חיוני זה יכול לטפל בחרדה ודיכאון בשל השפעותיו המרגיעות ומרוממות. Ylang Ylang עוזר עם עליזות, אומץ, אופטימיות מרגיע פחדנות. זה אולי להרגיע את סערת לב ודפיקות עצבניות היא תרופת הרגעה חזקה בינוני, אשר יכול לעזור עם נדודי שינה.

במחקר 2006 שערך גאוצ’אנג מחוזי המכללה בקוריאה, באמצעות שמן ילנג-ילנג, יחד עם שמנים ברגמוט ולבנדר, פעם ביום במשך ארבעה שבועות מופחת תגובות ללחץ פסיכולוגיות רמות קורטיזול בסרום, כמו גם את לחץ הדם של לקוחות עם חיוניים לַחַץ יֶתֶר. היזהר בעת שימוש-Ylang Ylang, כפי שהוא יכול להיות ברגישות או מגרה את העור; להימנע משימוש בתנאים של לחץ דם נמוך.

5. ברגמוט ( הדר bergamia )

ברגמוט הוא נפוץ למצוא תה ארל גריי ויש לו טעם פרחוני ייחודי וארומה. שמן ברגמוט הוא מרגיע ולעתים קרובות המשמש לטיפול בדיכאון על ידי מתן אנרגיה; עם זאת, זה גם יכול לעזור עם נדודי שינה לגרום הרפיה ולהפחית agitation.It הוא הוכח להפחית בתגובה corticosterone ללחץ בחולדות, ומחקר אחר מעניין שנערך 2011 hypothesizes כי החלת מעורבב שמן אתרי ברגמוט הכוללת למשתתפים מסייע בטיפול בדיכאון או חֲרָדָה. שמן אתרי מעורבב כללה שמני לבנדר וברגמוט.

בהשוואה לפלסבו, מעורבב שמן אתרים שנגרם משמעותיות דרכים טבעיות להפחתת לחץ דם ודופק, ומשתתפים בקבוצת שמן האתרים המעורבבת דרג את עצמם בתור רגועים ונינוחים יותר בקבוצת הביקורת. ברגמוט הוא בדרך כלל בטוח, אבל זה photosensitizing, כלומר זה יכול להגביר את הסיכון של כוויות שמש ופריחה. עדיף להימנע לשימוש בתוך 12 שעות של חשיפה לשמש.

6. קמומיל ( נובילה Chamaemelum )

ריח שלו, מרגיע, הרמוניה פנימית יתרונות קמומיל וירידות עצבנות, overthinking, חרדה ודאגה. מחקר גישוש שנערך באוניברסיטת פנסילבניה הספר לרפואה על פעילות נוגדי דיכאון בקרב קמומיל נמצא כי שמן אתרי זה עשוי לספק פעילות נוגדת דיכאון קליני משמעותי המתרחשת בנוסף לפעילות נוגד חרדה בעבר נצפו שלה.

מחקר אחר שפורסם על ידי המרכז הלאומי לבריאות משלימה ואינטגרטיבית מצאו כי קפסולות קמומיל הוכחו להקל על תסמיני חרדה. שמן קמומיל הוא בטוח כלל, למעט כמה בסיכון קטן של אלרגיה, במיוחד עם כל מי שיש לו אלרגיה הפריחה.

7. לבונה ( carteri Boswellia או סקר Boswellia )

לבונה היא נהדרת לטיפול בדיכאון וחרדה מכיוון שהוא מספק אנרגיה מרגיעה ושלווה כמו גם בסיס רוחני. בשנת ארומתרפיה, זה עוזר להעמיק מדיטציה להשקיט את המוח. מעורבב עם שמנים ברגמוט ולבנדר בתוך 1: יחס 1 ב עיסוי יד ארומה, לבונה נמצאה כבעלת השפעה חיובית על כאב ודיכאון בחולים בהוספיס עם סרטן סופני במחקר באוניברסיטת Keimyung בקוריאה.