tehlikeli yedikten sonra hızla uykuya mı

Çoğumuz öğleden sonra siesta sonrası öğle keyif veya gün için çekilmeden önce gece geç atıştırma zevk seviyorum. Sık sık Yemekten sonra erteleme tamam olup olmadığını merak edebilirsiniz. sık sık bizim yemek yaptıktan sonra uykulu hissediyorum ama bu bazı uyku yakalamak gerekir ya da gerçekten dozing önce bir süre beklemesi gerektiğini ifade ediyor Hiç şüphe yok? Eh, yemek yedikten sonra uyuklamak için iyi bir fikir olmayabilir. yemek yedikten hemen sonra Sleeping vücudunuz için iyi olmayabilir.

Neden Genellikle Yeme sonra Sleepy hissedin

En kısa zamanda yemek yeme tamamladıktan olarak, beynin gıda sindirmeye başlaması organları sinyal gönderir. kan dolaşımı, sindirim sistemi etrafında daha konsantre hale gelir. Kan temini şiddetinde kayması çok beyin etkiler. beyne Bu kan yoksunluk uykulu veya uykulu hissetmenize neden olabilir.

Nasıl Sağlığını Etkiler Yeme sonra hemen Sleeping mu?

Vücudunuz ideal enerjiyi elde etmek tüketmek yemek sindirimi için gereklidir ve bir dik pozisyonda oturmak eğer bunu yapabilirsiniz. Ancak, yedikten sonra, aşağıdakilerden bazı yol açan böylece vücudun bu işlevi gerçekleştirmek için izin verilmez şekerleme zaman:

1. Bu kilo almaya yol açabilir

Hemen yedikten sonra uyku kilo alımına neden olabilir. Bu vücudunuzun size bir yemek tüketilen kalori yakmak için gerektiğinden, ancak bunun yerine, uyku, vücudun bu kalori depolar anlamına gelir. Vücutta kalori Fazla miktarda kilo almaya yol açar. Kısacası, yeme sonrası uyku şişmanlatır.

2. Asit cezir neden olabilir

Asit reflü mide içeriğinin yemek borusuna geri itildiği bir durumdur. Asit reflü göğüs boşluğunda yanma hissi neden olur. Eğer yemek yedikten hemen sonra uyumak ortaya çıkar.

3. Sindirim sorunlarına neden olabilir

Doğru öğle veya post-yemek yedikten sonra uyku ederse, gıda düzgün sindirilmiş almaz. Sindirilmemiş gıda vb gaz, mide yanması, asidite, şişkinlik, şişkinlik gibi sindirim sorunlarına neden olabilir

4. İnme Neden Olabilir

hemen Sleeping bir yemek inme şansını artırabilir sahip sonrası. sindirilmemiş gıda kan şekeri düzeyleri ve kan basıncında bir dengesizlik neden olabilir ve aşırı durumlarda, çok inme yol açabilir olmasıdır.

Ne Kadar Yiyecek yaşıyorsunuz sonra uyumaya Bekle mıdır?

Vücudunuzun size erteleme düğmesine basmadan önce Yediğin yemek sindirimi izin önerilir. Farklı gıda maddeleri sindirilmiş almak için farklı süreler alabilir rağmen, size yemek oldu sonra şekerleme en az 2 ila 4 saat beklemek iyidir.

Sizin için Sağlıklı Are Bedtime Snacks

Doğru senin yatmadan önce bir şey üzerinde munch iyi bir fikir olmasa da, bazen ani açlık acısı grev olabilir ve biz bir şeyler yemek isteyebilirsiniz. Biz bunun yerine yararsız kalori üzerinde kazık, sağlıklı ve besleyici bir şey yemek düşündürmektedir. Buradan o gece atıştırma ihtiyaçlarını frenlemek için kullanabileceğiniz bazı sağlıklı öneriler verilmiştir:

  • bal ile ılık bir bardak süt sağlıklı bir seçenek olduğunu ve çok iyi uyku olacaktır.
  • az yağlı yoğurt Bir fincan yanı senin karın üzerinde kolaydır.
  • Bazı fıstık ezmesi ile bir kepek kraker mide hırıltı dinlenme koymak için idealdir.
  • düşük yağlı süt ile bütün tahıl kabuğu bir kap.

garip bir saatte açlık grevcilerin, bu hatta iki kere düşünmeden aşağı süpürmek bazı atıştırmalıklar bulunmaktadır. Yağlı, sadece sindirim sistemi üzerinde zor olamaz gibi kızarmış veya kalori oranı yüksek gıda kaçının, ama onlar da uyku ile sorun neden olabilir.

Beslenme Çok Geç Kişisel Uyku Etkiler?

Gıda ve uyku çok karmaşık, henüz ilginç bir ilişki var. Bazı gıdalar yoğun uyku teşvik ve bir bebek gibi uyku yapabilirsiniz. Sonra dozing önce tüketilen eğer uyanık kalmamızı vb çikolata, enerji içecekleri, soda gibi gıdalar vardır. Bu nedenle, biz gerçekten doğrudan bizim uyku etkileyebilir çünkü yatmadan yakın yediklerine dikkat etmek gerekir. Ayrıca, şu uyumadan önce yemek tüketmek, sen uyku ne kadar iyi etkileyecektir asitlik veya mide ekşimesi bir müsabakadan, muzdarip olabilir iyi bir olasılığı vardır.

Orada yatma zamanına yakın tüketmek şey tarafından hiç etkilenen hissediyorum olmayabilir insanlardır, ama bu kesinlikle onların uyku bozulduğu almıyor çünkü ne isterlerse yemelisiniz anlamına gelmez. Asıl soru uykunun değil, ama sindirilir almıyor gıda ile ilgili. Bu nedenle, her yemekten sonra uyku veya yedikten sonra yatarak hiç önerilmez.

Sizin yemek zamanı ve şekerleme zaman arasında hatırı sayılır bir boşluk bırakmak önemlidir. Yatmadan önce sağlıklı ve besleyici bir yemek yeme sağlıksız gıdalar kaçınarak ve sağ gece aperatifler için gözle iyi uyku ve iyi sağlık için yapabileceği iyi şeyler bazılarıdır. Eğer herhangi bir mide ekşimesi, asit reflü ya da herhangi bir uyku ile ilişkili sorunu yaşamaya Ancak, biz doktorunuzu görmek ve herhangi bir tıbbi durum ekarte etmek hemen muayene olsun düşündürmektedir.