Szyja pękanie: czy jest to bezpieczne, czy powinniśmy się tym martwić?

Wielu z nas lubi pękać nasze stawy i szyi Pękanie jest również jednym z nich. Gdzie niektórzy z nas mogą być w ten sposób, aby czuć się zrelaksowany inni mogą to robić z czystego przyzwyczajenia. Cokolwiek być powodem, ważne jest, aby wiedzieć, czy krótka euforia, które występują przez pękanie szyi warto lub czy są jakieś inne związane z nimi ryzyko, że powinieneś być świadomy. Trzymaj czytania tego posta i dowiedzieć się więcej o szyi krakingu i czy ten trening jest bezpieczny dla ciebie?

Co jest pękanie i szyi, co sprawia, że ​​trzask?

Popping lub szyi pęka dobre wyniki podczas wykonywania szybkich ruchów w szyi, który rozluźnia więzadła i wspólnych swojej szyi. Szyjka pękanie jest podobny do pękania palców u rąk i nóg kostkach lub innych części ciała. Oto kilka powodów, które sprawiają, że trzaski w szyję:

1. Z powodu przesuwania

Kiedy włókna dołączone do mięśni i kości, znanych jako więzadeł i ścięgien, lekko przesunąć z miejsca, a następnie wrócić do swojego pierwotnego położenia, to skutkuje trzaskiem. Dźwięk pojawia się również wtedy, gdy ruch stawów powoduje ucisk w więzadeł.

2. Ze względu na stawów

Gdy nastąpi to schorzenie kości, ma wpływ na prawidłowe funkcjonowanie stawów. Bezproblemowa mobilność chrząstki zostanie naruszona, a także wspólna powierzchnia staje się szorstka, co prowadzi do pękania dźwięk.

3. Ponieważ gazu uchodzącego ze stawów

Jest obecny płyn w naszych stawów i kości, który wspomaga ich płynny ruch. Ciecz ta składa się z tlenu, dwutlenku węgla i azotu. Nasz Szyja składa stawów kręgowych, które zawierają kapsułki wokół nich. Kapsułki te są wypełnione gazem i każdy ruch w tych wynikach sparowanych stawów w ucieczkę pęcherzyków gazu, co powoduje trzaski.

Czy są jakieś zalety pękania Neck?

Cóż, najczęstszym korzyść, że jeden z dysków szyi pękanie jest w łagodzeniu bólu. Oto kilka innych gryf doskonały korzyści:

  • To pomaga w redukcji ból w dole pleców
  • To pomaga w radzeniu sobie z migreną
  • Pomaga w obniżaniu ból szyi

Jeśli zdecyduje się na szyi przyciągania, aby uzyskać zwolnienie z jednego z wyżej wymienionych dolegliwości, zaleca się uzyskać pomoc od profesjonalnego kręgarza.

Jest to ryzykowne złamać szyi?

Wiele kręgarzy korzystać szyjnego kręgosłupa manipulacji lub co powszechnie odnieść się do jak szyja pękanie techniki, aby zapewnić ulgę w różnego rodzaju bólu. Jednak istnieją pewne związane z nimi ryzyko związane z szyi pękanie, który powinien być świadomy:

1. To może prowadzić do krzepnięcia krwi

Czasami szyjka Pękanie może prowadzić do pękania naczyń krwionośnych w szyi. Może to powodować zakrzepy krwi w szyję. Stan ten może być śmiertelny, gdyż może to utrudniać dopływ tlenu do mózgu.

2. To może spowodować Stoke

Zastanawiasz się, jak szyja jest pękanie i udaru mózgu są połączone, dobrze, że jest połączenie. Może się to zdarzyć, gdy tętnica, która prowadzi krew do mózgu zostaje rozerwana. Ten rozrywania może powodować udar. Ludzie, którzy mają więcej niż 60 lat są bardziej podatne na to.

3. To może powodować brak mobilności

Kiedykolwiek złamać kark, istnieje ryzyko uszkodzenia tkanki łącznej w kręgosłupie. Regularne praktykowaniu szyjki krakowania może być zmniejszona ruchliwość stawów, a tym samym może prowadzić do stanów, takich jak zapalenie stawów.

4. To może spowodować Choroba zwyrodnieniowa

Ilekroć szyi Pękanie jest praktykowane to zwiększa ciśnienie w stawach szyi. Kiedy odbywa się to przez dłuższy czas lub bardziej regularnie, może to prowadzić do niestabilności w mięśnie szyi i stawów. Prowadzi to do osłabienia kości i mięśni oraz w wyniku choroby zwyrodnieniowej stawów.

Są pewne dolegliwości, które mogą uzyskać wyzwolone z powodu praktyki szyi pękania.

Kiedy szukać chiropraktyka?

Ludzie, którzy praktykują szyję pękanie w sposób regularny i nie odczuwa bólu ani dyskomfortu nie może być zobowiązany do odwiedzenia ich kręgarz dla każdej szyi krakingu leczenia. Jednakże, jeśli wystąpi ból lub niepokój w tym samym, czym należy rozważyć szyja jest pękanie przez kręgarza. Profesjonalny i przeszkolony kręgarz pomoże w dostosowaniu stawów i może pomóc zapewniając ulgę w bólu. Oto kilka warunków, które mogą wskazywać cię szukać chiropraktyka opieki:

  • Jeśli przewlekły ból w szyi jest doświadczony, że nie wydaje się ustępować albo odejść z czasem
  • Jeżeli jakakolwiek pęcznienia na szyjce, które mogą prowadzić do uszkodzenia, w wyniku infekcji lub płynu narastania
  • Jeśli wystąpią problemy w ruchu stawów szyi, który może być z powodu starości lub dla zdrowia warunkach, takich jak choroba zwyrodnieniowa stawów

5 Bezpieczne Drogi do złamania karku

Wiek jest jednym z najważniejszych czynników przy określaniu ryzyka związanego z szyi pękanie. Oznacza to, że jeśli jesteś młody lub mięśnie i stawy są w świetnej formie, jest mniej prawdopodobne, aby utrzymać jakąkolwiek szkodę lub szkodę wykonując ćwiczenia szyi pękanie. Jednak, aby mieć pewność, że robisz to poprawnie i bez szkody dla siebie, będziemy omawiać kilka skutecznych i bezpieczniejszych sposobów, aby złamać kark:

1. Szef Metoda przechylania

Stań prosto lub siedzieć prosto i zachować szyi prosto. Teraz bez slouching, przechylić głowę na bok i zatrzymać się tam na kilka sekund. Wracaj do środka i przejść na drugą stronę. Jeśli nie słychać szyi pęknięcia w pierwszym zamachem, można powtórzyć przechylając głowę na przeciwieństw stronach kilka razy. Jeśli Twoja szyja nadal nie pęka, można spróbować naciskając na przeciwnej stronie, gdzie głowa pochyla się dalej.

2. Technika Foam Roller

Ta technika wymaga wałek piankowy. Położyć się na ziemi z pleców mocno dotykając podłogi i ramiona spoczywa na bokach. Umieścić rolkę piankową pod szyję. Teraz delikatnie podnieść swoje plecy i pośladki z ziemi i zacząć toczenia szyi na piance. Poruszać się tam iz powrotem z wałkiem pod szyję. Aby dać dodatkowe wsparcie na swojej szyi, można umieścić swoje ręce pod głową podczas ruchu na rolce. Użytkownik może przenieść ten wałek w dół do dolnej części pleców też. Bądź zrelaksowany i zachować toczenia szyi na pianę aż usłyszysz trzaski w szyi.

3. Szef Winda

Stań prosto i schować w plecy, jednak powstrzymać się od chowając go zbyt mocno. Przez walcowanie głową, powoli obrócić głowę w prawo, jeśli czujesz ból po lewej stronie lub skręcić w kierunku lewej strony, jeśli wystąpi ból w prawym boku. Przechowywać obracając głowę w kolistymi ruchami, ale nie zapomnij, aby koncentrować się na obszarach, które ranią najbardziej. usłyszysz trzaski, jak to zrobić. W każdej chwili podczas tego ćwiczenia, jeśli wystąpi ból lub dyskomfort, należy natychmiast przerwać.

4. Metoda A Fist Cup

Siedzieć lub stać w pozycji pionowej. Miej szyi prosto. Zrób pięść użyciu lewą dłoń i umieść go na lewej stronie podbródka. Teraz delikatnie wywierać presję z pięści po prawej stronie. Zrób to samo z lewą ręką. Alternatywnie, można użyć do ręki kubek twarz z jednej strony, a następnie poprzez wywieranie nacisku na przeciwnej stronie. Powstrzymania się od zbytniego nacisku. można usłyszeć trzaski jak zrobić kroki.

5. Cup i dotrzeć Way

Jest to jeden z powszechnie stosowanych metod szyjki pękania. Jednak upewnić się, gdy złamać kark wykorzystując tę ​​technikę, mięśnie karku są rozciągnięte i rozluźnił się. Zrób kubek z dłoni i umieścić w na jednej stronie twarzy, tak że broda jest umieszczona w zagłębieniu i palce są na swoich policzkach. Teraz pora na drugą rękę z tyłu szyi i chwycić głowę mocno z nim. Teraz przenieś obie ręce, wywierając ciśnienie z obu końców. Upewnić się, że pozwalają twarde, ale delikatny ucisk z obu rąk. Rób tak, aż słychać trzaski. To samo można zrobić, aby zwolnić ciśnienie z drugiej strony.

Każda z wyżej wymienionych metod są doskonałym sposobem na złagodzenie bólu i ciśnienie od szyi. Jednak zaleca się wykonywać pełną dyskrecję w ten sposób i upewnij się, że nie idą robiąc te ćwiczenia za burtę.

Szyja pękanie jest doskonałym sposobem uwalniania ciśnienia od stawów, a także w co czujesz się dobrze. Należy jednak upewnić się, że wykonaj prawidłowy sposób to robić, a także upewnić się, że nie stosują tę praktykę w sposób regularny. Dowiedz się właściwy sposób wykonywania tej techniki z lekarzem lub kręgarza, aby uniknąć niepotrzebnego ryzyka.