Sütün besin değeri ve sağlık yararları

Süt yaygın Hindistan’da tüketilmektedir. Çocuğunuzun süte her gün bir bardak olduğundan emin olun; bazen, çok sade içmek veya çaya ekleyin. İçme sütü çeşitli faydaları vardır. Süt içmek güçlü ve sağlıklı kemikler oluşturmak açısından çok önemlidir. içme sütü kadar önemli olmasının nedeni Yani, öğren. onun yararlarını öğrenmek için okuyun.

Süt içinde Beslenme İçerik Mevcut

Biz süt üç farklı artı inekler süt, manda sütünün bazı süt beslenme değeri bilgileri ve keçiler sütün arasında bir karşılaştırma çizmek görebilirsiniz.

Sağlığınız yararlanın Milk Nasıl

Süt tüketen sizin refah ve fiziksel / zihinsel sağlık için iyi olduğuna inanıyoruz yoktu, o zaman burada yedeklemek için birkaç süt beslenme gerçeklerdir.

1. Ne Sizin Beslenme ihtiyaçlarınızı karşılamak yardımcı olur

İhtiyacınız üç temel besin – yemekleriniz süt sadece 8 ons porsiyonda D vitamini, kalsiyum ve vitamin B12 günlük doz almak için yeterlidir. Süt ayrıca mineraller, proteinler, antioksidanlar ve sağlıklı yağ asitleri gibi diğer gerekli besinlerin sunar.

2. Sen Sağlıklı tutar

Süt sıradan bir içecek değil. sporcular ve diğer insanlar tarafından yemin bir neden gidecekseniz. Bu tam bir protein içecek yapma, tüm dokuz temel amino asitler vardır. Eğer ot ile beslenen ineklerin süt bile konjuge linoleik asit ve bilişsel ve fiziksel sağlık yararları bir dizi sağlamak için rapor edilmiştir, her ikisi de Omega-3 yağ asitleri içeren, bilmiyordum.

3. Your Bones Güçlendirdi

Kalsiyum güçlü ve sağlıklı kemikler için gerekli olan bir önemli etkenlerden biridir. Sütün biri 8-ons cam, böylece mide doldurma kolayca olmadan bu besin için BKİ toplantı. Süt ve süt ürünleri de osteoporoz gibi kemik hastalıkları önler. süt içmek bu hastalığı önleyebilir. Süt ve süt ürünleri bol miktarda kalsiyum içeren ve beyninizi güçlendirebilir. Eğer inek sütü manda sütler besin değerini karşılaştırmak, Sen eski İçinde bulunan daha kalsiyum içeriğine sahip bulacaksınız.

4. Giriş Sizin eritrositlerde tutun yardımcı olur

Vitamin B-12 eksikliği anemisi, zayıf hafıza ortak nedenlerinden biridir ve (şiddetli vakalarda) hatta bazen kalp problemleri. Eritrositlerde üreten ve sinir dokularına oksijen taşıma yanı sıra, bu besin genel refahı açısından çok önemlidir. Basitçe söylemek gerekirse B12 olmadan yaşayamaz. Ve süt ve diğer süt ürünleri kalsiyum gereksinimlerini karşılayabilir.

5. You Vitamini D verir

D vitamini güneş vitamini olarak da bilinir. Bu kalsiyum emmede yardım eder ve bağışıklık sistemini destekleyen bir yağda çözünen bir vitamindir. Vücudunuzdaki D vitamini eksikliği kemik sağlığını etkileyebilir. Ama eğer D vitamini gereksinimlerini karşılamak yardımcı olabilir, çünkü endişe etmeyin. Süt D vitamini mükemmel bir kaynak; aynı zamanda sağlam ve sağlıklı bir kemik için gerekli olan, her ikisi de gövde, kalsiyum ve fosfor emilimini düzenler. Bunun yanı sıra, D vitamini de, depresyon savuşturmak kalp hastalığı önlemek ve kilo kaybı artırmak bilinmektedir.

6. Giriş Your Heart Health tutar

Süt önler ve kalp hastalığı riskini azaltır. Süt çok kalp hastalıkları ve diyabet riskini azaltmak, konjuge linoleik asit ve omega-3 yağ asitlerinin mükemmel bir kaynağıdır.

7. Protein ile You Malzemeleri

Protein yağsız kas kütlesini inşa ve bir kişinin çalıştıktan sonra daha hızlı geri yardımcı olur önemli bir unsurdur. Ayrıca vücuttaki hormonların üretimi için esastır. Ve burada bir sürpriz – süt size sadece 8 ons sunma içeren yüksek kaliteli protein 8 gram verir. Her zaman aç hissediyorsanız, diyet, özellikle süt protein açısından zengin gıdalar ekleyin.

8. Bu Buhran’ı Dışarıda Yardım edebilir

Süt içmek vücudunuzdaki serotonin hormonunun üretiminde yardımcı olabilir; Serotonin hormonu ruh hali ve uyku ile ilişkilidir. D vitamini eksikliği depresyon ve yorgunluk ile bağlantılıdır, ancak sizin D vitamini gereksinimlerini karşılar olarak içme sütü, yardımcı olabilir. süt içme ederek, depresyon koyunda ve böylece D vitamini eksikliği tutabilir.

9. Sizin Enerji Seviyeleri Yüksek tutar

Süt Riboflavin müthiş bir kaynaktır. Riboflavin vücudunuzun karbonhidrat, protein ve yağların ayırarak daha fazla enerji üretmek yardımcı olur. o suda çözünen bir vitamin olduğundan, her gün gerekiyor. Ayrıca çeşitli iç organlara oksijen taşır ve böylece işleyen tutarak yardımcı olur.

10. Kişisel Kalori gereksinimleri karşılayan

gider Bu seferki sorun çok yeme olan insanlar içindir. Eğer kalori günlük gereksinimlerini karşılamak gerekir fakat yeme alışkanlıkları sunmamanın, o zaman süt içilir. Süt kalori sağlamak ve diğer besinlerin iyi bir denge tutabilirsiniz.

Süt tüketen iken Önlemler Değerlendirmeye

Süt tüketen önce aşağıdaki önlemleri alın olun.

Bitki Dayalı 1. git

Vegan ya da laktoz intoleransı varsa, burada iyi haber – bitkisel kökenli seçenekler var orada. Sen badem sütü, soya sütü, hindistan cevizi sütü ve kaju sütün seçebilirler.

2. Tüketim sınırla

süt sağlıklıdır ve paketleri Çünkü besinlerin çok çok fazla süt içmek gerektiği anlamına gelmez. Ilımlılık o yağ içeriği paketi yapar çünkü anahtar ve Kilo ve kasları inşa etmeye çalışıyorsanız, size beslenme bilgilere dayanarak tüketmek ne kadar izlemek.

3. Giriş Sindirim Sağlık tutun

Eski günlerde, inekler süt iyi gut-sağlıklı bakterilerin size birçok sağladı. Ama pastörizasyon uygulamaları gelişine, bütün bu iyi şeyler size bildirilen sindirim faydaları alamadım yani kaldırılır. Vücudunuzun bunu işlemesi için Ayrıca, seçim süt yüksek yağ oranı zorlaştırır.

Süt çeşitli avantajlar sunar ve formda ve aktif kalmanıza yardımcı olur. Size enerji günlük dozu verir ve ihtiyacınız temel besin maddeleri ile vücudunuzu besler. yemeklerinize bir bardak süt eklemek yalnızca güçlü ve sağlıklı yapmaz, ama aynı zamanda ruh halinizi iyileştirmek ve sağlıklı tutacak. Yani, günlük bir bardak süt içmek ve fit kalmak.