Süt Arzını Artırmak İçin Uygulamalı Pompalama Nasıl Yapılır

Uygulamalı pompalama, her bir pompalama seansı sırasında pompaladığınız anne sütü miktarını artırabilen bir göğüs masajı tekniğidir. Uygulamalı pompalama, her pompaladığınızda göğsü daha iyi boşaltmanıza yardımcı olduğundan, süt miktarınızı artırmaya yardımcı olur ve bebeğinizin büyümesine yardımcı olacak daha fazla yağlı son süt sağlamanıza yardımcı olur.

Uygulamalı pompalama, hacim sorunu yaşayan annelerin her pompalama seansında daha fazla süt üretmesine yardımcı olur. Yenidoğan Yoğun Bakımında bir bebeğiniz varsa, prematüre bir bebeğiniz varsa veya pompalamaya ihtiyacınız varsa, bu pompalama el ifadesi ve göğüs masajını birleştiren bu tekniğin süt hacmini% 48 artırdığı gösterilmiştir.

Uygulamalı pompalama ile emziren bir kişi, tek başına bir göğüs pompasına güvenmek yerine, pompalama sırasında sütün alınmasına yardımcı olmak için ellerini kullanır. Göğüs masajı ve pompalama ile birlikte el ifadesi, yalnızca her seansta pompalayacağınız süt miktarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda genel olarak süt miktarınızı da artırır.

Uygulamalı Pompalamanın Kullanılması

Süt tedarikini artırmak için uygulamalı pompalamayı kullanırken, pompalamadan önce ve pompalama seanslarınız sırasında her iki göğsünüze masaj yapacaksınız. İşte kullanabileceğiniz bir pompalama rutini:

  • Doğru ekipmanla başlayın. Çift pompalama kitine sahip, tamamen elektrikli, hastane sınıfı bir pompa kullanın. Göğüslerinize masaj yapmak için ellerinizi serbest bırakmak için pompalarken flanşları yerinde tutan bir sütyen giyin.
  • Pompalamadan önce göğüslerinize masaj yapın. Her iki göğsü spiral şeklinde küçük daireler kullanarak (kendi kendine meme muayenesine benzer), göğsün dış kenarlarına ekstra dikkat ederek masaj yapın. Göğüsleri dış kenarlardan meme uçlarına doğru hareket ettirin. Rahatlamanıza ve hayal kırıklığınızı uyarmanıza yardımcı olması için hafif bir dokunuş kullanın.
  • Süt düşmeye başlayana kadar her iki göğsü de pompalayın, genellikle yaklaşık 5 ila 7 dakika. Emişi sizin için rahat olan en yüksek seviyeye ayarlayın.
  • Masaj işlemini tekrarlayın. Masaj yaparken her göğsü pompalayın. Topak hissettiğiniz alanlara özellikle dikkat edin (bunlar dolu süt kanallarıdır). Orta basınç kullanarak, kanalları boşaltmak için göğsünüzü dış kenardan pompaya doğru vurun.
  • Süt üretiminiz tekrar düşene kadar devam edin (genellikle yaklaşık 3 ila 5 dakika). Pompa flanşlarına elle sıkın. Son süt (son süt), ürettiğiniz en zengin süttür.

Süt Üretiminizi Maksimuma Çıkarmak

İşte bebeğiniz YYBÜ’ndeyken süt üretiminizi artırmanın ve en üst düzeye çıkarmanın başka yolları.

  • Düzenli olarak pompalamaya devam edin. 24 saatte sekiz kez süt tedariğinizi sürdürmek için idealdir. Arz ve talep olduğunu unutmayın.
  • Tam bir besleme yerine pompalıyorsanız, süt akışı dursa bile 15 dakika pompalayın. Pompalama, süt üretiminizi sürdürmek için göğüsleri uyarır.
  • Bebeğinizden ayrılmışsanız, doğumdan sonraki ilk altı saat içinde sütünüzü sağmaya başlamanız önemlidir.
  • Bebeğinize olabildiğince yakın zaman geçirin. Bebeğinizi ten tene tutmak sadece sizin ve bebeğinizin bağ kurmasına yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda vücudunuzun prolaktin ve oksitosin üretmesine yardımcı olur, bu da süt tedarikinizi artırmaya yardımcı olur.
  • Müzik dinlemeyi deneyin. Müziğin YYBÜ’de ifade edilen süt miktarını artırdığı gösterilmiştir.