Substytucja zdrowsze jedzenie na białym ryżu, że musimy spróbować

Biały ryż jest jednym z głównych źródeł węglowodanów w naszej diecie. Jest to dość powszechne w wielu z naszych ulubionych potraw i sprawia, że ​​na posiłek napełniania. Smakuje pyszne dal lub sos, ale wszyscy wiemy, że to nie jest zdrowe. To spożywcze nam więcej kalorii niż potrzebujemy i jest pozbawiona podstawowych składników mineralnych w postaci jego polerowanej. Stąd ważne jest, aby zmniejszyć jego spożycie, jeśli jesteś na diecie niskowęglowodanowej. Można również zastąpić go z naprawdę dobrych alternatyw.

Pyszne i zdrowe alternatywy do zwykłego białego ryżu

Są zdrowe i smaczne zamienniki do zwykłego ryżu, które można uwzględnić w swojej diecie:

1. proso (Thinai Rice)

Proso jest drugim najczęściej uprawiane proso w świecie i jest obficie dostępne jako ryżu. Ten proso jest bogata w minerały takie jak żelazo, białka i błonnika. Proso jest zalecana dla osób z cukrzycą, ponieważ pomaga w kontrolowaniu poziomu cukru we krwi i poziom złego cholesterolu, zwiększając jednocześnie poziom dobrego cholesterolu (HDL) w organizmie.

Jak zrobić proso

Proso jest tak samo proste jak ugotować ryż i podąża dokładnie tę samą procedurę. 1 filiżanka millets, dodać 2 szklanki wody i przygotowuje w szybkowarze ciśnieniowym przez 2 gwizdów.

2. Czarny ryż

Czarny ryż zwany także ryż zabronione w Chinach jest bardzo stary i nie jest zaskoczeniem, rzadkie odmiany ryżu, które były uprawiane w Indiach od wieków. Jest uprawiana głównie w regionie północno-wschodnim, gdzie idzie o imieniu Chak Hao i południowych częściach kraju, takie jak Tamil Nadu, gdzie Nazywa Kavuni. Czarny ryż jest ładowany z włókien i przeciwutleniacze. Ma właściwości przeciwzapalne i działa jako odtruwa. Zaleca się również dla diabetyków.

Jak zrobić czarny ryż

Zanurzyć ryżu w wodzie przez 3 godziny. Dodaj jedną filiżankę ryżu 2 szklanki wody i gotować przez 3 ciśnienie gwizdów. Gotować przez 10 minut na małym ogniu.

3. Navara Rice

ryż Navara jest bardzo szanowany wśród czerwonych odmian ryżu z bogatego aromatu i unikalnych właściwościach leczniczych. Jest uprawiana głównie w południowych częściach Indii i pasuje do ludzi w każdym wieku, ponieważ jest to pomocne dla osób cierpiących na choroby. Jest to wartość składników odżywczych pomaga budować odporność na wiele typowych dolegliwości. Jest to fantastyczne odzwyczajania żywność dla niemowląt i wysoce zalecane dla kobiet w ciąży.

Jak zrobić Navara Rice

Podobny do przygotowywania czarnej ryżu, ryżu Navara zanurzenia w wodzie przez 3 godziny. Następnie ciśnienie gotować przez 3 gwizdki i niech gotować na małym ogniu przez 10 minut.

4. Quinoa

Pochodzi z Ameryki Południowej, quinoa jest ziarno, które jest bogate w białko i bezglutenowa. Teraz powszechnie uprawiana w całej Indii, quinoa jest dziwnego żywności dla ludzi, którzy są na wysokich diet białkowych. Jest to również łatwe do gotowania i mogą być włączone do codziennych potraw przygotowanych w całym kraju. Zboże jest bogaty w białko, magnez, witaminę B2, włókna i ma niski indeks glikemiczny. Więc to wykorzystać zamiast białego ryżu i czerpać maksymalne korzyści z niego.

Jak zrobić Quinoa

Moczyć ziarna quinoa w wodzie przez 5 minut i wielokrotnie płukać, aż woda zacznie wyglądać jasne. Umieścić płukane quinoa w gotowania ryżu i ciśnienie podobne do gotowania ryżu w tych samych proporcjach, w wodzie do ryżowej. Jeśli chcesz ugotować otwarcie, należy go umieścić w garnku z zamkniętą pokrywą i gotować podobny do ryżu. Dodać trochę soli do smaku.

5. Brązowy ryż

Zamiana brązowy ryż biały jest łatwiejsze krok dla tych, którzy szukają zdrowszych alternatyw dla białego ryżu. Będąc pełnego ziarna, brązowy ryż zachowuje wszystkie składniki odżywcze, które są utracone, gdy jest polerowana do białego. ryż brązowy ma bogatszego smaku około czterech razy zawartości błonnika białego ryżu wraz z innych minerałów, takich jak fosfor, magnez, selen, niacyna, tiamina i witaminę B6.

Jak zrobić ryż brązowy

ryż brązowy najlepiej gotowane w rondelku z pokrywką, aby zachować wszystkie jego dobroć. Wymieszać 1 kubek brązowego ryżu z dwoma filiżankami wody i zagotować w rondlu na 35-45 minut w zależności od konsystencji, które lubisz. Niech gotować przez 10 minut i więcej nie spłukać.

6. Bamboo Rice

Bambus ryż jest rodzajem pysznym dzikiego ryżu, który jest wspólny dla południowej części Indii. To jest rzeczywiście nasienie, które wychodzi z bambusa kwitnienia, który jest na końcu swojej żywotności. Ponieważ wzór kwitnienia jest nieprzewidywalny dostępność ziaren nie jest stabilny. Jest jednak bardzo poszukiwane ze swoich właściwości zwiększających płodność. Bambus ryż jest również bogaty w witaminę B6 i białka.

Jak zrobić Rice Bamboo

Przemyć 1 kubek bambusa ryżu czystą wodą i zanurzenia w wodzie przez 30 minut. Gotować ciśnienie ryż moczy 2,5 szklanki wody około 6 gwizdów i gotować na wolnym ogniu przez 10 minut. Jeśli jest jakaś lewa wody, używać go do zup lub sosów, ponieważ jest bardzo pożywne.

7. Jęczmień

Jęczmień jest uprawiany na ponad 10.000 lat jako pokarm dla ludzi i zwierząt. To jest wspólne to zupy i gulasze i tworzy podstawę niektórych napojów alkoholowych. Jęczmień jest również zalecane dla osób z cukrzycą, ponieważ reguluje poziom glukozy we krwi i obniża poziom cholesterolu.

Jak zrobić jęczmieniu

Jęczmień trwa dłużej gotować. Dodaj jedną filiżankę jęczmienia do trzech filiżanek wody w garnku i doprowadzić do wrzenia. Zmniejszyć płomień, zamknąć pokrywę i pozostawić na wolnym ogniu przez 45-60 minut do miękkości.

8. Farro

Starożytni włoski ziarno pszenicy jest znany jako Farro. jest starożytny szczep pszenicy twardej z zachodniej Azji, który jest popularny we Włoszech. Farro jest obecnie szeroko wykorzystywane w innych kontynentach, takich jak w Europie i Ameryce Północnej. Jest znana ze swojej wysokiej zawartości błonnika i białka i jest bogaty w witaminy z grupy B i magnez też. Ziarno ma orzechowy smak i teksturę żucia i jesteśmy pewni, że będziesz cieszyć się jedzeniem Farro. Jednak najlepiej jest unikać przez ludzi, którzy są glutenu.

Jak zrobić Farro

Wrzeć Farro, dodać jedną filiżankę ziarna do 2 szklanki wody i doprowadzić ją do wrzenia w garnku. Pokrycie pokrywy obniżenia ciepła i gotować przez 40 minut, aż ziarna wchłonąć cały płyn i są miękkie.

9. Amaranth

Podobny do quinoa, amarant jest starożytnych ziarno, które jest wyposażone w białek, włókien, żelazo, wapń, ma niską węglowodanów. Było to podstawą Majów i Azteków i jest ważna dla jego słodowe i lekko orzechowy smak. mogą być łączone z innymi ziaren i dodane do zupy i gulaszu.

Jak zrobić Amaranth

Dodać 3 szklanki wody na jedną filiżankę amarantusa i doprowadzić ją do wrzenia w garnku. Obniżenia ciepła i gotować przez 20 minut, aż cała woda jest wchłaniana.

10. Bulgur

Innym zdrowa alternatywa białego ryżu jest bulgur, które jest łatwo dostępne. To ziarno jest ładowany z przeciwutleniaczami i wszystkich niezbędnych witamin i minerałów. Ziarno pójdzie dobrze z szeroką gamą popularnych potraw. Tak, wymień biały ryż z bulgar teraz.

Jak zrobić Bulgur

W rondlu, dodać 2 szklanki wody, 1 szklanka bulgur i doprowadzić ją do wrzenia. Przykryć pokrywą i gotować przez 15 minut, a odprowadzenie nadmiaru wody.