Stres ve Endişe gelen Your Mind Sakin Nasıl

hayatımızı daha yoğun ve daha verimli hale geldikçe, vücudumuz ve zihin stresi yaşamaya başlarlar. Stres hastalıkları, hastalık, sağlıksız yeme ve çok daha fazlası şeklinde yüzeyleri. Aslında, hepimiz stres bizim için kötü olduğunu biliyoruz ama çoğumuz bu konuda hiçbir şey yoktur. Ama bugün, iyi anksiyete zihninizi sakinleştirmek için ipuçları ve püf noktaları bir dizi size yol.

Your Mind Sakin ve huzurlu olun 10 Ways

İşte stres ve anksiyete zihninizi sakinleştirmek için kendinizi eğitebilirsiniz 10 yolu vardır. Bir panik atak ya da günün meşgul saatlerce basit pick-me-up rutin ihtiyaç olsun, bunlar yardımcı olacaktır.

1. Do Hiçbir şey

Hiçbir şey yapma temelde meditasyon edilir. sadece 5 dakika meditasyon ya da sadece hiçbir şey yapmadan boyunca günde yukarı bloke ederek küçük başlayın. buna değer. Hiçbir şey yapmamayı nasıl bilmiyorsanız, heres bir egzersiz – Gözlerden uzak noktaya çıkmak ve insanlar onlara konuşmadan nasıl hareket ettiğinin izle. Orada da farkındalığı meditasyon seansları rehberli Google Play Store’daki apps orada. Ek yardım istiyorsanız bunları inceleyin.

2. Uygulama Gratitude

Pozitif yönde enerjileri kaydırmak şükran ile başlar. Her günün sonunda ya da yatmadan önce başınıza beş iyi şeylerin bir listesini yapın. O yansıtın ve tecrübe duygu zevk. uyanma ve çok yatmadan sonra aynanın önüne gülümse. Gülme eylemi kendinizi ve günler hakkında ne hissettiğini pekiştirir.

3. pozitifliği alışkanlık haline

Negatif davranışları olumsuz rutinleri ile belirlenen gibi, olumlu rutinler kurarak zihin yatıştırıcı pratik yapabilirsiniz. Bu en iyi şekilde yapmak için rutin eğlence ve dinlenme için zaman aşımına engelleme. Sadece, iş ve İşe istemiyoruz. , Alışveriş arkadaşlarıyla takılmak, çizmek, meditasyon ve beğendiğiniz şeyleri yapmaya zaman ayırın. İşte size gençleştirir budur çünkü o düzenli rutin olun.

4. Egzersiz Hergün

Her gün egzersiz o endorfin serbest veya hormon-iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Onlar canlı hissediyorum ve size enerji vermek unsurlardır. Artı, zihin için faydaları yanında egzersiz çok büyük şeklinde tutar. Yüksek Yoğunluklu Aralıklı Eğitimi (HIIT) ya da kardiyo sadece 10 dakika bir gün bunların faydalarından yararlanabilir için iyi bir başlangıçtır. Eğer yoğun egzersizler yapıyor gibi hissetmiyorum ise, Qi Gong ve Yoga sınıfları için kaydolma deneyebilirsiniz. Bunlar hareketli meditasyon özelliği ve çok kendi şekillerde çok tedavi vardır.

5. Şahsen Düşünceleriniz al yok

Düşünceler kafanızda üzerinde gezdirin bulutlar gibidirler. Şahsen onları almak ya da değil seçebilirsiniz. Eğer çok dalgın hissediyorsanız, size duyguyla hissediyorsun düşüncelerini etiketleyebilirsiniz. Örneğin, bazı etiketlerin endişesi ya eleştirerek, yargılama olacaktır. Etiket ve onları bırakın. Bu düşünceler içeriğini içine emilir ve onları sadece geçmesine izin alamadım yardımcı olur.

Sağlıklı beslenin 6.

Nasıl hissettiğini yemek ne etkileyecektir. Sen önemsiz ve işlenmiş gıdalar yiyorsun, er ya da geç hasta hissediyorum olacak. O giderilmesi başlamanın en iyi yolu taze meyve ve sebze yiyerek olduğunu. Organik ot ile beslenen et ve yağsız et için gidin ve Omega-3s için balık almaya unutmayın.

7. Çizim ve Doodle

Çeşitli farkındalık ya da sanat terapisi egzersizleri orada zihin yatıştırıcı için vardır. Bu tür bir egzersiz zectangles çiziyor. Mandala gibi bile desenler size yardımcı olacaktır. Ne olursa olsun, çizim ve karalamalar deneyin. Sen de iyi sanatçı olmak gerekmez. Sadece uzak kağıt içine stres eritmek için çizin. Kim bilir? arkadaşlarınız ve ailenize sanatını gösteren gibi – becerilerinizi geliştirmek olarak, ileriye bakmak için daha bir şey olabilir.

8. Günlük Kaydının başlayın

Dergi kağıda düşünce ve duygular. İlginç bir sıkıcı gün ve hiçbir şey yoktu bile, bunu yazmak. Vücudunuzdaki gevşeme yanıtı tetikler aklında terapötik etkiye sahip ve sizi sakinleştirecek yazmaktan basit hareket.

9. for a Walk git

o gevşeme günlük doz sunmak için geldiğinde hiçbir şey doğa yener. Yürüyüşe çık temiz hava ve güneşin tadını ve sadece gidelim. çevrenize dikkat edin ve gözlemlemek mekanlara zihinsel not edin. o kafanızda kapalı şeyleri alır ve hiç bir maliyeti yoktur nasıl Youd şaşıracaksınız.

10. Yeni Arkadaş Edin

Çevrenizdeki olumsuz insanları Having Sen maviler duygularını almak ve hissetmek daha olası olduğu anlamına gelmektedir. Toksik insanlardan de uzaklaşmış ve yeni arkadaşlar edinmek deneyin. Pozitif ve bir gülümseme ile her gün dünya yüzüne hazır olan kişilerle buluşmak. Bunlar Fikrinizi sakin yüceltmek ve takılmak için hoş türleridir. Çalışır burada-Size bir ömür boyu ve endişelerin eriyip yeni arkadaşlar, tek bir şey söyleyebiliriz.

Bir anda zihninizi sakinleştirmek için para ya da lüks bir maliyeti yoktur. Tek gereken zaman sadece 5 ila 10 dakika bir gün olduğunu ve ona tutmak zaman, sen olumlu etkileri kartopu fark edip büyük bir şey haline gelecektir. Aslında, zihin ve ruh bunun için size teşekkür edecektir. Yeni başlayanlar için, yukarıda bizim ipuçlarını deneyin bunu bir ya da iki hafta ve zihniniz Rewires veya daha iyisi için değişiklikler nasıl izleyin. eriyip anksiyete tarafında büyük bir ikramiye olacaktır.