Şişman karnınızı nasıl hızla küçültebilirsiniz?

Şişman bir karın, vücudunuzdaki en zararlı yağ olduğu için çeşitli hastalıklarla bağlantılıdır. Egzersiz yapmanın yanı sıra, abur cubur ve alkolden uzak durmak düz bir karın elde etmenin yolları arasındadır. Ek olarak, bir haftadan daha kısa sürede göbek yağının nasıl yakılacağını öğrenmek için bu ipuçlarına göz atın.

1. Günlük rutininize aerobik egzersizler ekleyin

Hızlı bir şekilde yağ yakmak istiyorsanız, kardiyo egzersizi yapmanıza gerek yok. Araştırmalar, bunun göbek yağını azaltmak için en etkili egzersiz şekli olduğunu bulmuştur. Çok fazla kalori yakarak genel sağlığınız iyileşir. Bu nedenle, koşu, yüzme veya aerobik derslerinde yüksek yoğunluklu egzersizler yapmaya başlayın, ancak tatmin edici sonuçlar için frekansın ve sürenin önemli olduğunu unutmayın.

2. Rafine karbonhidratları azaltın

Karın bölgesindeki yağları kaybetmek ve metabolik sağlığa sahip olmak için rafine karbonhidrat tüketmekten kaçınılmalıdır. Katı bir düşük karbonhidrat diyetine bağlı kalmak gerekli değildir, ancak işlenmemiş karbonhidratlarla değiştirilmelidir. Beyaz ekmek, beyaz pirinç ve gazlı içecekler yerine daha çok sebze ve tam tahıl tüketin.

3. Diyetinize yağlı balık ekleyin

Somon, sardalya veya ton balığı gibi yağlı balıklar yüksek kaliteli bir proteindir ve omega-3 asitleri bakımından zengindir. Haftada 2 ila 3 porsiyon yiyerek kalp hastalığı gibi hastalık riskini azaltabilir ve ayrıca göbek yağınızı yakabilirsiniz. Araştırmalar, Omega-3 yağlarının karnınızın etrafındaki viseral yağı azaltma yeteneğine sahip olduğunu ortaya koydu.

4. Güne yüksek proteinli bir kahvaltıyla başlayın

Güne biraz Yunan yoğurdu, protein smoothie’leri, çırpılmış yumurta akı veya yulaf lapası ile başlayın. Sabahları protein yedikten sonra, açlık sancıları olmadan öğle yemeğine kadar tok hissedeceksiniz. Proteinler kilo verme sırasında kas kütlesini korurken metabolik hızınızı artırır. Ayrıca her öğünde yumurta, balık, tavuk, fasulye veya süt ürünleri gibi proteinler ekleyebilirsiniz.

5. Yeterince su için

Kilo vermek istemeseniz bile susuz kalmamak genel sağlığınız için önemlidir. Her gün 4-5 litre su içmek tavsiye edilir ve daha fazla kalori yakacaktır. Ayrıca yemekten hemen önce içmek iştahınızı ve kalori alımınızı azaltır. Çok fazla şeker ve kalori içeren diğer içeceklerden uzak durduğunuzdan emin olun. Sabah aç karnına limonlu ılık su içmek aynı zamanda metabolizmanızı ve sindirim sisteminizi de hızlandırır.

6. Tuz alımınızı azaltın

Tüketilen tuz, suyu tutar ve karnınızın şişkin hissetmesine neden olur. Bir satın alma işlemi yapmadan önce, işlenmiş yiyecekler tuz, ilave şeker ve sağlıksız yağlardan oluştuğu için beslenme etiketinde yüksek sodyum seviyelerinden bahsetmediğinden daima emin olun.

7. Çözünür lif tüketin

Proteinlere benzer şekilde, çözünür lifler sizi birkaç saat tok hissettirir, böylece yemeğinizde gereksiz ekstra kalori tüketmek zorunda kalmazsınız. Çözünür lifler suyu emer ve yağ emilimini azaltan bir jel oluşturur – kilo vermek isteyen biri için iyi bir şey. Bunları arpa, fındık, tohum, fasulye ve mercimekte bulabilirsiniz.