Sigarayı bırakmayı istiyor musunuz? Bu sağlıklı alternatifleri deneyin

Sigara, biz zaman söylendi ve yine sağlığa zararlı olduğunu. Tabii, bu mükemmel bir stres buster çünkü bu size mutluluk birkaç dakika verir, ama onunla birlikte gelen olumsuz etkisi, faydaları daha kötüdür. Sigara kullanıyor Her sigara kanser, kalp rahatsızlıkları ve yaşam kalitesi kötü riske atar.

Sigara için Sağlıklı ve Doğal Yedekler

Bu makaleyi okurken, şansını dikkate ya bu kötü alışkanlığı ditching planlıyoruz yönünde. bu bağımlılığı yenmek için bazı sağlıklı ve doğal yedekleri ile okumaya devam edin.

1. Kendinizi meşgul tutun

Eğer bir nikotin bağımlısı mısınız? Sonra şans yoksunluk belirtileri yaşayabilirsiniz yönünde. deneyimli semptomların çoğu huzursuzluk, anksiyete, tahriş, yorgunluk, uyku bozuklukları ve duygudurum değişiklikleri de gibi bu, zor olabilir. Bununla uğraşmak edebilmek için, kendine uğraşacak gerekir. Yeni bir rota yukarı çekin veya bir topluluğa katılmaya. Bu şekilde, meşgul zihninizi koruyacaktır.

2. Emin Kendinizi izole Etmeyin olun

Zaman sigara çoğu sosyal etkinliktir. İnsanlar iş uzun saatler arasında veya bir olsun-birlikte sırasında duman ara verin. Sigarayı bırakmaya karar verdiyseniz, büyük ihtimalle her zamanki içen arkadaşları kendinizi kesmek yönünde. Zincir sigara içen ayrıca kendini izole etmek ihtiyacını hızlandıracak bu aşamada ruh hali değişiklikleri olabilir.

Ama bunu yaparken kaçınmak gerekir. Sigarayı bırakmak cezalandırma biçimi değildir. Bu tek başına uğraşmak zorunda değilsiniz. , Yakın ve değerli olanları konuşun kararınızı onlara. onlar sınırlarını anlaması için, diğer yönde bu adımı hakkında içen arkadaşlarını söyle.

3. Sigara Değil Yararları Hakkında düşünün

Eğer gerçekten bir sigara ne kadar çok ihtiyacım odaklanmak zaman Cravings zor olabilir. Bunun yerine, diğer yönde bakmak. Kendini ciğerlerini öldürme ve sonunda değil nasıl düşünün. Kalbin artık sürekli sigara beri fazla sağlıklı. Eğer sigarayı bırakmak bile sizin cilt ve saç dokusu daha iyi olur. herhangi bir gün sigaranın faydaları hiçbiri oldukları sigaranın eksileri, daha ağır ağırlığını koyacak.

Yeni Bir Hobi alt çekme 4.

Yeni hobiler alarak yaşam üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Size büyümek ve daha üretken olmanıza yardımcı olabilir. Ayrıca size güven duygusu verir ve beceri seti artırabilir. iyi bir kitap veya boyama okuma gibi yeni bir hobi alın. Eğer seçim için mevcut seçeneklerin bol vardır.

5. spor salonu vurmak

Çalışma dışarı vücudunuzun yanı sıra kafanızda için mükemmeldir, aynı zamanda stres kabartma sigara için en iyi alternatiflerden biri. En yakın spor salonunda kayıt olun ve iyi sağlık için yol kadar çalışacak. Sigara içtiğinizde, beyin bültenleri iyi hissetme hormonlar. Eğer sigarayı bırakmak zaman, bu iyi hissettiren hormonlar üretilen değil başlıca nedeni çekilme duygusu gider. Egzersiz aslında iyi bir egzersiz seansından sonra harika hissediyorum bu yüzden, bu iyi hissettiren hormonlar serbest yardımcı olur.

Cravings çarptığında 6. kendini karıştırmak

Sen istek var bağlanmıştır. Bu bölüm ve bağımlılığı vazgeçmek ayrılmaz bir parçasıdır. Bu istek sizi sürünen gibi hissediyorum zaman, denemek ve başka bir şeyle kendini karıştırmak. Kalk ve bir yürüyüşe, bir dostu aramak veya sadece okuyabileceği bir kitap seç. istek kabul çalış.

7. Akupunktur

Akupunktur bedenine sokulan ince iğneler içeren eski bir terapidir. Akupunktur tedavisi birkaç sorunlar için faydalıdır, ve sigara bunlardan biridir. Bu herkes için çalışmaz iken Ancak, birkaç için yaptığı – Jüri bu etkili bir tedavi olup olmadığını hala çıktı.

Elektronik Sigara veya Bitkisel Cigarettes için 8. Opt

Elektronik veya e-sigaralar, geleneksel sigaralara daha az zararlı bir alternatiftir pille çalışan cihazlardır. Bitkisel sigaralar, yine geleneksel sigaralara bir alternatif, daha az zararlı bir daha fazla organik baz vardır. Bu sigaralar hiçbir nikotin içeriği çok az olan alternatif içme otlar içerir. Bu yerine her zamanki ait seçebilirler ancak bu karşılaştırıldığında daha az zararlı olsa da, bunlar sağlık için hala kötü olduğunu bilmek gerekir. Burada amaç tamamen bu kötü alışkanlığa bir son vermek için ve Kötünün tercih etmek değildir.

9. kendin şımartın

Kendine bir masaj alın veya bir kutu çikolata satın. Başarıyla uzakta sigara ile yaptıysanız, o zaman kendinizi kendinize teşvik verilmesi ayrıcalığını kazandık. Bu da, sigara paketlerinin geride bırakmanın kararınıza sadık için motive eder.

10. Su veya havuç dilimleri ile Cigarettes yerine

Bazı sigara içenler için, onlar sigarayı bırakmak ne zaman karşılaştıkları bir sorunu kendi ağzıyla bir şeyler yapmak dürtü. su içenler sigara için büyük bir yerine geçer. Su sigaraya karşı, sadece olumlu faydaları vardır. Bu işe yaramazsa, bazı havuç dilimleri kesip bir sigara yakmak dürtüsü hissettiklerinde tüketmek.