senin Diyet çalışmıyor? Belki de, kan grubuna sahip uygun değildir

Eğer kan grubu diyeti duydunuz mu? Ben uzun zaman önce çürütüldü ama hastalar bunu sorgulayıp duruyorsunuz düşünce, bu yüzden ben daha fazla bilgi edinmek gerektiğini düşündüm.

Kan Grubu Diyeti nedir?

1996 yılında Peter D’Adamo, bir Hekiminin, o insanlar, daha sağlıklı olmak uzun yaşamak ve onların Kan grubuna göre yiyerek ideal kilolarına ulaşmak nasıl tarif ettiği bir kitap yayımladı. çeşni, baharat ve hatta egzersiz Birisi seçim kan türüne bağlıdır gerekir. Yakında, kitap en çok satanlar ve insanlar her yerde, kendi kan grubunu bulma onların bakkal listelerinin gözden geçirilmesini ve onlar icra, yediler nasıl değiştiğini, ve sağlıkları düşündü.

İşte “Sizin Türü için Right yiyin” Diyete göre önerilerin bazıları şunlardır:

  • O grubu kan olanlar yüksek proteinli besinleri seçmek ve et, sebze, balık ve meyve tüketmeniz ancak tahıllar, fasulye ve baklagiller sınırlamanız gerekir. Kilo, deniz ürünleri, yosun, kırmızı et, brokoli, ıspanak ve zeytinyağı kaybetmek en iyisidir; buğday, mısır ve süt kaçınılmalıdır.
  • A tipi kan olanlar meyve, sebze, tofu, deniz ürünleri, hindi ve tam tahıllar tercih ama et kaçınmalıdır. Kilo kaybı, deniz ürünleri, sebze, ananas, zeytinyağı, ve soya için en iyi olan; Süt, buğday, mısır ve fasulye kaçınılmalıdır.
  • B tipi kan ile olanlar et, meyve, süt, deniz ürünleri ve tahıllar dahil çeşitli bir diyet almak gerekir. Kilo vermek, B tipi bireyler yeşil sebze, yumurta, karaciğer ve meyan kökü çayı tercih ama tavuk, mısır, fıstık ve buğday kaçınmalıdır.
  • AB grubu kana sahip olanlar süt, tofu, kuzu, balık, tahıl, meyve ve sebze yemelisiniz. Kilo kaybı, tofu, deniz ürünleri, yeşil sebzeler ve kelp için iyi ama tavuk, mısır, kara buğday ve fasulye kaçınılmalıdır vardır.

Belirtildiği gibi, kan grubu diyetleri için öneriler gıda seçenekleri ötesine uzanır. Örneğin, Ey kanla insanlar türüne sahip olanlar kan düşük yoğunluklu aktiviteler seçin ve rutin bir parçası olarak meditasyon içermelidir iken, yüksek yoğunluktaki aerobik egzersizi seçip onların hassas mideler için takviyeleri almak için tavsiye edilir.

Ama çalışır?

Kan grubu diyeti hakkında yüksek kaliteli çalışmalar hakemli tıp literatüründe yayınlanmış edilmemişti. Şimdi bile, yazar adı için tıbbi literatürde bir arama bu diyete ilişkin hiçbir araştırma ortaya koymaktadır. kan grubu diyetleri hakkında 2013 ve 2014 yılında yayınlanan çalışmalar dikkate değerdir. 2013 çalışma dünya literatürüne analiz ve kan grubu diyet fayda gösteren hiçbir çalışma bulunmuştur. 2014 çalışma kan grubu diyetleri herhangi Aşağıdaki kişiler (örneğin kolesterol ve tansiyon gibi) belli kardiyometabolik risk faktörleri bazı gelişmeler varken, bu iyileştirmeler kan türü bir ilgisi olduğunu gördük.

Bir anlam ifade ediyor mu?

Bu diyet arkasındaki teori kan grubu yakından uygun bir diyet kanser ve kardiyovasküler hastalıklar gibi hastalıkları, sindirim geliştirmek ideal vücut ağırlığını korumaya yardımcı, enerji düzeylerini artırmak ve engeller, böylece gıdaların belirli türdeki sindirmek için yeteneğimizi bağlı olmasıdır .

Tip Ç hayvansal protein yüksek diyetler ile avcı-toplayıcı oldukları, ilk insanlara, orijinal atalarının kan grubu olduğu söyleniyordu. A Grubu insanların çiftçilik başladı ve daha otoburdurlar varken gelişmeye söyleniyordu. B Grubu kan grupları süt ürünleri çok tüketilen göçebe kabileler arasında doğabilecek söyleniyordu. Grup AB kan grupları A ve B kan ile insanların birbirine karışmasının evrimleşmiş gerekiyordu yana, AB grubu tavsiyeler tipleri A ve B kan olan kişiler için olanlar arasındaki ara idi.

Bu teorilerin her biri meydan olmuştur. Örneğin, A tipi aslında insanlarda gelişmeye ilk kan grubu olduğunu kanıtlar vardır, ek olarak O tuş değil, kan grubu ve sindirim arasında kanıtlanmış bağlantı yoktur. Yani, diyet çalıştığını delil yetersizliğinden ek olarak, ciddi sorular ilk etapta çalışması gerekir neden olmaya devam etmektedir.

Yani, dezavantajı nedir?

Bazı iyileştirmeler belli kan grubu diyetleri (yukarıdaki bağlantıya bakın) kabul edilen kişilerde görülen, özellikle de adil bir sorudur. Kan türüne göre Yeme gerektirir biliyorum Kan grubunu ve sonra bir kısıtlayıcı diyet uygulayın. O grubu kan ile bir vejetaryen atanan diyet kalmak için mücadele edebilir ve kırmızı et seven insanlar bir kan türü var öğrenmek için hayal kırıklığı olabilir: Kişisel tercihler bir sorun olabilir. Önerilen takviyeleri ucuz değildir; ne organik gıdalar önerilir. Böyle yüksek kolesterol veya şeker hastalığı gibi bazı sağlık koşulları, varsa, bir beslenme uzmanı kan türüne göre belirlenir olanlar karşılaştırıldığında daha iyi kanıta dayalı öneriler yapabilir.

Şimdi ne olacak?

kan grubu diyetleri savunanlar İdeal çalışma henüz yapılmamıştır ederken, delil yokluğu etkisiz kanıtlamak olmadığını söyleyebiliriz. Ve bu diyetler zararlı olduğuna dair kanıt da yoktur. Yani, benim tahminim kan grubu diyetleri ilgi yakın zamanda yok olmayacak olmasıdır. Ama kitapçılar her derece etkili değilse en iyi olduğunu iddia, satır ve diyet kitaplarının sıralara sahip olacağı bir neden yoktur. Biz sadece her birey için en uygun diyet bilmiyorum. Yaptığımız bile, herhangi bir tek diyete yapışmasını genellikle zordur.