senin berrak ve parlak bir cilt için önlemek için Gıdalar

Cildimiz, ruhun yansımasıdır. içimizdeki mutlu ve sağlıklı olduğunda, derimiz bu sıcaklık yayar. biz düşük ve kötü hissediyorsanız Ancak, bizim cilt etkilenen ve uyarı işaretlerini göstermeye ilk arasındadır. Yeme doğru yiyecek ve uzak zararlı yiyeceklerden kalan cildiniz her zaman net ve parlak görünüyor sağlamak için tek etkili yoldur. çoğumuz bazı ortak gıdalar onlar nasıl olabilir zararlı anlamadan bir gün-bazda tüketmek vardır. Onların sonuçları hemen görünür olmayabilir, onlar uzun vadede kalıcı ve sürekli zarar verir.

Parlayan Ciltler için değil Ne Yenir

mümkün olduğunca, bu cilt dostu olmayan gıdalar yememek ve güzel ve genç cildinizi korumak için alternatifler dahil edin.

1. Suyu

Değil doğru, cilt için kötü yiyeceklere geldiğinde çeken ilk nokta? Suyu bir yiyecek olarak sağlıklı ve sağlıklı görünüyor. Ancak bu bütün meyvelerden taze yapılmış meyve suyu tüketen yalnızca doğrudur. Ambalajlı suyu çok fazla şeker ile aşılanmış ve aynı zamanda bütün meyvelerde bulunan doğal elyaflar yoksun edilebilir. Çok fazla şeker tüketen doğrudan akne riskini artırır.

Muz, yulaf ezmesi ve Keten tohumu Smoothie: Bu yerine İçki

2. İnekler Peynir

Peynir çoğumuz sevimsiz sandviç ve formalar için bir zaafım var, bu yüzden de düzenli gıdalara kendine özgü, nefis lezzet katar. Ancak, inek sütünden yapılan peynir de akne gibi cilt sorunları için bir tetikleyici olabilir. inek sütü peynir doğal hormon kaynaklı akne yol açabilir, süt veren ineklerin, gelen hormonlar doluyor olmasıdır. Zaten akne eğilimli cilt veya ailede laktoz alerjisi öyküsü varsa bu geçerlidir.

Kaju peynir – hiçbir laktoz ve dolayısıyla cilt problemleri tetikleyen riski yok: Bu yerine yiyin. Artı, tam olarak normal peynir gibi kullanılabilir.

3. Konserve Çorbası

Ambalajlı çorba – toz formda veya kutularda – çok daha kolay meşgul anneler için bir şeyler yaptı. Sadece onları ısıtmak ve el altında sıcak, sakinleştirici bir yemek var. Ancak, lütfen uyarılırsınız: konserve çorba sodyum ve bisfenol dolu – cildiniz su tutması ve şişirilmiş ve kuru görünmesi şeyler. Konserve çorba da cilt ile ilgili konularda üst nedenidir hormonlarla sorunlara neden olabilir.

4. Kahve

Biz bu zor olacak biliyorum, ama mümkün olduğunca kahve sınırlamak için iyi olabilir. Kafein bir diüretik olduğu ve bu vücudun su kaybetmesine neden olur. Nihai sonuç cildinizin susuz görünüyor olmasıdır. Uzun vadede, ve tüketimi artan miktarda genel dokusu ve cilt sağlığı ile etkilenen alır.

Yeşil çay (veya çay bu diğer 5 türlerinden biri): Bu yerine İçki

5. Yüksek Karbonhidrat Cips

snack gerçekten sağlıklı değil olarak çoğumuz düşkünlük seviyorum karbonhidrat açısından zengin, yağlı cips paketi – Bu gerçekten bir sürpriz değil. Ama biz sadece fiziksel sağlık veya kolesterol ile ilişkili sorunları değil, aynı zamanda cilt sağlığını anlamına gelmez. İşlenmiş karbonhidrat yapılan Cips vücutta şekere çevirmek ve bu insülin seviyelerinde bir yükselme olur. Uzmanlara göre, daha insülin sen daha büyük bir sivilce riski var demektir. sadece, bu kartların genellikle kanola yağı ya da bitkisel yağlar gibi pro-enflamatuvar yağdan yapılır değildir. Bu yağların akne tetikleme doğrudan ilişkisi var.

Bunun yerine bu yiyin: Fırında tatlı patates kızartması

6. Izgara Et

Eğer bir vejetaryen olmayan iseniz, muhtemelen ızgara et seviyorum. Şaşırtıcı tadı ve Kadhai veya tencerede düzenli hazırlanmış et iyi bir değişiklik yapar. Ancak, bunu göz önünde bulundurun lütfen: et çok uzun süre ızgara durumunda, bu (İleri Glikasyon End) yaşlar yaratır. Bu ürünler cilt için zararlı olabilir ve daha eski görünmesini sağlayabilirsiniz. Bunu bir kararmış bitirmek varsa et parçası yaşlar olabilir biliyorum.

Bunun yerine bu yiyin: İtalyan Et Balls

7. Soğuk İçecekler / Soda

Yaz Gelin ve serinletici alkolsüz içecekler bizim alımı tavan geçer. Son zamanlarda daha fazla cilt sorunları fark etmiş Ama eğer sağlıklı yiyorsun olsa bile, suçluların bu gazlı içecekler ve soğuk içecekler olabilir. vücudun içinde iltihap üreten şeylerin – Soda şeker ve yapay kimyasalların doludur. Artı, aynı zamanda gut bulunan sağlıklı bakterilerin engeller. Aslında, uzmanlar bu tür akne gibi cilt sorunları ile mücadele ediyoruz, eğer senin bağırsak bakteri dengesizliğinin bir doğrudan bir kanıt olduğunu söylüyorlar.

Bunun yerine bu yiyin: Böyle Safran Yoğurt Meyve oyalanmadan olarak Gut dostu gıdalar

8. Kabuklu

Balık yağındaki Omega 3 mevcut cildinize için mucizeler mümkün olmakla birlikte, kabuklu deniz bir ters etki sahip olma eğilimindedir. Karides, ıstakoz ve yengeç akne neden tıkanmış gözenekler yol açabilir iyot yüksek düzeyde içeren.

Bunun yerine bu var: Bal Hardal Susam Sole Fish

9. Alkol

Eğer zaman zaman sert bir içki keyfi Son olarak, alkol aslında cilt için en kötü gıdalardan biridir anlıyoruz. Alkol sonunda Cildi kurutmadan ve donuk ve yıpranmış görünüm verme, vücut kurutur olmasıdır. Zaman zaman bir kadeh şarap alışkanlık ciltte ciddi olumsuz sonucu sahipken, yüksek oranda alkol tüketiminin cilt kalitesini etkileyecektir.

Mango ve Passion Fruit mocktail: Bu yerine İçki

Bu Gıdalar Sağlıklı Ama Sayılan Gizlice Cildiniz Zarar edilir

Herkes, spor salonu vurmak diyet yemek yemek ve sağlıklı olsun yarışta olduğunu. Ancak, sence bu besinler sizin için süper sağlıklı aslında cilde bazı temel hasara neden olabilir.

1. Düşük Yağ Gıdalar

Tüm yağ sizin ya da cilt için kötüdür. şişman herhangi gıda kaldırıldığında, üreticiler sodyum ya da şeker içeren tat veya ürünün itiraz ve çoğu kez yukarı biraz lezzet katmak eğilimindedir. Özetle, az yağlı potansiyel yüksek şeker anlamına gelebilir. Şeker olumsuz kolajen liflerini etkileyen bilinmektedir ve onları kendilerini tamir aciz bırakır. Her zaman avokado veya fındık gibi iyi yağ tercih edin. Onlar da lezzetli.

2. yağsız süt

ABD’de 70 bin üzerinde hemşireler üzerinde yapılan bir araştırmada, bu gençler olarak yağsız süt içti o kadınlar daha hiç olanlara göre akne breakouts daha yüksek oranlarda olduğu görülmüştür. yağsız süt Etkileri farklı değil. Ayrıca olumsuz cilt koşulları eğilimindedir hormonlar ve biyoaktif molekülleri süt laktoz içeren yağsız fakat kalmaz. yerine badem sütüyle yağsız süt geçin.

3. Sağlıklı Kahvaltılık Tahıl

tam tahıllar genel glisemik indeksi (bir gıda genel kan şekeri seviyesini nasıl etkilediğini bir ölçüsü) üzerinde biraz daha düşük olsa da, iddia birçok kahvaltı gevrekleri sağlıklı son derece zarif ve ilave şeker dolu olması. Bu kırışıklık neden olan glikoz ani yol açar. bunlar nispeten sağlıklı oldukları gibi yumurta veya ev yapımı yulaf ezmesi seçin.