Sen Sigarayı Bırak Yardımcı Olabilir Aromaterapi ve Uçucu Yağlar

Uçucu Yağlar: Dağılımı

Eğer sigarayı bırakmak yardımcı olmaya adamıştır orada bütün bir endüstri var. haplar ve e-sigaraya nikotin replasman tedavileri (nikotin sakızı, nikotin bandı, vs.) itibaren seçim için pek çok farklı ürün ve tedaviler vardır. Eğer sigarayı bırakmak yardımcı olacak duymuş olmayabilir yollarından biri aromaterapi ve esansiyel yağlar kullanıyor.

Kendimi bu konuda bilgi sahibi değildi itiraf etmeliyim. Tam olarak aromaterapi ve uçucu yağlar ne hakkında biraz daha fazla bilgi edinmek için yardımcı olabilir. Sonra uçucu yağlar Sigarayı bıraktığını yardımcı olmak için aromaterapi ve esansiyel yağlar kullanılarak olumlu ve olumsuz yanları ile birlikte size yardımcı olabilecek öğrenebilirsiniz.

aromaterapi nedir?

Aromaterapi (yaprak, taç yaprakları, kök, gövde) yönetmenize yardımcı ve fiziksel ve fizyolojik rahatsızlıkları çeşitli geliştirmek için bitki ve bitki materyalinden uçucu yağlar kullanılarak uygulamasıdır. aromaterapi (aromatherapists) pratik İnsanlar uçucu yağlar geleneksel, kanıta dayalı tıp olamaz yollarla beden ve zihin teşvik yardımcı olabileceğine inanıyoruz.

Aromaterapi tedavileri üç farklı şekilde uygulanır:

 • Çevrenizdeki havada onları difüzyon
 • Gazlaştırıcılardan bunları doğrudan solunması
 • Onları cilde doğrudan uygulanabilir olması

Pepper Tatlı Kokusu

Çoğu insan için, sigarayı bırakma konusunda en zor kısmı istek ve yoksunluk belirtileri kontrol olduğunu. Vücudunuz sürekli neden olabilir nikotin için ağlıyor:

 • Baş ağrısı
 • Baş dönmesi
 • kaygı
 • Mide bulantısı

Dünyanın en kolay şeyi sadece sigara için uzanmak ve tüm acıyı kovmak olacaktır. aromaterapi ve uçucu yağlar size yardımcı olabilir yerdir. Bunlar Sigarayı bırakma ile yardımcı en popüler ve tavsiye edilen esansiyel yağların birkaçı:

 • Karabiber yağı (Piper nigrum) solumaktan şekilde solunum sistemini uyarır, çünkü yağlar sigarayı bırakmak en etkili biri olduğu söylenir o istek ve anksiyete azaltmaya yardımcı olur taklit sigara dumanı,.
 • Angelica yağı (Angelica archangelica) da inhale meleklerin yağı, melek otu yağı olarak bilinen, istek azaltır ve insanların buharını teneffüs etmeden daha uzun süre sigarayı bırakmak yardımcı olur.

Hala uçucu yağlar etkinliğinin ikna değilseniz, etkinliğini gösteren çalışmalar vardır. Alternatif ve Tamamlayıcı Tıp Dergisi’nde yayımlanan bir çalışma, 20 katılımcıdan oluşan bir test grubu içinde, karabiber yağı damlatın inhale olanlar plasebo verildi katılımcılara kıyasla, nikotin kendi istek ölçüde azalmış olduğunu bulmuşlardır.

Aynı çalışmada, melek otu yağı damlatın verildi katılımcılar plasebo verildi olanlara kıyasla, tekrar sigara içmeye çok daha uzun bekledi teneffüs etmek. Yani, biz onların istek azaltma ve yoksunluk uzatılmasında insanlara yardım edebilir araya karabiber yağı ve melek otu yağı alınmış, bu durum sürebilir.

size yardımcı olabilir Bazı uçucu yağlar sigarayı bırakmak

Biz zaten istek ve yoksunluk semptomlarıyla baş nasıl yardımcı olabileceğini karabiber yağı ve melek otu yağı bahsettik, ancak burada sigarayı bırakmak yardımcı olabilir birkaç diğer uçucu yağlar şunlardır:

 • Lavanta, papatya ve bergamot yağı karıştırılır ve istek kolaylaştırmak ve sigara ilgili anksiyeteyi azaltmak (Doğrudan deri üzerine, anlamına gelir), lokal olarak tatbik edilebilir.
 • Turunçgiller yağları (limon, greyfurt, portakal) soluduğumuz zaman, sen sinirli ya çünkü nikotin yoksunluk sinir hissettiklerinde size yardımcı olabilecek olumlu duygular neden söylenir.
 • Ylang-ylang yağı Uyurken kullanılabilir yağdır. Yastığının üzerine veya bir doku üzerine birkaç damla koymak ve stres ve anksiyete hafifletmek kafanın yakın yerleştirilmelidir. Senin istek size sinsice zaman da gündüz kullanılabilir.

Şimdi sigarayı bırakmak yardımcı olacak temel yağlar kullanmanın avantajlarını ve dezavantajlarını konuşmak için iyi bir zaman. İlk profesyoneller Lets talk about:

 • Aromaterapi ve uçucu yağlar size istek ve çekilme semptomlarını hafifletmeye yardımcı bir doğal, sağlıklı ve organik bir yoldur.
 • Bunlar, kullanımı kolay ve nispeten ucuz.
 • Onlar herhangi bir ek yan etkilerle gelmez.
 • Bunlar diğer sigara bırakma tedavileri yanında kullanılabilir.

İşte eksileri geçerli:

 • Aromaterapi ilaç değil, ne de bir mucize tedavidir.
 • Herkes için çalışmaz.
 • Onlar henüz kesin etkili olarak kanıtlanmış.

uçucu yağlar gerçekten işe yarar mı?

Bunlar kendine cevap vermek zorunda bir sorudur. Bu makalede belirtilen çalışmalar sadece uçucu yağlar değil onları tamamen yok, azaltabilir veya istek ve çekilme semptomlarını hafifletmeye yardımcı olabileceğini gösterdi. Aromaterapi ve uçucu yağların kullanılması tamamlayıcı terapi olarak sınıflandırılır, bu yüzden yardımcıları ve nRTS veya sigarayı bırakma hapları gibi geleneksel, bilimsel olarak kanıtlanmış tedaviler birlikte görev araçlardır. Eğer aromaterapi ve uçucu yağlar gerçekten çalışması olmadığını öğrenmek istiyorsanız, o zaman devam edebilir ve bunu denemelisiniz.