Sen Pişirme Soda İçmeliyim 5 nedenleri

sodası oldukça koyu tonlu kiler öğeleri gibi görünüyor. Aslında, çoğu insan bile banyoda belki de buzdolabı, derin dondurucu, kiler içinde kabartma tozu kutusu ve. Eğer doğru aşağı olsun Ancak, herkes hatta tedavi edici değeri şöyle dursun ne kabartma tozu bilir.

Kabartma tozu nedir?

Kabartma tozu, aslında, sadece tek bir madde, sodyum bikarbonat içeren, çok basittir. Sodyum bikarbonat, bu tür ayran, sirke veya yoğurt gibi asit maddelerle temas ettiğinde reaksiyona giren bir nokta. görmek kabarcıkları tarafından kanıtlandığı gibi, reaksiyon karbon dioksit üretir. Hatırlarsanız Okulda iken muhtemelen sirke ve kabartma tozu kullanarak bazı sahte volkanları yaptı. Sodyum bikarbonat canlılar bulunan doğal olarak meydana gelen bir maddedir. Onun işi onlar yaşamı sürdürebilmek için gerekir pH seviyesini düşük tutmak yardımcı olmaktır. Çünkü bu kabiliyetin, kabartma tozu bir takım şartların bir şifa terapisi olarak da kullanılabilir.

Pişirme Soda İçme Başlangıç ​​için 5 Neden

su içinde çözülmüş İçme kabartma tozu, yeni bir şey değildir ve genellikle gibi rahatsızlıkları ile bağlantılı semptomları hafifletmek için kullanılmıştır:

 • artrit
 • hazımsızlık
 • mide ekşimesi
 • enfeksiyon

Uygun dozlarda tüketildiğinde kabartma tozu kendine iyileşmesini tetikleyen denge vücut kimyasını yardımcı olabilir.

Burada gün boyunca periyodik olarak kabartma tozu içmeli neden bazı iyi sebepler. Suyun sekiz ons bardak kabartma karışımı bir buçuk çay kaşığı için. Her ne kadar her zaman durum için doğru dozda hakkında sağlık kuruluşu ile kontrol etmelisiniz.

1. Kabartma tozu bir antiasit olan

bir antiasit olarak bilinen, sodyum bikarbonat, midede asit nötralize eder. Eğer asit reflü muzdarip, bunu nasıl olabileceğini can sıkıcı ve ağrılı biliyoruz. Asit yemek borusuna mide yukarı sıçrantılarına ve hatta boğazın arka kadarıyla kadar gidebilir. su içinde çözülmüş kabartma tozu İçme hidroklorik asiti nötralize etmek için yardımcı olur ve mide ekşimesi ve ağrı ortadan kaldırır. Ayrıca, sodyum bikarbonat, su ile karıştırıldığı zaman olur köpürme (köpürme) gaz hafifletmek ve kabartmak için geğirme teşvik etmektedir.

2. Kabartma tozu bakiyeleri, pH ve iyileşmeyi teşvik

asit gıda sindirimi için gerekli olsa da, vücutta çok fazla asit, örneğin osteoporoz, kanser ve artrit gibi hastalıkların teşvik etmektedir. Bu durumların tümü asidik ortamda gelişirler. su içinde çözülmüş İçme karbonat pH dengelemeye yardım eder ve vücut ve enerji teşvik eder.

3. Kabartma tozu iltihabı azaltır

Eklem enflamasyonu acı ve (ürik asit idrar, kan ve dokularda kurar) gut gibi koşullar, özellikle karbonatlı bir tonik ilavesi ile hafifletilmektedir neden olur.

4. Kabartma tozu idrar yolu enfeksiyonunun neden kolaylığı rahatsızlık yardımcı olur

Su ve kızılcık suyu bol içme ek olarak, sodyum bikarbonat, bir idrar yolu enfeksiyonu üstesinden yardımcı olabilir. Bu idrarda asit azaltarak yapar. Bu enfeksiyonlara eğilimli iseniz, kabartma tozu ve içme suyu deneyin.

5. Performans ve enerji yükseltici

Eğer sert egzersiz, laktik asit kaslarda birikir ve bu ağrı ve yorgunluk neden olur. kabartma tozu 1/2 çay kaşığı deniz tuzu bir tatlı kaşığı, ham bal iki çorba kaşığı limon suyu bir çorba kaşığı ile bir kompresörlü enerji içeceği mix su dört bardak yapmak.

Pişirme Soda ve Limon Faydaları

Bazı çağrı kabartma tozu ve limon suyu bir mucize çözüm. Limon çok güçlü antimikrobiyal özelliklere sahip ve fungal ve bakteriyel enfeksiyonlara karşı güçlüdür. Onlar da kan basıncını düzenleyen ve stresi azaltmaya yardımcı olduğu tespit edilmiştir. Araştırma bile turunçgiller kanserin önlenmesinde yararlı olabileceğini kanıtlar bulmuştur. Tabii ki, biz kabartma tozu zor hastalık etkisini göstermeye yönelik hale denge pH seviyesini düzenler biliyoruz.

Suyun bir bardağa kabartma tozu limon ve kabartma tozu içecek karışımı bir çorba kaşığı yapmak ve temiz bir litre cam kavanozda bir bütün organik limon suyu ekleyin. Neredeyse suyla üstüne kavanoza doldurun ve onu bir gecede ayarlayalım. Sabah, kahvaltı yemeden önce karışımın bir bardak içilir. Bu sindirim sistemi temizlemek ve pH’ı ilk şey dengeleyecektir. yatmadan önce tonik bir bardak içki.

İpuçları ve Uyarılar Pişirme Soda İçme zaman

 • sodası sodyum yüksektir, yüzden aşırıya için iyi bir fikirdir.
 • Eğer karaciğer hastalığı, böbrek hastalığı, yüksek tansiyon veya ödem muzdarip Eğer kabartma tozu içmemelidir.
 • Hamile veya emziren iseniz kabartma tozu içmeyin.
 • Eğer reçeteli ilaçlar ele alırsak, kabartma tozu içmeden önce doktorunuza mutlaka sorun.
 • Beş yaşın altındaki çocuklar kabartma tozu içmemelidir.
 • Tok karnına kabartma tozu içmeyin.
 • Kabartma tozu tüketiminin yan etkileri artan susuzluk ve mide krampları içerebilir.

Diğer Yolları Pişirme Soda Kullanılır

kabartma tozu içme yanında, bu ilginç ve değerli doğal maddeyi kullanmak çok sayıda başka yolları da vardır. İşte size birkaç fikir ama kabartma tozu kullanmak için tüm harika yollar kapsamlı bir listesi için şunlardır:

Ev yapımı diş macunu

Ev yapımı diş macunu mağazadan alınan olarak ama daha az kimyasallarla tıpkı etkili olabilir. Organik hindistan cevizi yağı ve nane esansiyel yağı birkaç damla biraz kabartma tozu Karıştırma bir bakterilerle savaşan diş macunu yapmak.

Doğal deodoran

Eğer doğal bir deodorant arıyorsanız, kabartma tozu mükemmel bir seçenektir (burada ve neden gerektiğini bazı nedenler şunlardır). Altı parça mısır nişastası ile bir kısım kabartma tozu karıştırın ve kollarında biraz altında koydu. taze koku için bazı lavanta esansiyel yağı ekleyin. Birkaç damla tüm ihtiyaç vardır.

Yüz eksfoliyatörüdür

Kabartma tozu alkalin olduğundan daha kolay çıkarılması için yüzünde sebum ve enkaz yumuşatmaya yardımcı olur. Kabartma tozu yardım granüller yumuşak ve nemli cilt geride bırakarak ölü cilt hücrelerini kaldırmak için. Yüzünde kabartma tozu kullanmak da yanı salgınları neden olabilir bakterileri öldürmek için yardımcı olur.

soyucu karışımı yapmak için, ılık su ve küçük bir hindistan cevizi yağı ile yıkayın. ılık su ile biraz kabartma tozu ve küçük bir kase çay ağacı yağı birkaç damla karıştırın. Karışım, diş macunu kıvamı olmalıdır. Gözlerinde almak için dikkatli olmak, dairesel hareketlerle yüzünüze karışımı sürün. Sonra ılık su ile durulayın bir birkaç dakika için yüzünü ov. nemlendirici hafif bir tabaka ile izleyin.

Ant ve hamamböceği itici

sadece uzak gitmeyecek bir karınca istilası daha kötü bir şey yoktur. Eğer kimyasal madde kullanarak yorgun iseniz, giriş noktasında etrafında biraz kabartma tozu serperek deneyin. Hiçbir zaman, size karıncalar taşınıyor bulacaksınız.

Buzdolabı deodorant

Tabii ki, kabartma tozu büyük bir eski moda buzdolabı ve dondurucu deodorant olduğunu. Sadece nihai tazelik için ayda en az bir kez kutusunu değiştirmeyi unutmayın.

Nihai saksı ve tava yıkayıcı

Yanık tencere temizlemek için o kadar zordur. Kim kimyasalların bir yük kullanmak istiyor? İyi haber biraz suyla karıştırılarak kabartma tozu İdeal saksı ovma karışımını sağlamasıdır. Uygulayın ve bir düdük gibi kaplar her temiz almak için bir fırça veya ovma pedi kullanın.

Böcek ısırığı çare

bir böcek ısırması kaşıntı ve iltihabı azaltmak için, kabartma tozu ve su kullanılarak bir hamur yapabilirsiniz. üzerinde biraz ıslatın ve yaklaşık on dakika bekletin. soğuk su ve pat kuru ile durulayın. zehirli sarmaşık ve zehirli meşe aynı karışımı kullanın.

Drenaj temizleyici

Aksine tehlikeli kimyasallar ile tıkanmış Kanalizasyona temizlemek yerine, neden kabartma tozu kullanılarak doğal bir alternatif deneyin değil. Boşa kaynar su bir litre dökün ve kabartma tozu 1/2 fincan beyaz sirke 1 fincan bu takip. Tahliye deliği Kapak ve yaklaşık otuz dakika bekletin. Kapağı çıkarın ve yaklaşık 5 dakika boyunca boşa çok sıcak su çalıştırın. Bu, bir tıkanmaya olsa da olmasa da iyi bir aylık tahliye temizleyici tedavidir.