Sen İntolore Gluten edilir 10 Belirtileri

55 ‘ten fazlası hastalıkları, buğday, çavdar, arpa ve bulunan protein glutene karşı bağlantılı olmuştur. Gluten intoleransı veya çölyak hastalığı ya olan kişilerin% 99 tanı asla tahmin edilmektedir. Aynı zamanda ABD nüfusunun 15 kadarı% gluten intoleransı olduğu tahmin edilmektedir. bunlardan birini olabilir mi?

Aşağıdaki belirtilerden herhangi biri varsa bunu gluten intoleransı olan bir işaret olabilir

  • Böyle gaz, şişkinlik, ishal ve hatta kabızlık gibi sindirim sorunları. Özellikle gluten yedikten sonra çocuklarda kabızlık bkz.
  • (Ayrıca Kollarında arkasındaki tavuk derisi olarak da bilinir) keratozis pilaris. Bu yağ asidi eksikliğinin ve vitamin gut zarar glüteni neden olduğu yağ malabsorpsiyon sekonder A eksikliği sonucunda olma eğilimindedir.
  • Yorgunluk, beyin sis ya da glüten içeren bir yemek yedikten sonra yorgun hissediyorum.
  • örneğin Hashimoto tiroiditi, Romatoid artrit, ülseratif kolit, Lupus, sedef hastalığı, skleroderma veya çoklu skleroz gibi otoimmün hastalığın teşhisi.
  • Böyle bir denge dışı olma baş dönmesi ya da hissetme gibi Nörolojik semptomlar.
  • Böyle PMS, PCOS veya açıklanamayan infertilite olarak Hormon dengesizlikleri.
  • Migren baş ağrıları.
  • kronik yorgunluk ya da fibromiyalji’nin teşhisi. Bu teşhisler sadece geleneksel doktor yorgunluk ya da ağrı nedeni kesin olamaz göstermektedir.
  • Böyle parmaklar, dizlerden ve gibi eklemlerde iltihap, şişme veya ağrı.
  • korku, depresyon, ruh hali ve ADD olarak Mood konular.

Nasıl gluten intoleransı test etmek için?

Eğer glüten ile ilgili bir sorun bir eleme diyet yapmak ve en az 2-3 hafta süreyle diyet dışına çıkarmak ve daha sonra yeniden kullanmaya olduğunu varsa ben araştırmada en iyi yollar buldular. Bu gluten çok büyük bir proteindir dikkat ve daha uzun daha iyi, bunu reintroducing önce diyet onu ortadan kaldırabilir böylece sisteminizden temizlemek için aylar ve hatta yıllar alabilir edin.

Benim hastalarla paylaşmak iyi tavsiye onlar gluten kapalı ölçüde daha iyi hissetmek ya da hep yeniden gündeme zaman kötü hissedecek, sonra glüten olasılıkla onlar için bir sorun olmasıdır. Bu test yönteminden doğru sonuçlar elde etmek için, size diyet glüten% 100’ünü ortadan kaldırmak gerekir.

Nasıl gluten intoleransı tedavisi için?

diyet gluten% 100 ortadan kaldırmak% 100 anlamındadır. Hatta vücutta bir bağışıklık reaksiyonu neden olacak kadar olabilir çapraz kontaminasyon veya ilaçlar veya takviyeleri gelen glüten eser miktarda. 80/20 kuralı veya “biz akşam yemeği sadece zaman evlerimizde yemem” tam bir yanılgıdır. 2001 yılında yayınlanan bir makalede çölyak hastalığı ya da sadece bir kez gluten yeme gluten hassasiyeti olanlar için ayda% 600 ölüm rölatif riskini arttırdığı belirtilmektedir. Hala emin? size rehberlik yardımcı olmak için bütünleştirici bir doktoru veya fonksiyonel tıp doktoru ararlar.