şekerlemenizden yararları ve doğru bir şekilde nasıl yapılacağını

Geri lise günlerinde sınıfta birkaç dakika uyudu olabilir veya çok sık uyuklayan için öğretmen tarafından azarladı var. Belki dersler arasında kapalı erteleme rağmen iyi notlar vardı ve bir bağlantı olup olmadığını merak başladı. Ya da sadece gündüzleri yorgun hissetmek ve açık göz kapaklarını tutmak için görünmüyor olabilir. – Neyse ki, bilişsel sıkıntıların çözüm gidecekseniz güç şekerlemeler . Ve şaşırtıcı hakikat onlar sizin için iyidir. Neden sana güç veriyorsunuz? Kenara Puns bunları aşağıda keşfetmenizi sağlar.

Güç Nap nedir?

Bir güç şekerleme yerde 30-8 arasındaki dakika süren bir süper kısa şekerleme olduğunu. Eğer iki ya da üç saat boyunca uyuklamak, öğleden sonra siestas gibi değildir. Eğer beyin için hızlı bir atıştırma gibi çeşit şekerlemenizden düşünebiliriz. Her başarılı insanları veya girişimci sorun ve onların verimlilik ve yüksek performansı nedeni güç uyuklayan olduğunu söyleyecektir – sadece ilk bakışta aldatıcı görünüyor başarı için alışkanlıklarından biridir.

Güç şekerlemeler Faydaları

İşte yeni başlayanlar için ve başarılı uyuklayan sanatında daha tecrübeli olanlar için güç hav aşağıdaki faydaları şunlardır:

1. Boosts’un Mood Ve Uyanıklık

İş yerinde kötü bir gün sahip ve reset düğmesine vurmak istiyorsanız, bir güç şekerleme yapmak. Sen kendi yoluna geliyor şey almak için gençleşmiş ve hazır hissederek uyanacak. Harvard Tıp Okulu göre, güç şekerlemeler size yenileyici uyku sağlar ve uykusuzluk yendi yardımcı olur.

2. Verimlilik geliştirir

Sizin dikkat süresi sizi güç şekerleme geliştirir. Bu artan verimlilik ve iş yerinde en yüksek performansı için çevirir. Aslında, hatta NASA konularda bu konuda bir çalışma yaptık ve bunu kanıtladı. hayır sorulan sorular – İşiniz şey daha ofiste yapıldığını ve günün sonunda rahatlamak için zaman boşaltmak almak ise, bir güç şekerleme olsun.

3. Enerji Düzeyleri geliştirir

Güç şekerlemeler önce, yeni bir parça çizimi piyano çalarak veya ellerinizle çalışmak gibi, motor becerileri içeren görevler partaking için mükemmel bir seçimdir. Güç şekerlemeler yolunuzu gençleştirmek veya beyninizde toksinleri temizlemek için, çok çalışma bellek ve uzun süreli hatırlama yardımcı olur. Sen gün boyunca iyi kararlar ve işler sert olsun soğukkanlılığını koruyarak bulacaksınız.

4. Get yardımcı olur Yavaş Dalga Uyku (SWS)

Yaklaşık 30 dakika ve güç şekerlemeler evre 2 uykunun giren için Yavaş Dalga Uyku size ihtiyacınız olan tüm SWS vererek sürer. Yavaş Dalga Uyku durumda bilmiyordum, karar verme becerilerini geliştirir. Öğleden sonra SWS fazda uyarlarsa, geceleri REM Uyku içine kapalı drift çok daha kolay olur.

5. artırır Testosteron düzeyleri

Eğer yatak performansını artırmak veya yağsız ve kas üzerinde ambalaj ederken parçalanmış olsun arıyor olun, güç şekerlemeler size testosteron artırmaya yardımcı olur. Araştırmacılar 8 saat uyumuş olanlar karşısında dört saat uyudum erkeklerde testosteron düzeyleri üzerinde bir çalışma yaparak bu doğruladı. Güç uyuklayan sen, kas yapmak yalın almak ve iyi senin çok fiziksel olması gerekenler hangi İnsan büyüme hormonu (HGH) salınmasını tetikler.

6. Gerilme Marker ve yükseltir bağışıklığı azaltan

Napping stres belirteçleri düşürebilir ve endokrin sağlığına bir pick-me-up vermek için gösterilmiştir. Sizin norepinefrin düzeyleri sınırlı uyku gidip kavga-ve-kaç tepkisinin ve stresli duygular sorumludur. Eğer bir güç şekerleme yapmak Klinik Endokrinoloji ve Metabolizma Dergisi, göre, sizin norepinefrin düzeyleri normal kalın ve artmaz – seni rahatlatır ve çok daha mutlu demektir.

7. Napping Tepki Süresi geliştirir

Yaşlılarda, güç uyuklayan reaksiyon sürelerini geliştirmek ve duygusal sağlığını artırmak için bilinir. Ve sadece yaşlılarda, yeteri kadar yararlı uyumazsan sağlık personeli, pilotlar, askerler ve insanlar ile incelenmiştir. Aslında, gün boyunca birden fazla güç şekerleme alarak Uykusuzluğun bir gece tersine çevirebilir.

8. yükseltir Yaratıcılık

İşte bir salgılayan Da Vinci her dört saatte bir şekerleme kullandı. Ve o gerçekten yaratıcı oldu. Ama biz şekerlemenizden için Da Vinci olmak gerekmez. Güç şekerlemeler bunlar motor becerileri geliştirmeye beri yaratıcılık artırmak ve zihinsel fonksiyonunu yeniden gösterilmiştir. 2012 yılında New Orleans Neuroscience Toplantısında araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırmaya göre, 15 bireyler üzerinde bir iz napped katılımcılar yaratıcılık ve yaratıcı düşünce sorumludur sağ beyin aktivitesinde artış gösterdiğini ortaya koydu.

Nasıl Faydaları Reap için mendil İktidara?

Onları doğru yaparak güç hav yarar olabilir. İşte güç uyuklayan rehberiniz yararlarını:

1. Çubuk 30 Dakika Tops

Sizin bütün uyku döngüsü 5 aşamaya ayrılır – Aşama 1 ve 2 Dalga Uyku ve Stage Yavaş ithafen 3 rüya başladığınızda ise REM (Rapid Eye Movement) içine geçiş yapan 5’e. Bu güç, havlandırma yatmaktadır spektrumu olduğu aşama 1 ve 2’ye ilgilenmiştir.

Ayrıca, size REM için hazırlanmasına riski 30 dakikalık sürenin ötesine gidip bu aşamada kesintiye eğer, sen halsiz ve dinlenmiş hissederek uyanmak eğer. etkili yöntem yararlanan kurumlardan için en fazla 30 dakikaya güç şekerleme uzunluğunu tutmaktır.

2. Lights Kapat

odanız için, bir uyku maskesi bazı at gözlüklerini veya perdeler yatırım ve Sen sürüklenebilir ve güç şekerleme süresi en iyi şekilde hazırlanıyor hiçbir kesinti olmadığından emin olun. Eğer düz 20 ila 30 dakika boyunca şekerleme yapamıyorsanız, gün boyunca 6 veya 10 dakikalık parçalar halinde bölmeli.

3. Nap am 3 am 1 arasında

Bu kez halsiz olduğunu ya da şekerlemenizden için mükemmel bir zaman yaparak, öğleden sonra çökme isabet olduğunu. İdeal güç şekerleme zamanı pm ila 3 pm 1 arasında olmalıdır. Niye ya? Bizim Günlük Ritim yani bizim biyolojik tasarımını temel diyor çünkü.

4. Sizin yatmadan önce 3 Saat Nap yok

Bu kargaşa içinde uyku çizelgesi atmak ve yorgun mahrum uyku ve huysuz ertesi gün duygu bırakacağım çünkü. Eğer şekerleme yaparsanız, yatmadan önce 3 saat işareti önce bir şekilde uyması için emin olun – Eğer 13:00-15:00 süreyi kaçırırsanız bile.

5. Bir Alarmın ya da Timer kullanın

gidecekseniz kimse seni uyandırmak için ise bir zamanlayıcı ayarlayın. Bu yardımcı olur ve bundan emin idi.

6. Beyaz Gürültü veya Uyku Müzik

gürültü önleyici kulaklıklar güzel bir çift alın ve onunla beyaz gürültü veya uyku müzik parçalarını çalmak. Bu güç uyuklayan alanı yaratmayı ve ev çok gürültülü ise, kulaklıklar çifti almak ve (o kişinin güvenilir olup olmadığını) 30 dakikalık bir işaretinden sonra uyandırmak için birini soracaktır. en kısa sürede şekerleme gibi bitti size uyanma – Android için mevcut uygulamaları ve bir düğmeye basın ve kapalı ertelemek geçelim bugünlerde iOS da vardır uyumak bulunmaktadır.

Güç şekerlemeler mistik veya büyülü elemanları öyle. Theyve bilimsel olarak çalışmaya kanıtlanmış ve okuyan ve çok bu kavramı keşfetmek adanmış bütün bir topluluğa gidecekseniz edilmiş. Aslında, güç şekerlemeler bu uyku yöntemi ustaları vardı Rönesans döneminden polifazik uyku ve dahilerin kaputunun altında yer almaktadır. Eh, iyi haber – şimdi bunun ne olduğunu ve nasıl sizin için çalışmasını sağlamak için. Her kişinin güç kestirmek zamanlamaları veya çevre farklı olacaktır demektir benzersizdir unutmayın. temel kazanım o sizin için çalışan bir günde adapte etmektir.