Sağlıklı Sindirim için 5 En İyi Uçucu Yağlar

Sizin sindirim sistemi zor o vücudunuzun talepleri besinlerin içine yemek yiyecekleri parçalayarak çalışır. Bunları emer ve vücudunuzdaki tüm hücreler, organlar ve sistemlerin düzgün işlemesini desteklemek için enerjiye olan besinleri dönüştürmek yardımcı olur. Aynı zamanda bağışıklık tahmini% 80 sorumludur!

Bildiğiniz gibi, sindirim sistemi genel sağlığı korumak, ama hızlı tempolu dünyasında yanıltıcı olabilir bunun iyi bakımı çok önemli bir parçasıdır diyet 1. korunmasında faktörünü etkileyen Çünkü biz. yaşadığımız sindirim sağlık, kolayca Standart Amerikan Diyet veya SAD tarafından zarar görebilirler.

SAD sadece – SAD. Bugün ABD’de insanların çoğu rafine tahıllar (karbonhidratlar), ambalajlı çöller ve şekerli içecekler ve meyve, sebze ve balık gibi bütün doğal gıdaların çok küçük miktarlarda olmak üzere yüksek işlenmiş gıdalar büyük miktarlarda tüketmek. Birçok kişi daha ciddi hazımsızlık, kronik sinirlilik, hemoroid ve bağırsak iltihabı tehlikeli belirtilere gaz, şişkinlik ve hazımsızlık gibi rahatsızlıklar arasında değişen sindirim bozuklukları, çeşitli muzdarip olduğu bu nedenle olduğunu.

Sindirim için 5 Best Uçucu Yağlar

Eğer midenin bozulmasından muzdarip, uçucu yağlar biraz rahatlama sağlayabilir! Daha iyi sindirim sağlığı için bu 5 uçucu yağlar ile başlayın:

Zencefil

Sıcak ve baharatlı, bu kokulu yağ rizom (kök) elde edilir. Kök kendisi ortak mide semptomlarını azaltma kabiliyeti için yüzyıllardır tüm dünyada mutfaklarda bulantı, şişkinlik ve gaz dahil altüst kullanılmıştır. Ayrıca, sindirimi uyarmak yatıştırmaya ve konfor bilinen.

tarhun otu

tarhun yağı benzersiz yetenekleri sindirim sürecini desteklemek için bağırsak duvarları yağlama içerir. sindirim ve besinlerin emilmesini teşvik etmek Able, aynı zamanda toksinlerin atılmasına ilgilenmektedir. Ayrıca uzak bağırsak parazitleri tutmaya yardımcı olacak güçlü bir anti-mantar özelliklere sağlar.

Nane

Sindirim için en iyi tanınan ve yaygın olarak kullanılan uçucu yağlar biri. Nane harika kokulu uyarıcı ve canlandırıcı olduğunu. Ayrıca etkin bir biçimde ortak mide bulantısı, sindirim güçlüğü ve gaz kolaylaştırır ve sindirim süreci harekete güçlü bir yağ.

karanfil

Yatıştırıcı ve tüm sindirim sistemine rahatlatıcı, karanfil yağı bağırsak astar içinde inflamasyonu azaltmak için bilinir. Bu mide üzgün rahatlatmak için yardımcı olabilir. Ayrıca spazmlar, mide bulantısı, gaz ve şişkinlik rahatlatmak için sindirim sisteminin düz kas dokularını gevşeterek discomforts azaltır. karanfil yağı bulunan öjenol adlandırılan bir benzersiz bir bileşiktir, etkili bir mantar enfeksiyonları ve Candida (bağırsak paraziti) büyümeyi tedavi etmek için iyi bilinmektedir.

Kekik Yağı

Sindirim için en güçlü uçucu yağların biri. Bu yağ güçlü antibakteriyel, anti-mantar ve anti-parazitik iyileşme, sağlıklı bir sindirim sistemi korumak için bu rakip reçetesiz ilaçlar bileşikleri içerir. tekrar rayına normal sindirim almak için sıkıntı zamanlarında sadece kullanıldığında sindirim sistemindeki yaşayan patojenik bağırsak bakterileri öldürmek için Able, kekik yağı en iyisidir.

Uçucu Yağlar sindirim rahatsızlıklarına Yatıştırıcı için Nasıl Çalışır

Uçucu yağlar güçlü şifa yararları sorumlu bitkisel kökenli kimyasal bileşenler içermez. Bu bileşikler beynine sinyaller göndererek, sinir sistemi içinde bir yanıt tetikleyen. Bu sinyaller, sakinleştirici ve bağırsak yatıştırıcı ya da parasempatik aktiviteyi teşvik sindirim uyarıcı içerebilir. Her yağ farklıdır, ancak herhangi bir uçucu yağın sadece birkaç damla BÜYÜK etki yapar.

Sağlıklı bir sindirim sistemi desteklemek için uçucu yağlar kullanmak için 2 yöntem vardır:

  1. Aromatically. Senin difüzör kullanılan, ya da sadece şişeden solunduğunda zaman buharlar burun yoluyla vücuda aktif kimyasal molekülleri taşırlar. Bunlar burun boşluğunda bulunan koku alma siniri, uyarırlar. Bu sinir merkezi sinir sistemine doğrudan sinyaller gönderir lifler içerir. Bu sindirim tabi olduğu sistemdir.
  2. Topikal olarak. Cildiniz bunu koymak her şeyi emer. Bir pürüz, losyon veya masaj uygulandığında uçucu yağlar bulunur aktif bileşikler sindirim sistemini desteklemek için kan dolaşımına girin.

Masaj Talimatları Sindirim: , göbek başlayarak yağı uygulayın ve ardından yavaşça yukarı doğru dairesel hareketlerle deriye masaj (sağa çizerek, parmaklarınızın arasında yastıkları ile hafif basınç uygulayın). Bu aynı zamanda karaciğer ve mide üzerinde, arka yapılabilir. Her zaman hindistan cevizi veya tatlı badem yağı ile temel yağlar sulandırmak için unutmayın.

NOT: İlk sağlık kuruluşu danışmadan üzgün mide veya başka bir sağlık sorunu için herhangi esansiyel yağlar lütfen kullanmayın. Ve biz asla içten bunları kullanmanız önerilir.

Eğer düşünmelisiniz Ne

Eğer vücudunuza girecek biliyorum ürünü kullanırken, bunun toksik olmayan olduğundan emin olması gerekir. Sonuçta, kendiniz ve aileniz için sadece en yüksek kaliteli, saf maddeler istiyorum. Ne yazık ki, bugün ürünlerini, yetiştirilen çıkarılan ve işlenen nasıl regüle uygulamaları takip yok orada birçok uçucu yağ şirketleri vardır.

Şifa Çözümleri anda, sağlık ve mutluluk bizim en önemli önceliğimizdir. Burada bulacaksınız esansiyel yağların her parti sadece% 100 saf maddeler içerir nedeni budur. Hiçbir dolgu malzemeleri, hiçbir kimyasal madde sadece mutlu, sağlıklı tummies tedavi sınıf esansiyel yağlar, test doğrulanmış ve onaylı!